20.1.2022 | Svátek má Ilona


ARCHITEKTURA: Kubistické slečny

27.12.2006

Autoři výstavy a prof. ŠetlíkDnes se ještě vracím k zahájení výstavy o kubistické architektuře ve Fragnerově galerii (viz minule).

Na vernisáži hovořil pan prof. Jiří Šetlík, hrála skupina Na dně kopretiny a pózovaly dvě slečny oblečené v kubistických kostýmech, které pro danou příležitost vytvořily studentky ateliéru oděvního výtvarnictví na VŠUP. Ale slušivá byla (jako ostatně vždy) i Ester Havlová - autorka fotografií na výstavě i v knížce (tu dostanete ve Fraktálech v přízemí galerie JF na Betlémském náměstí nebo třeba v Kubistovi v domě U Černé Matky Boží).

Na závěr zahájení jsem představil odvážnou teorii: kubismus vznikl v Japonsku, jak dokládá kubistická dóza z konce XIX. století (všimněte si laskavě i mé apartní kravatky!).

 Japonská kubistická dóza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atmosféru akce zachycují snímky syna Honzy v galerii.

Hezký nový architektonický rok!

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.