Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

Čtvrtý scénář

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 760
  • Poslední: 4.9. 2019 22:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Matuška 3.9.2019 10:26

Re: Kolem Čapího hnízda krouží další kauza.

Babiš se dnes setká mimo jiné s tureckým prezidentem Erdoganem

http://jdem.cz/fe4qf2

J. Matuška 3.9.2019 10:29

Re: Kolem Čapího hnízda krouží další kauza.

Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

http://jdem.cz/fe4qj5

J. Matuška 3.9.2019 10:32

Re: Kolem Čapího hnízda krouží další kauza.

Ještě se do toho může vložit Zeman... Profesor Gerloch promluvil k přelomovému vývoji v kauze Čapí hnízdo

http://jdem.cz/fe4qk8

J. Matuška 3.9.2019 10:45

Ještě se do toho může vložit Zeman...

Už aby to bylo. Nebyl jsem pro, aby prezident do toho vstupoval, změnil jsem názor - právě na základě slov prof. Gerlocha...

F. Doušek 3.9.2019 10:00

Ano Astone, pes je zakopán ve vašem

předposledním odstavci, a s etikou podnikání nemá nic společného.

Chybu nehledejte u těch, kteří využívají zákonných mantinelů, ale u těch, kteří ty mantinely nastavují. A ty jsou nastaveny sakra dlouho.

V. Mokrý 3.9.2019 10:33

Re: Ano Astone, pes je zakopán ve vašem

Tak jest.

J. Jurax 3.9.2019 10:52

Ano.

Jenže mantinely nastavují naši volení zastupiči. A tam se chyba těžko a špatně hledá, pokud se tam vůbec hledat smí, protože nitky by mohly vést moc vysoko a k lidem, co si zastupiče tak či onak platí.

P. Rajman 3.9.2019 9:48

Praha a severní Čechy

se čím dál víc podobají východnímu a západnímu Německu s tím rozdílem, že zatímco ve východním Německu se životní úroveň velmi pozvolna přibližuje té západoněmecké (ideální trend), životní úroveň v Praze a českém pohraničí, hlavně přeindustrializovaném, nerestrukturovaném a sociálně tozvráceném severním se čím dál radikálněji rozchází.

P. Rajman 3.9.2019 10:01

Horory ze Severu možná pobaví

ale nevyřeší nic. Jen zakonzervují už tak dost přiživené a přebujelé xenofobní stereotypy. Co takhle Euro Zemane a Babiši? To by ale mohla splasknout pražská nemovitá bublina a voliči by vám to pak spočítali.

M. Pivoda 3.9.2019 9:42

O morálnost jde v menších komunitách, nikoliv ve státě

Neff: "... A to je to, oč tu běží. Nemorálnost je zjevná, Čapí hnízdo, dluhopisy, svěřenecký fond. Ale třiceti procentům voličům to nevadí. ..."

Docela pozdní Neffovo poznání: až v 74 letech, dle Wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ond%C5%99ej_Neff).

H. Omar 3.9.2019 9:47

Re: O morálnost jde v menších komunitách, nikoliv ve státě

Skutečně?

M. Pivoda 3.9.2019 9:58

Pro H. Omara

Já zde nic nepřikazuji, jak by to mělo být. Já zde jen konstatuji to, co se skutečně děje.

H. Omar 3.9.2019 10:23

Re: Pro H. Omara

Co se vám zdá, že se děje..

V. Mokrý 3.9.2019 9:55

Re: O morálnost jde v menších komunitách, nikoliv ve státě

Neff a nemorálnost - vždyť se na ní sám podílel v prvních letech po r.1989.

L. Novák 3.9.2019 10:44

Re: O morálnost jde v menších komunitách, nikoliv ve státě

Blbost...

V. Mokrý 3.9.2019 10:50

Re: O morálnost jde v menších komunitách, nikoliv ve státě

Privatizace Mladé fronty-majetku SSM zaměstnanci bylo co ?

M. Moravcová 3.9.2019 9:33

Já vím že je to směšné,

ale jsou věci, které slušný člověk nedělá. Zvlášť ten, který o morálce káže.

M. Prokop 3.9.2019 9:37

Re: Já vím že je to směšné,

Ano, ale bohužel to příliš nezajímá voliče.

H. Omar 3.9.2019 9:47

Re: Já vím že je to směšné,

Některé voliče...

P. Boublíková 3.9.2019 10:01

Re: Já vím že je to směšné,

Jistě, ale tím se justice řídit nemůže. Pouze vy jako volič svého zástupce nebo třeba partnera :-)

M. Šejna 3.9.2019 10:11

paní Moravcová

soudy tu nejsou od toho, aby posuzovaly morálku a slušnost. Soudy posuzují zákonnost jednání podle zákonů.

Posuzovat slušnost a morálnost můžete Vy jako volič. Volte slušné a morální politiky, ale nepožadujte po soudech, aby posílaly neslušné politiky do kriminálu jen proto, že Vy je považujete za neslušné.

I. Širůček 3.9.2019 9:30

Možná by neškodilo

podívat se na činost vlády a prezidenta v době, kdy byly Čapáku přiklepnuty dotace ... vítr může vanout i odtud ... ve skříni se neschovávají vždy jen zachránění židé, ale často i kostlivci ...

M. Prokop 3.9.2019 9:39

Re: Možná by neškodilo

Zatím žádná zdejší vláda neprohlásila, že dotace jsou korupci živící zlo, navíc kurrvící trh. A nejen dotace z Brusele.

Bohužel.

J. Jurax 3.9.2019 11:04

A neprohlásí, protože jednak z dotací se nejlíp přesměrovává a jednak dotace jsou z velké části bruselina, na kterou se nešahá, neboť se to nesmí. A vláda je výslednicí politických tlaků a její činy taky. A čeho jsou výslednicí ty politické tlaky můžeme jen hádat, ale nic voňavého to nebude. Protože o prachy a moc jde vždy až v první řadě.

P. Schuster 3.9.2019 9:43

Re: Možná by neškodilo

Babišovi podepsali dotaci hejtmani Bendl a Rath. Pravice i levice takže je to potvrzeno.

M. Prokop 3.9.2019 9:45

Re: Možná by neškodilo

Aniž bych měl k dotyčným (oběma) špetku sympatií, tohle prostě, v měřítku dotačních peněz, není nikdo schopen uhlídat.

R. Langer 3.9.2019 9:48

Re: Možná by neškodilo

A on snad někdo má vůbec zájem to hlídat? ;-)

E. Derat 3.9.2019 9:50

Re: Možná by neškodilo

Samozřejmě že má, musí si ohlídat, aby dostal správná procenta provize, až se bude porcovat medvěd.

E. Pawlica 3.9.2019 9:57

Re: Možná by neškodilo

A proto se vykašli na medvěda, který ti nepatří a raději si hlídej svou klábosnici u počítače, aby ses opět mohl ve správném okamžiku vyvztekat.

Jedno říhnutí ve správném okamžiku tě ochránit před prasknutím cévky, víme?

:-D

P. Schuster 3.9.2019 10:54

Re: Možná by neškodilo

Ale důkazy chybí.

J. Jurax 3.9.2019 11:06

I u Ratha, co transportuje milióny ve škatuli ...