20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Je možný brexit ne exit?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 22.7.2018 21:59, přehled diskusí

To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.7.2018 11:14

které by ukazovali z okénka auta?

Ostatně byli jsme před EU, budeme i po ní.

Re: To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),:
Autor: V. Braun Datum: 22.7.2018 20:29

Stačí, když to vysvětlíte Irům, hlavně asi polovině těch Severních, a je to. Snadné, ne?

Re: To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),:
Autor: M. Prokop Datum: 22.7.2018 21:36

Jo, nic jiného nebude možné. EU si nemůže dovolit úspěšný únik svých oveček.

Nic noveho:
Autor: M. Mikulec Datum: 22.7.2018 8:42

David Davies a Boris Johnson odvedli dobrou praci. Neustali okopavaci kotniku z EU prece musi Brity potrestat, aby si zadna jina zeme nedovolila z te skvele unie vystoupit. Pan Tomsky zna realitu dobre. Je to smutny pohled, kam az se Britanie dostala: misto hospodarske spoluprace aplikuje Brusel politicky natlak a ideologickou jednotu.

Re: Nic noveho:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 22.7.2018 9:18

Ano, jenom všechny důvody, aby Britové "zvedli kotvy" tu už jsou od samého začátku. Ve snaze uchránit Evropu před ekonomickým Armageddonem, zašla "věčná usmiřovačka" Theresa May příliš daleko. (Dle prognozy IMF "no deal" Brexit sníží růst HDP až do roku 2030 o 1,5 %, bude stát EU 250 milliard Eur a jen v Irsku povede k likvidci 40 000 pracovních míst).

Nahlédněte do "Directiv EU pro jednání s UK o Brexitu". Už od vydání tzv. direktiv pro jednání o Brexitu bylo naprosto zřejmé, že EU jde především o trestání Britů a ty direktivy prozrazovaly strach EU, že by se Británii mohlo po Brexitu dařit. (z dokumentu: dohoda musí zajišťovat "level playing field" (něco jako rovnost šancí, příležitostí) zvláště v oblastech hospodářské soutěže a státní pomoci a z tohoto hlediska musí zahrnovat ochranu (pojistku) proti nespravedlivým soutěžním výhodám kromě jiného v oblastech daní, sociálních opatřeních, environmentálních opatřeních a regulatorních praktik).

Že by měl Brusel/Komise něco rozhodovat v UK v oblasti daní, průmyslové politiky atd. po odchodu UK z EU ... to je slovníková definice arogance.

Důvodem pro odchod byl i Junckerův výrok: "Británie musí sníst co je na talíři nebo odejít od stolu".

Re: Nic noveho:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 22.7.2018 9:22

Eurojásalové si nechtějí připustit, že bolet to bude obě strany. EU má v obchodu s UK přebytek 80 miliard Eur a Commonwealth se už hlásí (snad s výjimkou Indie, která má jakési podivné podmínky). Často čtu v sekci komentářů Telegraphu, na letošní léto si musím koupit nové auto, vždycky jsem jezdil v autech německých, tentokráte to bude japonské nebo jihokorejské. (Británie spotřebuje každý týden 2 000 tun francouzských sýrů, 2 miliony lahví italského Prosecca každý měsíc a denně se prodá 600 aut Volkswagen). Junckera to ovšem už bolet nebude, ten příští rok skončí, vrátí se domů a asi bude pokračovat v budování toho daňového ráje, což provozoval téměř 20 let.

Aroganci EU a absenci vůle jednat seriózně dobře ilustruje i bod direktiv zabývající se Gibraltarem. EU požaduje, aby žádná smlouva mezi EU a UK neplatila pro Gibraltar bez předchozího souhlasu španělského králoství.

(V roce 2002 se v Gibraltaru konalo referendum zda by Španělsko a UK měly sdílet svrchovanost nad Gibraltarem. Výsledek: proti 98,48 % hlasů, s návrhem souhlasilo 1,03 % hlasů).

Pokud se někde na půdě EU zmíníte o tom, kdy Španělsko vrátí Maroku ty své enklávy na jeho území, tak to je totéž, jako když se necháte pozvat na svatbu a tam pronesete řeč o předchozích

Re: Nic noveho:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 22.7.2018 9:47

Tu šarádu,kterou lze jen těžko nazvat "jednáním" přesně definuje 51 stránková zpráva francouzského senátu. Tato komise, vedená bývalým francouzským min. předsedou Raffarinem, říká. "Británie - mimmo EU - na tom nesmí být lépe".

