Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 60
  • Poslední: 8.1. 2018 7:21
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
Z. Matylda 7.1.2018 17:31

Mlha dneska byla menší,

ale to je asi tak všechno kladné, co se o počasí dá říct. Jinak bylo stejně ošklivo a bahnito jako včera. Psicím je to jedno, lítají jak utržené (jen Světluška musí mít tu svou dečku na záda, aby jí nenachladl jakýsi svalový úpon a pak nekulhala- a taky by jí měl někdo říct, že je kardiak), jen dneska jsme to vzali po zpevněné cestě a byly proto míň od bláta.

O. Joklová 7.1.2018 13:10

myslela jsem si včera

jak poctivě nečtu v průběhu dne komentáře - a dnes tady mám (skoro) vše nové a přitom je to ze včerejšího odpoledne!!!

Ygo, to zimní album je opravdu z dnešního data??? neuvěřitelné, dokonce minus 18 stupňů!!!! o mně se teda ví že jsem teplomilná, ale aspoň pár dní bílého (suchého) mrazu bych si přála -jednak to v zimě prostě "má" být a druhak jsem dostala překrásné rukavičky jako kočičí tlapky a moc ráda bych si je trochu užila

podělím se ==>> 1url.cz/xtOaa

a Maričko, tebe jsem se už chtěla na vaše současné počasí zeptat, protože ve zprávách pořád slyším o mimořádně velikých mrazech v Americe, snad na celém východním pobřeží, dokonce snad nasněžilo i na Floridě

Z. Yga 7.1.2018 14:50

Re: myslela jsem si včera

Dnešního data, ale před rokem (:o)). Vloni mrzlo téměř celý měsíc...

M. Crossette 7.1.2018 17:23

Re: myslela jsem si včera

Bedo, dneska ráno už kašničky zamrzlé nebyly, na bazénu se tenký led stále drží. Ale příští týden mají teploty trochu stoupnout - uvítám je. Že by na FL sněžilo jsem neslyšela, ale zimu tam mají a farmáři preventivně postřikují citrusové keře vodou, takže vznikne ledový povlak, který má utvořit "ochrannou deku" a zabránit omrznutí plodů.

Z. Lika 7.1.2018 11:55

Včera bylo krásně

a svezli jsme se přívozem č. P 5 http://www.prazskebenatky.cz/cz/prazske-privozy

Totiž zatrhli nám pěší přechod po železničním mostě na smíchovskou stranu. Ahoj Zano :-)

T. Zana 7.1.2018 13:20

Re: Včera bylo krásně

Jj, vím o tom :-)

Z. Xerxová 7.1.2018 8:03

hezký den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Včera bylo na výletě úplně jarní počasí. Bundy skončily v ruksaku a šli jsme v tričkách a vestách. Ve stínu 10 stupňů a na sluníčku vedro. Psisko nadšené, my taky - neb okruh kolem hradčanských rybníků a výstup na Malou a Velkou Bukovou byl moc pěkný. Dneska půjdeme jen na chvíli do lesa - sníh se stěhuje výš a výš - takže bude za humny už jen místy promočená bílá břečka

T. Zana 7.1.2018 13:32

Re: hezký den

Taky jsme byli venku, ale jen po okolí - všude bahna až kam, zataženo. Zasadili jsme odstrojený stromek :-)

Z. Nelina 6.1.2018 21:58

Počasí

v Praze pěkné, teplo, od rána jasno i sluníčko.

Z. Yga 6.1.2018 19:29

Aktualita

Tak už tu byli - Tři králové a moc hezky zpívali. Já šla se psy zrovna ven, když byli u sousedů, tak jsem Jeníka upozornila, že přijdou vznešení mužové (:o)). Jak krásně se nesly jejich hlásky setmělou ulicí ... a jak by to bylo kouzelné, kdyby bylo sněhu po kotníky (aspoň). Ale i tak to potěšilo ...

Poznámka: vloni v tomto čase mrzlo až praštělo a celý svět se stal Ledovým království - tady je důkaz

http://yga.rajce.idnes.cz/2017_Nedele_primo_zimni/

M. Crossette 6.1.2018 22:00

Re: Aktualita

YGo, hezké fotky. Mě je tu zima i bez sněhu a při pohledu na bílé nadělení jsem se chladem jen otřepala:)Tvým oběma chalpům to na fotkách sluší! Napadlo mě - stalo se někdy, že by v tom tropickém skleníku v zimě vypadl proud? Tedy doufám, že zatím ne a určitě mají pro takový případ náhradní zdroje. Ale stejně, dlouhodobý výpad by v něm určitě nadělal nenahraditelné škody, viď? Slunce umí prohřát sklo jen vocamcať pocamcať :)

Z. Yga 7.1.2018 9:11

Re: Aktualita

Neslyšela jsem, že by s proudem ve skleníku byl nějaký problém - záložní generátory pod skleníkem jsou. Ale tak mne napadá, jak to tam asi vypadalo za války- první či druhé?!

