Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

Body pro Evropskou komisi

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 983
  • Poslední: 3.8. 2020 9:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Matuška 1.8.2020 22:01

Vlastenectví

... České království bylo pohostinnou zemí a ten, kdo chtěl s námi žít v míru, byl vítán. Nejsme národ, který by byl sobecký. Jsme národ, který se vždycky choval rozumně, a pokud možno spravedlivě.

Mohou mi spílat, že jsem xenofobní, ale já zůstanu Čechem a vlastencem.

Budu dál milovat tuhle zem, budu psát knihy o českých dějinách a budu chválit naše předky za to, že tuhle zem uchránili proti nepřátelům, že ji budovali k obrazu svému, že z neúrodné krajiny sevřené horami vybudovali zemi medem a strdím oplývající.

Odmítám vlastizradu a budu se dál chovat tak, abych se mohl v budoucnu podívat do očí svým dětem a vnukům. V. Vondruška, facebook https://pravyprostor.cz/vlastenectvi/

[>-]:-)=pohoda

P. Staronový 1.8.2020 22:06

Pán je poněkud exaltovaný, na můj vkus.

J. Matuška 1.8.2020 22:41

Ad 22:06 Jenom poznámka. Před lety jsem se obrátil /byl to můj osobní nápad/ na pana Vondrušku, jestli by se nechtěl zapojit do "politiky". Odpověděl v tom smyslu, přesně si to nepamatuji, že společnosti může prospět nejlépe jako spisovatel...

P. Staronový 1.8.2020 22:54

Ty jeho detektivky začínají být poněkud jednotvárné. Pár jsem jich přečetl, drobné černovlásky vždycky něco špitnou .... :-P

Snad Vondruška na někoho politicky působí, nevím. Na mně ne.

M. Mařák 1.8.2020 22:07

Ahoj Jardo, kdy hodíš posledního Krystlíka z PL, to jsou grády, co?

J. Matuška 1.8.2020 22:23

Martine, Krystlíka znám ještě z Virtually.Na toho používám Netzer syndrom...

R. John 1.8.2020 22:08

To je vlastenčík... příkladnej... ještě by nám mohl sdělit, kdo ho láká k vlastizradě.... myslím že nikdo, to jen tak kecá a tluče pyskem... od těhle vlastenčíků, co se zajíkají vlastenčením, vždy přišel průser pro druhé...

V. Hájková 1.8.2020 22:44

https://denikreferendum.cz/clanek/31117-vlastimil-vondruska---zoufala-doba-si-zada-zoufale-spisovatele

J. Matuška 1.8.2020 22:54

Paní Hájková, už jste zjistila autory obou článků? Ani Johana Hovorková, ani Jan Jandourek to nebyli?

R. John 1.8.2020 21:44

Tak jsem dal sprchu a teď jsem zasunul... ale pánové..... bez poznámek... zasunul jsem do požeráčku od včera smažené dvě chapadla chobotnice a dopicnu se humrovejma chlebíčkama, co připravila odpolko žena, když jsem oddával cyklistice... také bych prosil některé diškutéry, aby sem nechodili na lačno...aby nebyli tak nervózní....

J. Vobr 1.8.2020 21:57

ZDAR ÚTVARE !!!

V takovém hicu nejezdi na kole !!! Kůůůrwa ty snad nemáš rozum . To já jsem vyloudil na té sestře s bíbrem nafukovací bazének a rukávky a celé odpoledne jsem plaval u altánu.Ve stínu lípy !!!

;-D

R. John 1.8.2020 22:16

Žena na mě fakt pokřikovala, že mám v tom hicu sedět doma... že nechce bejt vdova...:-))Ale nebylo to tak hrozný, zažil jsem větší pařáky... a hele, to jsem si všimnul, že ta fousatá na tebe bere.... si jí to udělal v prádelně ?... přimluv se za mě u ní... trošku větší porce bych chtěl... na tebe dá... když jí dáš....když tak pošli Oldu...jí je to jedno... si myslím.... :-))

J. Matuška 1.8.2020 21:19

Z PROFILŮ Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher usedl k počítači a odpověděl na tři dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil, že je šokován z toho, co předvádějí Piráti. V Bruselu útočí na demokratickou tajnou volbu členů Rady ČT a v Praze se chystají zvednout jízdné takovým způsobem, že to Nacher považuje za nehorázné. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsem-sokovan-Poslanec-Nacher-se-neudrzel-kvuli-chovani-Piratu-632375

Patrik Nacher je pracovitý sympaťák... R^

P. Staronový 1.8.2020 21:21

... a hlavně, je v opozici. :-P

J. Venc 1.8.2020 21:29

Po zásluze. Patrně se pan Nacher nepochlubil, že v minulém volebním období ANO ovládaná pražská radnice bezprecedentně snížila jízdné (přes permanentní zdražování veškerých vstupů) takřka o čtvrtinu. V nejbohatším regionu republiky. Absurdní.

