Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 199
  • Poslední: 8.3. 2008 19:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Xerxová 15.2.2008 11:24

Re: dnes

Tady je poprašek sněhu, sluníčko svítí, nebe je modré... dozkoušela jsme a už se chystám vyrazit na cestu domů a na procházku:-). Dneska je to snad i na foťák s sebou - je takové to kýčově modré nebe...

terra 15.2.2008 10:30

To je nádhera, EvoŽ

čas od času zkouším srozumitelně popsat něco ze svého vlastního oboru přírodovědy a tak trochu tuším, co je to za dřinu. Tobě se to povedlo s elegancí a noblesou - a srozumitelně. Což je k nezaplacení. R^ Pravdu měl jeden z našich profesorů - ten, kdykoliv někdo z nás jevil snahu mluvit příliš mnoha "termity" a šroubovaně, lehce pozvedl obočí a pravil vlídně: "Ne, ne tak, pane kolego. Musíte to vyložit tak, aby tomu rozuměl i váš pradědeček. " Troufám si říci, že by se mu tvoji mikrobi moc líbili. A naší paní docentce přes mikrobiologii určitě taky. Prosím prosím, piš dál, protože odborníků schopných srozumitelného výkladu pro zvídavé laiky není nikdy dost ( a pak je suplují všelijací zelení šamani, jejichž jedinou kvalifikací je drzé čelo...). Krásný den přeju a těším se na další mikrobiologickou žoužel...

EvaŽ 15.2.2008 10:58

Re: To je nádhera, EvoŽ

Já všechny články testuji na vlastních dcerách. Jenže dívky rostou a už jsou dost vycvičené, za chvíli přestanou být použitelné. Děti jsou k nezaplacení, nic ti neřekne tak plasticky, že jsi úplný (no cokoliv..). Jen musí být člověk ochoten jim naslouchat. Proto moc ráda učím, i když to znamená jezdit do Prahy, což není nejpohodlnější. Ale oni ti mladí člověka donutí přemýšlet a ty myšlenky si trochu srovnat. Takže nemá moc času duševně stárnout a babovatět (dědkovatět). Fyzicky to bohužel neplatí:-D

terra 15.2.2008 11:49

Re: Re: To je nádhera, EvoŽ

Souhlasím úplně se vším, včetně toho kontaktu se studenty. Na testy tohoto typu mám ještě příliš malé dcerky, tak používám jako "testovací materiál" kamarády z řad právníků (přítomným zde doktorům obojího práva sděluji, že to ani jedna ze stran nechápe jako dehonestaci). Pokud jde o případná plastická pojmenování mé maličkosti, je jejich kvalifikace velmi dobrá...:-D

EvaŽ 15.2.2008 13:49

Re: Re: Re: To je nádhera, EvoŽ

A právně korektní, ani žalovat je nemůžeš;-P

Aredhel 15.2.2008 9:49

hahaha mikoooobi

Túze se mi to líbí, zvlášť, že si myji ruce i před použitím záchodu, zavedu domaR^;-P

tosca 15.2.2008 9:12

Paráda!

Nádherně napsané, s překrásnými fotkami. Moc se těším na pokračování. :-)

Zdena 15.2.2008 8:20

SUPŘRRRRRRRR ČTENÍ!!!!

Těším se na pokračování. Takže jestli tomu dobře rozumím, KAŽDÝ si chováme svá vlastní  zvířátka, že:-)... I když je nevidíme...

EvaŽ 15.2.2008 8:49

Re: SUPŘRRRRRRRR ČTENÍ!!!!

No a taková kráva by se bez mikrobů ani nenažrala. Ona totiž má 4 žaludky proto, že tam má chemickou fabriku, kde jí mikrobi vyrábějí z celulózy něco, z čeho jde vybrat živiny. Bez mikrobů je nahraná - tedy hladová i s plným žaludkem:-D

Jakub S. 15.2.2008 11:23

Vida, jak se tohle všecko

- dá krásně, s řízem a šťávou říct. A opravdovému fachmanovi přitom klobouček z hlavy nespadně. Jaký rozdíl od většiny zvl. mladých "kolegyň" na vernisážích galerií či v TV - ony musí laskavě a shovívavě, příp. se zamyšlenou vážností odborníka, dokazovat prostému folku, že mají titul a jsou vědkyně... vždycky mám potřebu to soukromě nebo mezi přáteli vyvážit jediným zašeptaným nepublikovatelným slovem: - - -, paní kolegyně... Když jsem zamlada dělal v galeriích, asi jsem se nicméně choval stejně - obávám se... i moje kulpa.

EvaŽ 15.2.2008 11:45

Re: Vida, jak se tohle všecko

Asi by se tak nechoval. On soudný člověk se vyhýbá tisku i tlači, ba i TV. Někdy se to sice nedá, protože by to napáchalo víc škody, než užitku. A mezi námi, tisk o nadhled a střízlivé hodnoceni moc nestojí, to není žádné drama. Taky má člověk nadřízené, kteří nemusí být nadhledu příliš nakloněni. A nadřízených s nadhledem zase není tak moc (možná jsou ale někteří s podhledem;-))

A odpovědět s nadhledem na některé otázky? To by bylo opravdu nepublikovatelné;-D

Jakub S. 15.2.2008 14:36

Evo! Nadřízení s podhledem -

lidi, uložte si to do jakékoliv paměti!! Anticky výstižné. A britsky suše vtipné.

Jenda 18.2.2008 0:27

Re: Vida, jak se tohle všecko

Ono je to castecne oborem. Pokud delate neco opravdu sloziteho tak jste zvykly pokouset se to vysvetlit co nejjednoduseji a nejjasneji. Pokud nedelate nic, snazite se to zatajit, zatemnit a zakecat. A pak se cizi termity a sroubovana vyjadreni hodi.

