20.4.2021 | Svátek má Marcela


Body pro Evropskou komisi

1.8.2020

Bylo by to skvělé, kdyby to takto fungovalo. Komise zajistila 300 milionů dávek vyvíjené vakcíny pro unijní země. Naopak by bylo krajně nevhodné, kdyby se jednotlivé státy předháněly a přeplácely vakcíny pro občany svých zemí. I to se samozřejmě děje a bylo by divné, kdyby se to nedělo. 

Vakcíny se vyvíjejí asi na každém pracovišti, které je na to aspoň minimálně zařízené. Píše se o 150 pracovištích, v reálu jich je určitě na celém světě víc. Rusové nedávno oznámili, že jsou v tomto směru hodně daleko – kdyby uspěli, přejme jim to, úspěch by potřebovali, aby si nemuseli hojit komplex méněcennosti napínáním svalů a kasáním trika.

Ale zpátky k unii. Kritika jejího selhání z jara tohoto roku byla nespravedlivá v tom smyslu, že kompetence neměla. Nicméně neukázala ani špetku nějaké iniciativy. Kompetence buď máte, získáte, nebo si je vydobudete. Kritika se dá dnes vykoupit s letní slevou, je ale fakt, že iniciativa nebyla a teď je.

Každopádně by to byl plusový bod a to by bylo dobře.

Bombastické odhalení

V médiích se objevila vyprávěnka týpka, který měl být v pražském klubu Techtle Mechtle, v kterém se nakazilo snad 90 lidí a pár set dalších je teď kvůli tomu v karanténě. Prý ta holka, co to způsobila, věděla, že je jí blbě a že má teplotu, a přišla tam a koronu do klubu zatáhla. Je to vyprávěnka opravdu na pár facek. Když o tom víš, proč jsi proti tomu nic neudělal a teď si ex post cintáš pentli?

Každopádně by smrkající a kejchající jedinci neměli být po klubech populární.

Aston Ondřej Neff


Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.