M. Crossette 7.1.2018 17:24

Re: Aktualita

Vidíš YGo, s těmi válkami mě to také nenapadlo !

Z. Matylda 7.1.2018 17:27

Re: Aktualita

Posle mě se tehdy ve skleníku elektřinou netopilo a měli tam kamna.

Š. Matyášová 8.1.2018 7:15

Re: Aktualita

tak za druhé války byly už generátory i když asi ne ve sklenících, jinak se roztopily přenosná kamna a do skleníku se foukal potrubím teplej vzduch...nebo vedla komínová roura skleníkem a od ní se ohřejvalo....

D. Ruščáková 7.1.2018 17:33

Re: Aktualita

Ano, loni mrzlo, letos se topíme v bahně :P Tady je můj loňský leden:)) http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_fotoclanek_-_leden_2017/

Jinak taky máme odstrojený strom, včera jsem byla v Praze, takže koledníky přivítal Martin. Prý zpívali:))

A. Bytová 6.1.2018 19:22

U nás

dnešním dnem Vánoční svátky končí, ale začínají Vánoce pravoslavné. Tak možná i proto je to státní volno i na Slovensku, jak píše Yga, neb tam těch pravoslavných bude nepochybně víc než v zemích Českých.

Melichary, Kašpary a Balthazary v reálu neznám žádné, ale nevíte někdo, proč se Kašpárek- komická to postava, jmenuje zrovna Kašpar?

Z. Hanča 6.1.2018 18:42

V naší rodině

je jméno Kašpar celkem časté - jmenoval se tak děda, strejdové, bratranec - ovšem příjmením. :-))) Melichara ani Baltazara neznám.

Stromeček jsem dnes ještě nechala, odstrojím ho zítra večer, v pondělí se stromky odvážejí. Jinak tu mám povyražení s ptactvem. Ježíšek mi nadělil (totiž ptákům nadělil) novou budku, kterou jsme instalovali až teď, na nové místo. Trochu jsem si dělala starosti, aby nezůstala nepovšimnuta. Tak to ani náhodou, sýkorky ji zmerčily prakticky okamžitě a nepřetržitě se cpou. Zajímalo by mě, kdy ti ptáci chodí spát? Včera kolem půl páté, kdy už se stmívalo, jsem šla dosypávat, a ještě na mě z koruny stromu jedna sýkora ječela!

Z. Hanča 6.1.2018 20:38

Re: V naší rodině

Ach jo, myslím krmítko, píšu budku, to už je na pováženou!

Z. Lika 6.1.2018 22:35

Re: V naší rodině

Podle mé zkušenosti sýkorky létají na krmítko ráno s prvním pořádným světlem, a pak večer, když je ještě světlo, ale brzo se začne stmívat.

Š. Matyášová 8.1.2018 7:18

Re: V naší rodině

stačí ,když se svítí u nás v okně a lítaj i ve tmě...a taky ječej,když už tam maj málo :-D

Š. Matyášová 8.1.2018 7:17

Re: V naší rodině

Melichar byl a je Karolínin kocour, Bota jménem Melichar taky existovala, Baltazar byl kocour sousedky naší tety....

Z. Matylda 6.1.2018 17:30

Tak stromek

tady ještě chvilku zůstane, o sundání věnce z venkovních dveří zauvažuju, až tam budu mít co dát místo něj.

Je tu strašně mokro, všude stojí voda, takže mám období bahnitých psů. A skoro celý den tu byla děsná mlha, zvedla se trochu až navečer. Dneska tu velké skupiny cyklistů pořádaly vyjížďky, což mi v kombinaci s tou mlhou nepřišlo jaksi úplně ...šťastné.

Z. Yga 6.1.2018 17:28

Tak tak, Tři králi jsou tady

A víte, že je to velký církevní svátek? Například u bratrů Slováků je to svátek se dnem volna.