Li 15.2.2008 8:10

No EvoŽ:-)

Skvělé R^ To se mi hned tak nestane, abych vařila kafe nadvakrát ;-D Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Moc se těším na pokračování !!;-)

Zdena b.p. 15.2.2008 8:08

Tak tohle

Přečetla jsem jedním dechem. Těším se na pokračování. Včera jsem si docela užila. Na plicním v čekárně se batolili kochovy bacily jako králíci. Teda v mých představách. :-/

EvaŽ 15.2.2008 8:47

Re: Tak tohle

Asi ne, ono těch tuber naštěstí u nás už moc není. Plicaři se "živí" spíš astmatem nebo bohužel nádory. Ty jsou zrádnější než mikrobi.

YGA 15.2.2008 8:07

Milá EvoŽ

Naprosto báječný článek - tak tomu já říkám popularizace vědy (i když je to takový nehezký výraz), protože  zde byly jasně a srozumitelně vysvětleno, jak to s těmi bakteriemi je. A navíc to bylo zábavné - žádný suchopár :-). Těším se na další pokracování. Jenom jsem se chtěla zeptat - ty bakterie jsou ve skutečnosti opravdu tak barevné?

P.s.: taky si myslím, že přílišná čistota je nebezpečná - a tak to doma taky nepřeháním ;-D

 

EvaŽ 15.2.2008 8:45

Re: Milá EvoŽ

Snímky jsou z elektronového mikroskopu, ty barevné v žádném případě nejsou. Snímky jsou barvené kvůli lepší koukatelnosti (nejde o moje snímky). Většina bakterií barevná není. Jen málo z nich má pigment.

YGA 15.2.2008 8:52

Re: Re: Milá EvoŽ

No - tak další iluze v háji ;-D;-D;-D. I když já si to myslela!

Alex 15.2.2008 8:03

Díky za zajímavé čtení,

dobře čitelné. Doufám, že se můžeme těšit na jeho pokračování. 

Velká kočka 15.2.2008 7:44

Přečtu později

Teď honem s Garykem, bude doma dlouho sám a není na to zvyklý. Jedu k ortopédovi přes celé město, hodinu tam a hodinu zpátky. V nemocnici kterou mám tady za kopcem měli příliš dlouhou čekací dobu. Už se těším na bakterie či bacily, ale jen ty v textu. Nějaký už mě potrefil (nebo že by virus?), bolí mně v krku a česnek nepomohl (viz článek ze 14. února "Oblafnu tě").

PŘEJI DOBRÉ RÁNO !!!

radanovo 15.2.2008 16:59

Re: Přečtu později

tak jak to Garyk zvládl a jak ty? A co ten virus mizernej nebo co to je?Budeš muset vyležet v pelíšku bolení v krku? 

veram 15.2.2008 7:42

skvělý článek

Doufám, že budou další pokračování. A mimochodem, znáte nové kouzelné předměty pro zábavu velkých i malých? 8-o8-o8-o

LFSHA 15.2.2008 8:02

Re: skvělý článek

Nějakou tu mozkovou buňku navíc bych potřebovala.

YGA 15.2.2008 8:16

Re: skvělý článek

No nevím - veram - v tomto jsem asi konzervativní čelavěk - ale když si představím plyšáka, tak je to spíš pejsek, medvídek, kočička či myška nebo oslík - ale že bych praneteřsce darovala veš či bacila sifilisu ;-D;-D;-D;-D?! Ještě je mi sypatická ta pivní kvasinka.

Li 15.2.2008 8:44

Re: Re: skvělý článek

Já bych brala Život z Marsu :-P

P i t r ý s e k 15.2.2008 21:52

Re: Re: skvělý článek

S oparen jsem se kamarádila celou pubertu a občas potrápí dodnes. Já nadávala a ona je to docela hezká kytka.

EvaŽ 15.2.2008 10:22

Re: skvělý článek

Já mááám žloutenku, plyšovou, žlutou, miloučkou. Vlastně už nemám, ukradla mi ji dcera. Tak jsem dostala chlamydii. Mooc se mi líbí svrab. Ale i jin. No prostě profesionální úchylka:-P:-D. Pejska radši živého

LFSHA 15.2.2008 10:34

Re: Re: skvělý článek

Jasně, pejsek se o ty plyšové bacily postará. ;-D Filip míval pískacího počítačového vira, ale ten už není, je zlikvidován.

EvaŽ 15.2.2008 11:47

Re: Re: Re: skvělý článek

Ha!!!!Objev, jak likvidovat nebezpečné mikroby!!Pustíme na ně Filipa;-D

Rpuť 15.2.2008 7:31

Evo dík za moc důležitý článek!

Před tím hygienickým šílenstvím, co se sem hrne z Ameriky by se mělo vzkutku vážně varovat.

Bydleli jsme v Augsburgu jednu dobu v barácích po amerických vojácích, kteří se právě stěhovali. Jejich manželky mi vždycky před stěhováním nanosili takové ty "půlflašky" různých detergentů.Jen jednou jsem s tím umyla koupelnu - lidi, on v tom byl chlor!8-o Koupelna sice byla sterilní, ale ve smradu se nedalo přežít. Do psího útulku bezpochyby vynikající, snad i do záchodu, ale jinak nutno důrazně varovat. Abychom nedopadli jako Američani, kteří se desinfikují od hlavy k patě a trpěj panickou hrůzou před nemocemi. Stačí jeden bacil a půlka jich lehne.

Na druhou stranu je ovšem nutno vzít v potaz podstatně zvýšenou migraci a s tím i míchání a "dovoz" bacilů, které neznáme. Takže mýt ruce po záchodu i před jídlem ano! Jinak přiměřený tak trochu čurbes...;-)