23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Dovolená jako řemen

25.7.2023

Poslední události nám připomínají, jak je ten svět nebezpečné místo. Někdy. Na ostrově Rhodos velice. Lidé se odsud nakvap vracejí bez zavazadel, bez dokladů. S příměsí drsného humoru můžeme podotknout, že na tuhle dovolenou hned tak nezapomenou. Zároveň ale na Rhodos odlétají nové turnusy rekreantů.

Vyděšení turisté se smutnou zkušeností z prázdninového ráje se řadí k těm, kteří zažili například tsunami. V roce 2012 si své zažili turisté v Indonésii, v roce 2009 tsunami postihla ostrov Samoa, o pět let před tím na Srí Lance a na dalších místech oblasti. Tak bych mohl pokračovat, dokud by mi Google neřekl „tak dost‟.

Obecné poučení z toho není žádné, krom banality uvedené na začátku, že svět je nebezpečné místo a že určité riziko podstupujeme při každé cestě, krátké jako dlouhé. Noviny jsou tu od toho, aby referovaly o všem špatném, co se kde semele. Prázdniny vstupují do druhé poloviny a tak nezbývá než popřát každému, kdo se na odpočinkovou cestu teprve chystá, aby mu vyšla dobře a ke spokojenosti.

Což je 99,99% případů, píšu s odhadem, jaksi od oka. To druhé oko potměšile mrká.

Aston Ondřej Neff