Čtvrtek 23. 5. 2024Vladimír polojasno10 °C

Diskuse k článku

Jedna ku sto sedmdesáti

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1279
  • Poslední: 27.1. 2016 11:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. John 26.1.2016 10:47

No na tom třetím nátstupišti... služebně pátá kolej...

... ta vochmatika v přítmí spoře osvětleného perónu.... :-)

F. Šimek 26.1.2016 10:51

Re: No na tom třetím nátstupišti... služebně pátá kolej...

vlakem sem jel naposled z vojny !

A. Trick 26.1.2016 10:35

Re: Zase nějaký převzatý ruský fejk:

To jste měl konzultovat s NovoLausem. Ten je soudní znalec přes fejk.ru

P. Vandas 26.1.2016 10:23

Seřadiště záloh. :-):-)

https://www.youtube.com/watch?v=DvKMq1eSZgs

K. Janyška 26.1.2016 10:20

Kostky v šuplíku jsou neuvěřitelně dobrou a orientující

demonstrací a ukázkou toho, co je to spontánní řád. Zkuste si to doma, milé děti, samy. Půjčte si od maminky nějaký šuplíček, naházejte do něho do půlky dna kostičky stejného tvaru a velikosti a nahněte šuplíček k jednomu rohu. Potom šuplíkem třeste tak dlouho, až se kostičky jedna vedle druhé seřadí právě do rohu, který je nejníže. Aniž byste se jich dotkly rukou, udělají to, neboť jejich chování je stanoveno pravidly, která jsou dána jejich stejnými stěnami. Teď místo spontánních sil, které byly ve hře, tedy tvar kostek, tvar šuplíku, zemská přitažlivost, vaše síla šuplíkem třást, tření a já nevím co ještě, dosaďte jiné spontánní síly pro jakýkoliv jiný případ a to, co se má srovnat podobností v pravidlech chování jiných věcí se srovná podle stejného principu. V případě ideálního příkladu, jako jsou stejné kostky v šuplíku ideálně a v případě méně ideálního méně ideálně. Ale vždy tak, že takto vzniklý spontánní řád bude vykazovat sebezáchovné a sebepořádací a seberegulační vlastnosti podle síly uspořádanosti. Jeho prvky budou řízeny jako kostky v šuplíku jeho pravidly, které se onou vzájemnou podobností v pravidlech původních stanou základem pro nová pravidla spontánního řádu jako celku a řídící autoritou právě prvků spontánního řádu.

Kurwa, děti je to jednoduché, jako facka. Máte na pochopení 3 minuty, jinak máte za pět. Všechny. A zítra přinést podepsanou žákovskou knížku. Za takové jednoduchosti beru jen jedničky... Dzp.

F. Doušek 26.1.2016 10:26

Re: Kostky v šuplíku jsou neuvěřitelně dobrou a orientující

Kostky očíslované se navíc seřadí. Pak teprve bude SŘLI dokonalé.

R. Veselý 26.1.2016 10:42

Re: Kostky v šuplíku jsou neuvěřitelně dobrou a orientující

Mohly by se řadit vzestupně nebo sestupně, podle toho, co si budeme myslet :-)

J. Hruška 26.1.2016 10:18

Hloupá iluze.

Astone, jen pohrobek bolševizmu může uvěřit pohádce, že něco, co má sloužit stejně, může být 170x levnější. Ano, my můžem!! vy musíte.

Prahu se snaží řídit houf buranů již desítky let a výsledek?? My Prahu nedáme, nedáme, radši ji ... a to hned. Čúús Josef.

K. Janyška 26.1.2016 10:21

Re: Hloupá iluze.

Josef, tak do toho. A ukažte jim to, buranům... Dzp.

J. Hruška 26.1.2016 11:37

Re: Hloupá iluze.

Ahoj Kájo. Nevím jestli si pamatujete období překotného společenského vývoje kdy "lítačka" pražáci říkali policejní hlídce v žiguliku pod majáčkem s houkačkou, která přilítla na místo činu vyšetřovat nepravosti.?? Taková "lítačka" zasahovala tu a zasahovala tam a .... Podobnost čistě náhodná. Mimo jiné mi "lítačka" připomíná také "běhavku" na WC, které by taky mohla ona "lítačka" v případě jejich vybudování obsloužit. Čúúús. Josef.

M. Prokop 26.1.2016 10:28

Re: Hloupá iluze.

"A mám to zadarmo" je heslo velice populární a oblíbené. Pak se nelze divit výsledkům.

R. Veselý 26.1.2016 11:03

Re: Hloupá iluze.