Rozdali nevyžádaný a ekonomicky naprosto nesmyslný dáreček a nedostali odměnu a následně takřka neprošli ani do zastupitelstva!

Kampaň!

A pan Matuška (tzv autentický pravičák, nebo už ne?) to podporuje. To jsou konce.

:-)

M. Panter 1.8.2020 21:36

Ono to snížení prosadili hlavně zelení a měla být motivaci pro snížení dopravy v městě.... něco obdobného se děje ve spousta velkých měst.

J. Venc 1.8.2020 21:45

Radnici naprosto ovládalo ANO - doufám, že naposledy. I my, pražané jsme si s nimi dopřáli experiment.

Musíte se v tom odklánění snažit víc.

Ekonomický nesmysl (ohrožující ostatně dopravu jak ji zde doposud známe) to byl tak i tak, doufejme, že bude normální tržní prostředí narovnáno a pražská MHD zůstane i nadále plně funkční.

:-)

M. Moravcová 1.8.2020 21:58

Myslela jsem si, že nic horšího než Krnda a ANO nemůže Prahu potkat. Může. Piráti. Zlatý Bém.

J. Venc 1.8.2020 22:05

Ano, s Bémem souhlasím, neb přes všechny negativní konotace co provázelo jeho působení to vskutku byl (paradoxně) skvělý primátor.

S hodnocením Hřiba si ještě počkám. Uvidíme.

:-)

P. Jirkovský 1.8.2020 22:12

To je ten s Opencard a Blankou? Kolibřík nebo snad Mazánek? Jo ten jo, byl takovej reprezentativní ....

M. Moravcová 1.8.2020 22:15

A přesto udělal pro Prahu nejvíc. Bez něj by Blanka, okruh ani povodňové zábrany nebyly. A měl úroveň proti těm dnešním egoistickým, hloupým samožerům.

J. Venc 1.8.2020 22:16

Ano.

Nevidíte ovšem pozitiva. Se to smrsklo (co udělal pro město) na toho Kolibříka. Těžká věc.

:-)

P. Jirkovský 1.8.2020 22:21

Vaše město, vaše smrsknutí. Nám venkovanům se to kecá, tady se krade jen v malinkým, nemáme tu úroveň.

J. Venc 1.8.2020 22:26

Složitě se to popisuje - a nebudu ouplně přesnej.

Měli a budeme zde míti primátory, kteří kradli/nechali krást a nic neudělali. Blbej Bém udělal na rozdíl od ostatních strašně moc, byť patrně kradl/nechal krást.

Se Vám to kecá, když si na venkově vidíte tzv. do kuchyně. S morálkou či etikou ten dohled nemá společného nic.

:-)

J. Schořík 1.8.2020 22:31

Je to tak. Kdyby alespoň odváděli práci jako Bém. S desátkem se asi je možno smířit když je to podloženo nějakými výsledky.. V podstatě je škoda že u nás není možno ty lidi zapaltit cílovými odměnami apod. (to by nicméně Matušci nerozdýchali)..

J. Venc 1.8.2020 22:39

Městská morálka.

Antifa!

:-)

M. Moravcová 1.8.2020 22:29

A co vlastně ten Bém ukradl, tedy velkého? Opencard bych mu nevyčítala, protože mu ji nedovolili dokončit. Konkurence ho sežrala a sama přišla s prázdnou lítačkou.

P. Jirkovský 1.8.2020 22:35

Komická představa, Bém bachovanej první ligou v organizovaným zločinu jako Jezulátko?

M. Moravcová 1.8.2020 22:40

Vaše myšlenkové pochody nejsou ani zajímavé.

P. Jirkovský 1.8.2020 23:03

To jsou vaše pochody, ne moje.

M. Panter 1.8.2020 22:03

Ekonomický nesmysl je v době zdražení bezdůvodně přemalovat busy za 100 mega, ale to je jedno. Něco mi říká, že na Krndu se bude v dobrém vzpomínat...i když jako člověk to je neskutečná kráva.