25.4.2024 | Svátek má Marek


Dva škrty pod dva rozpočty

20.7.2023

V Krupce se konala další ze série romských demonstrací. Dostalo se jí mediální pozornosti neúměrné počtu účastníků. Jako i předešle, příčiny jsou ve stádiu policejního vyšetřování a nelze tedy doporučit víc než maximální zdrženlivost v úsudku. Což ovšem nebrání o fenomenu přemýšlet.

V ohnisku pozornosti jsou Romové. Ne teď, jsou v něm už trvale. Hodně si jich všímají šiřitelé dobra, kteří by ze srdce rádi u nás vygenerovali cosi podobného amerického národnímu traumatu. Vzpomeňme na festival dobra, který se odehrál koncem devadesátek kolem takzvané zdi v Matiční ulici v Ústí. Pokus něco podobného uspořádat po létech znovu skončil fiaskem předloni v červnu. Tehdy policisté krotili na šrot zfetovaného muže, který pak v sanitce umřel. Otevřelo se okno příležitosti vygenerovat „českého Floyda‟, onoho zločince černé pleti, který také pod vlivem drog zemřel při zákroku, ale protože je Amerika země neomezených možností, stavějí se mu dnes bronzové pomníky. Teplický případ se k tomu nakonec nehodil, někdo průběh policejní akce natočil na video a s tím se už pracovat nedalo, nicméně pokusy tu stále jsou a budou, na pozadí ‟tmavé pleti‟ se dá mravní čistota skvěle předvádět.

Jenže ouha, oni mám tu teď Romové volají slávu Putinovi a sočí proti Ukrajincům. Je to takový škrt přes dobroserův rozpočet.

K dovršení všeho zmatku je těch rozpočtů ke škrtání víc.

Jsou zde totiž strážci i jiné čistoty, než mravní. Jsou to bojovníci za čistotu národní. Jednu jejich část vede Japonec, což patří k půvabům svérázu české politiky. Donedávna byli inspirování prezidentem republiky, který někde vlevo dole vyčetl info, že Romové nepracují. Po celá léta doslova kanalizují nevraživost části veřejnosti proti Romům: koncentrák Lety byl jenom sběrný tábor pro nemakačenky; to dneska zřídit nejde, tak jim aspoň seberte dávky, to je součást programu bojovníků za národní čistotu, kteří odmítají radary a cizí základny a čerstvě smlouvu o spolupráci s Američany. Do války kterou zavinil Západ nám nic není a Ukrajinci ať se vrátí domů, protože na většině ukrajinského území se nic neděje. Ami go home a Ukáčka iditě domoj, dá se to namalovat na jeden plot.

No jo, ježíšku na křížku, jenže oni se bojovníci za národní čistotu ocitli ve stejném šiku s Romy! Hlásají totéž, jako ti nemakačenkové a paraziti na sociálním systému! S takovými spojenci se přece nedá proti Ukrajincům bojovat! Co si ale počít, když se policie neodvažuje na výkřiky „Ať žije Putin‟ reagovat?
Rady nevidět.

Je těžké být chcimírem, je těžké být dobroserem, s takto neukázněným romským materiálem.

Aston Ondřej Neff