Re: Nic noveho:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 22.7.2018 10:11

I Mark Carney - Kanaďan,který nyní šéfuje britské centrální bance (Bank of England) a který se vždy angažoval na straně těch, kteří jsou proti Brexitu, nyní říká, že "no deal" bude více bolet EU.

A to tu na NP čtu takové výplody magorů jako "Britain, fuck off" (Británie jdi do prdele) nebo ať jí mí (EU) představitelé podojí, co se do nich vejde, co je mi po nich.

Yanis Varoufakis měl pravdu:

“You won’t always know exactly who to talk to and that is deliberate.“My advice to Theresa May is to avoid negotiation at all costs" If she doesn’t do that she will fall into the trap of [Greek PM] Alexis Tsipras, and it will end in capitulation.”

“When you make a moderate proposal, they will react with blank stares and look at you as if you were reciting the Swedish National Anthem. It is their way of stonewalling. They will suddenly suspend talks claiming the need for more fact-checking."

Re: Nic noveho:
Autor: P. Grigar Datum: 22.7.2018 18:05

.. celkově jde o známou a lety osvědčenou praxi levičáků, připomíná léta studené války, kdy postupně selhávaly pokusy o komunizaci zemí třetího světa, kdo se se odloučil od kursu, stal se náhle nepřijatelným. Potkalo to Izrael, Egypt a mnohé další. "Kdo nejde s námi, jde proti nám!"

Re: Nic noveho:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 22.7.2018 10:40

sexuálních zkušenostech panny nevěsty

Re: Nic noveho:
Autor: L. Písařík Datum: 22.7.2018 21:59

Sýr, auta a víno vyrábějí i jinde než ve Francii a nakonec, ty komodity nevyváží stát Francie, ale obchodníci a divil bych se, kdyby nenašli cestu.

Jedna židovská: potkají se Kohn a Roubiček a R. se ptá: Kam jedou Khon? Do Českoskovenska. Tam nejezděj, tam je teď třídní boj. Kohn: Tři dni to vydržím, ale kšeft je kšeft.

Re: Nic noveho:
Autor: M. Mikulec Datum: 22.7.2018 9:47

Je to bohužel tak. Navíc tak jako byli Britové strašeni Cameronovou vládou, aby nevystupovali z EU, teď je na veřejné scéně slyšet jen "remoaners", včetně baziliška Blaira. Nemluvě o cizincích, co mají v Británii své kšefty a zájmy.

EU dělá všechno pro to, aby lidé uvěřili, že život mimo EU neexistuje. Británie předložila na jednací stůl 76 návrhů. Barnier je smetl ze stolu, některé ani nečetl, a stále si stěžoval, že to nestačí a mlel cosi o neprofesionalitě. Když noblesa narazí na neotesanost a sprostotu, dohoda možná není.

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 13:50

Budovatelská víra v politicky sjednocenou Evropu už dlouhodobě vymírá. To JE nezvratný fakt.

Takže vydírání bude jen a jen sílit. Uúúúžasné..

A indoktrinace mladých generací.. Povinně..

To už opravdu přestává všechno !:
Autor: F. Netopil Datum: 21.7.2018 12:02

Tak ti eurofanatici při jednání s VB hájí zájmy EU ? To si dovolili hodně ! Aspoň podle soudruha Tomského. Kam jenom ten svět spěje ?

Dnešní svět je plný paradoxů. Tak např. prezident Trump kritizuje EU za údajnou manipulaci s kurzem eura, a je za své chování chválen celým Institutem Václava Klause. A tentýž Klaus odmítá přijmout euro, abychom mohli sami manipulovat s kurzem koruny jak se nám hodí.

To jsou paradoxy, pane Vaněk !

přesně tak, pane Netopile:
Autor: M. Šejna Datum: 21.7.2018 12:18

je to podobné, jako kdybychom kritizovali expremiéra Klause za to, že při dělení Československa tvrdě hájil zájmy Česka místo toho, aby vycházel maximálně vstříct požadavkům Slováků.

Je ale pravda, že i tehdy se našlo mnoho pitomců, kteří tvrdíli, že za odchod Slováků ze společného státu mohou byrokrati z Prahy.

Re: přesně tak, pane Netopile:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.7.2018 17:09

Ale Klaus vycházel maximálně vstříc požadavkům Slováků.

Re: přesně tak, pane Netopile:
Autor: R. Langer Datum: 22.7.2018 19:25

Fakt?