Já chtěla stromek taky dneska odstrojit, ale nějak se mi neudělalo dobře (tak nějak skoro na omdlení - asi bude nějaký svinský tlak), tak dostal pardon do zítřka. Ale věnec ještě na dveřích nechám a venkovní ozdobený džbán taky.

Znám jednoho Melichara, ale příjmením, kašparů je kolem nás jak naseto a Baltazar byl jedním z hrdinů Jiráskových Skaláků (vysloužilý voják Salakvarda). Tož tak ...

Tři králi k nám zatím nedošli - snad letos trefí.

Z. Yga 6.1.2018 17:32

Re: Tak tak, Tři králi jsou tady

A počasí na jihu Jižní Moravy - celý den mlha, ale jinak teplo. Já jarní boty (na rozdíl od zany) ještě nesklidila (ba opravdu echt zimní jsem na sobě zatím měla cca 2x) a bundu jarní sofčelku jsem měla rozeplou a stejnak mi bylo horko. Navíc jsme /já a psi/ v mlze téměř zabloudili a řeknu vám, prodírat se lesními výmladky se psy na vodítku (byli jsme v prasečím teritoriu) není žádná pohoda (byla jsem líná se vracet) - ale nakonec jsme se našli (:o))).

Z. Matylda 6.1.2018 18:58

Re: Tak tak, Tři králi jsou tady

Ano, Ygo, já jsme zase hnala psy svinským krokem, protože se chtěli kamarádit hlavně s cyklisty, co zastavili na mostě nad tratí. Karamelka k nim přisvištěla ve chvíli, kdy se fotili, takže je zvěčněna (jo, jak ten chlapec u Cimrmana, co se nedal odehnat), ale na můj řev se naštěstí vrátila ke mně a nevyrobila jim na krásných neonových oblečcích vkusný vzor psích tlap. Dneska jsem poprvé ocenila jejich neonové oblečky, když jsme narazili na cyklisty na okresce u sjezdu na dálnici, kde se mlha dala krájet... :)

Z. Lika 6.1.2018 20:03

Re: Tak tak, Tři králi jsou tady

Dnes je myslím i svátek přijetí víry, což je velký den.

Z. Lika 7.1.2018 9:01

Re: Tak tak, Tři králi jsou tady

Ygo, doufám, že jsi v pořádku!

T. Zana 6.1.2018 14:38

Na Tři krále

nejlepší na nich je, že je vážně víc světla :-)

Byli jsme se projít - venku je teda fakt jak na jaře, snad deset stupňů, uvažovala jsem, že vytáhnu jarní boty, ale pak lenost zvítězila.

Cukroví už je jen dávná vzpomínka, stromek svlečeme a zkusíme někde zasadit. Věnec ze dveří už je doma - Franta chtěl, abych vyměnila stříbrnou pentli (on teda říkal šedivou ;-) za červenou, ale tu nenašel.

Stříbrnou jsem kdysi dostala v práci na nějakém dárku a usoudila, že je škoda jí vyhodit, když na věnec bude na dveřích to bude dobrý.

M. Crossette 6.1.2018 17:36

Re: Na Tři krále

U vás je pomalu jarně, u nás po nezvyklém podzimu je už víc skoro dva týdny zima zimoucí. Ráno teploměr ukazuje -3, takže v noci je možná ještě o stupeň, dva víc. Po několika letech si beru na procházky s Trixie nejen tlustou čepici, ale i rukavice a v botách mě zebou nohy! Už třetí den máme zamrzlý bazén tenčím ledem po celé ploše. Zamrzlé jsou i všechny ptačí kašničky, takže ráno stavím na jednu z nich mísu s vařící vodou, která sice rychle vychladne, ale přeci jen nezamrzne, takže ptáci i veverky mají přes den tekutinu. O téměř historických mrazech v USA jste asi slyšíte. Dost lidí už mráz stál život, bohužel mnohem vyšší počet je na zvířatech, hlavně psech, umrzlých někde venku. V takových mrazech je ani tlustý kožich neuchrání. Asi jste slyšeli o 8 zmrzlých novorozených štěňatech, kdy majitel ani nevěděl, že fena byla těhotná (fenku a jedno štěně se podařilo zachránit). Nechápu tu nezodpovědnost, necitelnost majitelů. My si topíme v krbu, loni jsme v něm zatápěli jen jednou či dvakrát, předloni ani jednou, tak si ten praskající ohýnek užíváme. Ale stejně tak v půlce ledna, nejpozději začátkem února už by zase mohlo začít jaro :)