Zrovna tak jako pohádce, že něco, co má sloužit stejně, musí být 170x dražší.

K. Janyška 26.1.2016 10:11

Astone, nevěřím v Lítačku, proboha, který vůl vymyslel

ten název, a pokud se nezačne vyučovat teorie spontánního řádu, tedy podstaty úplně všeho ve vesmíru, tedy i v lidském světě, Orwelovy vize budou mít hody... Dzp.

O. Uživatel 26.1.2016 9:53

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 26.1.2016 9:48

Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

To nejde pořád jen čaj a ležet. Kdo to má vydržet?

To je jeden zážitek z vojny. Ovšem ten jsem slyšel jen z vyprávění. Tu mobilizaci tehdy vyhlásili lampasákům Kajzr s Lábusem , když byli na vojně. Vlítli do lampasáckých bytovek a ve vchodu řvali "Mobilizacéé!" :-):-):-)

J. Nový 26.1.2016 9:50

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

to máš z toho Winter Survival 2016

K. Janyška 26.1.2016 10:06

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

Ten je u nás za barákem... Duzp.

M. Prokop 26.1.2016 10:03

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

Tak zkuste grog ....

Jinak přeji vyzdravění.

K. Janyška 26.1.2016 10:06

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

Hele, rudočerný popleto, poradím vám. To já dělám rád. Už v prvním okamžiku, opakuji v prvním, kdy zacítíte, že není něco v pořádku, zalezte někam, naházejte na sebe cokoliv co máte. Oblečení nebo přikrývky nebo do horké vody a vydržte tak 20 - 30 mimut. Tělo samo řekne dost. Zahřejete tím krev o půl stupně a ona teplota se postará o likvidaci prvních bacilů, kterých je zatím ještě málo. Funguje to stopro. Já jsem nebyl nachlazen od té doby, co jsem to kdysi před více, než 35 lety slyšel na Hlasu Ameriky a od té doby to praktikuji. Nesmí se však zmeškat onen první pocit... Dzp.

P. Vandas 26.1.2016 10:15

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

Díky za radu Karle. Já však už mám zmeškáno a tak jsem první signál nezachytil a teče mi tudíž nudle z nosu. Jinak s metodou souhlas, ono si už tělo poradí. :-):-):-)

P. Hofman 26.1.2016 10:26

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

To byla ovšem rada ze "Svazarmovských listů" a Kajan si to spletl s něčím, o čem si bojovně vyprávěli na srazech Jesenickě pomocné pohraniční stráže. Ve skutečnost to na tom západním rádiu bylo tak, neb oni doporučovali zakrýt tělo tělem.

K. Janyška 26.1.2016 15:06

Re: Mám chřipku. Tak jsem vám vyhlásil mobilizaci, lenoši!

Dacane zlodějská, allou do práce, líný státní úředníku !!! Dzp.

F. Doušek 26.1.2016 9:46

Kamarádí Sobotka ještě s Ficem?

Názorově se zřejmě rozešli.

A. Trick 26.1.2016 9:49

Re: Kamarádí Sobotka ještě s Ficem?

S Ficem kamarádí Zeman. Sobotka to jenom markýroval.

F. Doušek 26.1.2016 9:44

Doněčtí separatisté umírají na chřipku,

kterou na jejich území šíří američtí vědci z tajné laboratoře u Charkova.

Uff, to je síla....

O. Uživatel 26.1.2016 9:48

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 26.1.2016 9:51

NovoLaus

není v pohotovosti aby uveřejnil seznam hoaxů .ru?

O. Uživatel 26.1.2016 9:54

Uživatel požádal o vymazání
V. Novák 26.1.2016 9:56

Re: NovoLaus

Jako třeba to, že ta ruská třináctka v Berlíně nebyla znásilněna, ale šla s připrchlíkem/y dobrovolně?

J. Nový 26.1.2016 10:01

Re: NovoLaus

http://echo24.cz/a/wGUi2/uprchlici-znasilnili-ruskou-divku-propaganda-kremlu-jede

Podle německých médií zatím není jasné, proč dívka tvrdila, že ji unesli a znásilnili arabští uprchlíci. Německý list Berliner Zeitung ale upozorňuje, že vodítkem by mohl být profil dívčiny matky na ruské sociální síti Odnoklassniki. Dívčina matka zde totiž podle německého listu v minulosti často sdílela zprávy o pohřešovaných dětech a dospělých. Rovněž prý požadovala deportaci azylantů a v březnu vyzývala ostatní uživatele, aby se zúčastnili protiimigrantské demonstrace, přičemž pozvánku doplnila heslem „My jsme lid, Merkelová musí pryč“.