Ana.... "soudruh" Tomský..:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 13:12

Vám se líbí, jak Brusel háže klacky pod nohy každému, komu se nelíbí Bruselský vydírací systém ?

klacky každému?:
Autor: M. Šejna Datum: 21.7.2018 14:12

Brání snad EU Británii v odchodu z EU? Nebrání.

Brání se snad EU volnému pohybu zboží a pracovní síly mezi EU a Británií? Nebráni.

Tak kdo tady hází klacky pod nohy? Britové odmítají volný pohyb zboží kapitálu a pracovní síly, tak tu nevykládejte o házení klacků ze strany EU.

Re: klacky každému?:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.7.2018 17:14

Ano, Britové i nadále odmítají volný pohyb osob. Docela volný nebyl ani v době, kdy neodcházeli. A o volném pohybu zboží se v systému kvot EU v zemědělství, hutním průmyslu a i jinde nedá vůbec mluvit.

Re: klacky každému?:
Autor: J. Svoboda Datum: 21.7.2018 19:09

V tom vašem guláši si udělejte trochu pořádek! Jste hrozný eurohujer.

Re: To už opravdu přestává všechno !:
Autor: J. Svoboda Datum: 21.7.2018 19:06

Soudruhu Netopile, pan Vaněk by vám měl vysvětlit, že blábolíte nesmyly.

V českém slovníku chybí jedno slovo,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 21.7.2018 11:38

a to "pravdofobie". Je to jakási lidská psinka; vyznačuje se vyskakováním, štěkotem, vrčením a poňafáváním po každém, kdo situaci pravdivě popíše, pane Šejno! Naštěstí NP - navzdory psímu jménu -ještě není tak zamořenou lokalitou jako např. ČT.

Re: V českém slovníku chybí jedno slovo,:
Autor: S. Netzer Datum: 21.7.2018 11:49

Ještě že existují nositelé pravdy jako vy!

přesně tak, pravdofobko Zuckerová:
Autor: M. Šejna Datum: 21.7.2018 12:14

poštěkla jste na mě opravdu dokonale. Přitom stačilo moje "lži" o hustotě osídlení Británie a dalších zemí vyvrátit tou Vaši "pravdou".

Také byste mohla popsat, jak vypadá ochrana vnitřního trhu v připadě, že má stát pasivní bilanci zahraničního obchodu. Jistě mi pravdofobně vysvětlíte, že ochrana spočívá v nezcelním volném pohybu zboží.

Re: přesně tak, pravdofobko Zuckerová:
Autor: J. Svoboda Datum: 21.7.2018 19:24

Pane Šejno, nechte už konečně rozhodování o britských věcech Britům! Starejte se raději o Babiše a jeho katastrofální a kolosální střety zájmů.

Přesně, taky nechápu, že přesné pojmenování:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 13:09

problému je některými lidmi tak nenáviděno. Je to ubohost.

jo aha:
Autor: M. Šejna Datum: 21.7.2018 14:09

takže Tomský přesně pojmenoval problém. Ten spočívá v tvrzení, že Británie je přelidněná a že chce obchodovat bezcelně z EU,zatímco EU to nechce.

A teď ještě tu o Karkulce, paní Kanioková.

Takže vy jste fakt eurohujer až běda,:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 23:04

no a já přesně opačně. A článek p. Tomského považuji za výborný. A nesleduji přepečlivě každičký detail, jestli přesně sedí.

Že se Brusel za Brexit mstí a háže klacky pod nohy, o tom nikdo nepochybuje. O "dobrých úmyslech" bruselského ÚV víme už každý své..

pan Tomský je eurofob ...:
Autor: M. Šejna Datum: 21.7.2018 10:32

pan Tomský je eurofob a z toho plyne i jeho hodnocení EU a Británie.

Británie má velmi deficitní bilanci zahraničního obchodu s EU. Každá země s deficitní bilancí zahraničního obchodu má snahu chránit si svůj vnitřní trh. Řeší to buďto zavedením cel a dovozních barier, nebo devalvací národní měny.

Z uvedeného plyne, že snahu o ochranu svého vnitřního trhu má hlavně Británie a nikoli EU. Británie by prostě chtěla do EU vyvážet bez omezení, ale dovoz by potřebovala omezit. Na tohle samozřejmě EU nemůže přistoupit a proto to vypadá, že dojde k tvrdému Brexitu, jehož výsledkem bude buďto oboustranné zavedení cel, nebo další devalvace britské libry.