18.6.2024 | Svátek má Milan


Až bude po všem…

8.6.2024

Až bude po všem, tím myslím po volbách, bude čas na anketu „nejlegračnější propagační slogan těchto voleb‟.

Silným kandidátem je tweet Petra Fialy:
SPOLU zastavíme nelegální migraci do Evropy.

A největší faux pas neboli přehmat, u nás na Žižkově se tomu říkalo „prokopnutej buben‟?

Když Česká televize uspořádala televizní debatu ve formátu 5:2, kde do Havlíčka a Okamury bušila celá demokratická pětka, přičemž ve volbách kandidující SPOLU se změnilo v cosi jako tříhlavou saň z pohádky. Kdopak to asi odskáče? Pokud by to chtěli hodit na moderátorku paní Peroutkovou, bude to nespravedlivé. Vždyť byla tak ospalá, že u toho vlastně ani nebyla.

Nicméně ten Fialův slogan, do kterého ho nikdo nenutil, zaslouží ještě pozdržení nad tématem. Je hezké, že se probudil poté, co poslal ministra vnitra podepsat migrační pakt a pak, když to vyvolalo poprask, šlápl na brzdu a v dalším kole se „zdržel hlasování‟. Je to probuzení pozdní. Ne pět minut po dvanácté. Je to rozlité mléko a darmo plakat.

Všimli jste si, že se na hranici už začalo střílet a vraždit? Ano, Poláci se brání proti agresi prostřednictvím migrantů stavbou plotu, ale protistrana, Putinova prodloužená ruka Lukašenko, zesiluje tlak. Vojáci, kteří při napadení stříleli do vzduchu, v duchu starého přístupu skončili v poutech. Čerstvá zpráva je, že migrant smrtelně zranil polského pohraničníka a zmizel v běloruském azylu. Taková je situace v našem sousedství.

Jakpak chce profesor Fiala zastavit ilegální migraci?
Chce se dívat do budoucna? Zde je podnět.

Německý kancléř Scholz oznámil, že v 84milionovém Německu je 20 milionů lidí s migračním původem. To se „zastavit‟ nedá. Tak to prostě je. Zlomyslně by se dalo navrhnout, že je nejvyšší čas obnovit zátarasy na hranicích s Německem. Ona to ale až taková nadsázka není. Kontroly na hranicích už jsou, Schengen je mrtev, není žádný důvod proč si myslet, že by kontroly přestaly. Přitom jsou k ničemu, je to jen vějička na voliče, aby si mysleli, že „vláda něco dělá‟. Dělat nemůže.

Takže uzavřu optimisticky. Pokud jste ještě nevolili, napravte to v sobotu do 14 hodin. Volte 17, Fiala to napraví, SPOLU to dokáže…

Opravdu mám dodávat obrázek POZOR IRONIE ?

Aston Ondřej Neff