26.5.2024 | Svátek má Filip


Hnusné divadlo v Praze

28.5.2009

Až bude po bitvě, najde se mnoho generálů a analytiků zkoumajících, co se stalo. Jde zřejmě o samovývoj uvědomění jakéhosi "internetového davu". Samozřejmě nejde o akci ODS, to pánové Sobotka a Rath skutečně štěkají na nepravý strom. Zdá se, že vzniká nějaký nový fenomén, jakási internetová tsunami.

Prvotní impulz bezesporu dodala arogance a chrapounství Jiřího Paroubka a jeho lidí. David Rath svým okázalým pohrdáním zákonem zasel vítr a sklidil žlutou bouři. Na aroganty takto sprosté je možno hodit vajíčko... řekl si určitý typ lidí. Domluvili se po internetu, jenže to, co se stalo na Smíchově, už přesáhlo všechny meze. Velmi správně a včas zareagoval prezident Klaus, když vyjádřil svůj odpor. Kdyby Mirek Topolánek měl formát, jako že ho nemá, vystoupil by právě tak jako on, a jelikož ho nemá, nevystoupil. Tiskové prohlášení ODS (zde) je trapně nedostatečné a alibistické.

Důležitý detail
V Praze dochází k vajíčkovým útokům nepolitického charakteru, například na Zlíchově na kolemjedoucí tramvaj. To, co bylo recesí, se zvolna transformuje do odpudivé zvůle. Další produkt původní politické arogance.

ODS kopíruje kampaň ČSSD
Nyní čteme, že "nechceme chaos ve zdravotnictví" (ušlechtilý pár zralého věku) a "nechceme ostudu v Evropě" (mladá generace) a "nechceme ztratit práci" (mladí lidé). Spatřil jsem to a řekl jsem si, ti socdemáci ztratili soudnost, proč si natřeli plakáty na modro? A on je to nápad sociální demokracie, okopírovaný občanskými demokraty! Proto ta modrá barva na socdemácké propagandě!