12.4.2024 | Svátek má Julius


Duel Babiš Fiala na Nově

18.12.2023

Ve třetí adventní neděli se potkali Andrej Babiš a Petr Fiala v novém diskusním pořadu Novy Za pět minut dvanáct pod taktovkou Martina Čermáka. Byl to pro občana zajímavý pohled na současnou… jak to říci? Na současnou skutečnost.

Andrej Babiš si do studia přinesl tašku a v ní měl pikslu Nutelly, rohlík a plácačku s nápisem sdělujícím obyvatelstvu, že je Fiala lhář. Slogan „Fiala lže‟ těží ze skutečnosti, že brzy po změně vládní sestavy vypukla znovu od roku 1945 velká válka v Evropě a ta zamíchala veškerým uspořádáním v Evropě. Takže co bylo řečeno před válkou může sotva platit poté, co vypuklo a změnilo se všechno.

Fiala se do studia dostavil vyzbrojen argumenty svědčícími o tom, že je všechno v pořádku, že vláda dělá všechno dobře a výsledky uvidíme v průběhu nastávajícího roku.

Výsledný dojem byl hodně matoucí. Andrej Babiš se opět prezentoval jako emotivní kašpar bez konceptu a bez názoru. Je to doslova šílené, ale třetina obyvatelstva je schopná tomuto člověku důvěřovat. Ovšem ani Petr Fiala přesvědčivý nebyl. Na papíře funguje ledacos dobře, sází na to, že se v průběhu příštího roku čísla promění tak, že je bude snazší interpretovat ve prospěch vlády.

Pokud se to nepodaří, vítězí v příštích volbách Babiš. Podle toho, jaký trapný cirkus předvedl, jsou obavy z budoucnosti oprávněné.

Aston Ondřej Neff