Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 199
  • Poslední: 8.3. 2008 19:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
jajka 15.2.2008 21:34

Re: Re: Tak

tak takVVVVVV, přidávám se pod ŠTĚTINKU

alimo 15.2.2008 18:55

Re: Tak

Však ty si to zasloužíš Vavísku, užij si v pohodě kytku i TádošeVV

Dede 15.2.2008 19:11

Re: Tak

Vave! VVV Je to jediné spiknutí, o kterém jsem se dozvěděla dřív než ty! :-)V Ať žiješ!

alimo 15.2.2008 19:15

Re: Re: Tak

Dede, poslal jsem ti mejlík s povídáním do Rozhledníku, propasíroval se ?:-)

Dede 15.2.2008 19:25

Re: Re: Re: Tak

Zatím nic nemám! :-/ Kouknu do spamů - pokud najdu, odpovím! :-)

Dede 15.2.2008 19:50

Re: Re: Re: Re: Tak

Byl tam!!! Takže potvrzuji příjem milá alimo:-)V

zana 15.2.2008 21:07

Re: Re: Tak

Hele, Dede, ale je to pěknej pocit, že jo?;-);-D;-D

zana 15.2.2008 17:39

EvoŽ

úžasnej článek, skvělej. A s tou hy(gi)enou - úplně nejzdravější člověk, kterýho znám, je dcera mojí kamarádky. Jako malá s oblibou chodila a prstíček táhla po podestě pražských, resp. smíchovských, činžáků. Ten prstíček si občas cucala....8-o8-o8-o

Nevím, jestli mimopražští dokážou docenit, o čem mluvím. Já nejsem žádnej velkej hyenik, ale při tomhle i mně tuhnul úsměv ...

Bláža 15.2.2008 16:48

O.T. A na Hadopasech už nikdo není :(

zana 15.2.2008 17:36

Re: O.T. A na Hadopasech už nikdo není :(

I je;-)

Hanča 15.2.2008 15:58

Budu se sice opakovat,

ale říct to musím - v novinách bych článek o mikrobech přeskočila, ovšem na Zvířetníku, to je jiná. Zvlášť když je tak krásně srozumitelně a vtipně napsaný, to je pak radost rozšiřovat si rozhled. Těším se na plísně ;-P !

radanova 15.2.2008 14:14

prima článek-přehánět netřeba nic

tuhle jsem četla nějakej článek jak je potřeba mít v kuchyni 3 různý utěrky a každou potravinu porcovat na jiným prkýnku a raději jsem ho nedočetla byl fobioizní

příklad přehnanýho mytí mám doma Dan ač pes se myje jako kočka a mám na něho alergickou reakci jako na kočky a s Argem nic, už jsem to Danovi vysvětlovalanechce nic slyšet, praj celej se olízat povycházece je jediná šance jak nezahynout na špínu

Jiřinkám mimo net jsem už popřála tak posílám pozdrav a přání k svátku Jiřinkám sem a pokusím se přiložit foto maxijiřinek z žateckého babího léta http://radanova.rajce.idnes.cz/foto_jirinky/

terra 15.2.2008 16:09

Re: prima článek-přehánět netřeba nic

Propánajána - nebyla to nějaká košer domácnost? A to opomíjím, že na té Sinaji a v Palestině mělo to nemíchání potravin a nenechávání zbytků skutečně význam. Mám šest dřevěných kulatých kuchyňských prkének. Úplně stejných. Už vidím, jak si je popisuju a dávám jim domácká jména... Taky bych nedočetl.  

radanova 15.2.2008 16:17

Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

něco jako masioříznej a mrkvořez:-D nebyli košer, jen asi  vyděšení z mikrobů

Zuzka 15.2.2008 16:40

Re: Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

To aplikovali pravidla pro nemocniční kuchyň na domácnost? Musela bys mít i zvláštní místnost nazvanou "vytloukárna vajec"8-o. A nesmí se ti křížit cesta syrového a vařeného masa.

radanovo 15.2.2008 17:02

Re: Re: Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

jo jo tak nějak, vytloukárna vajec je vskutku výborná věc;-D s tím masem je to určo v rámci domácí bezpečnosti já to tedy neřeším a možná, že zapláču

Zdena b.p. 15.2.2008 16:52

Re: prima článek-přehánět netřeba nic

Noooo, já sebekriticky doznávám, že jsem byla cepovaná matičkou - profesionálkou a na SYROVÉ maso mám separované jedno prkýnko. Asi bych se opupínkovala, kdybych si na něj vzala jiné a naopak. Vařené maso už krájím kdekoliv. Další separace se v naší domácnosti nekonají.

Dede 15.2.2008 21:00

Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

Milá Zdeno, dělám to také tak :-) A nejlepší je, když já na to rozdělení pečlivě dbám a potom najdu některého ze svých mužských, jak jde a bezmyšlenkovitě si najde (!) to masové prkénko, aby si namazal rohlík! 8-o

zana 15.2.2008 21:10

Re: Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

ty máš úplně jiný chlapy než já8-o8-o;-D;-D. Ten můj starší maximálně vyndá ten rohlík, aby ho mazal, tak do takovejch experimentů on teda nejde!

No a mladší si spíš ohřeje něco mraženýho;-), nejlépe z toho, co matka unašečka  předmrazila.;-P

Jenda 18.2.2008 0:38

Re: Re: Re: prima článek-přehánět netřeba nic

Proboha jak se maze rohlik prkynkem???

EvaŽ 15.2.2008 14:07

Milí Zvířetníci

strašně děkuji za všechnu chváluV. Až se červenám.

Ale nepopírám, že to moc potěší

MaRi 15.2.2008 14:14

Re: Milí Zvířetníci

Evo, červenání není na místě, článek je opravdu velmi srozumitelně a čtivě napsán. Klobouk dolů a ... já chci ještěéééé

Judith Saebel 15.2.2008 15:43

Re: Re: Milí Zvířetníci

Naprostý souhlas.  Ač je tu už vlastně ráno a já padám na ústa, tohle zajímavé čtení mě docela osvěžilo.

Zuzka 15.2.2008 15:51

Re: Milí Zvířetníci

Evo, kde jsi byla, když se psala učebnice mikrobiologie, se kterou jsem se mořila na "zdrávce"? Tebou psaná by se mi louskala mnohem lépe. Skvělé. Čtivé. Srozumitelné.

A ještě: Jéééé, Helicobacter. A jak mu to sluší!

terra 15.2.2008 15:54

Re: Re: Milí Zvířetníci

:-DSluší. Jenom bych odhadoval, že takhle zdravě zelený bude spíš jeho hostitel... V každém případě měl autor fotografie smysl pro humor (nebo nedosahoval mé zlomyslnosti a prostě se mu ta zelená zdála pěkně kontrastní...)

Zuzka 15.2.2008 16:36

Re: Re: Re: Milí Zvířetníci

No, on když zlobí žaludeční vřed, tak je jeden zelený hned. A když se dělá ureázový test na jeho přítomnost v žaludku ze vzorku tkáně, pozitivní výsledek oznámí intenzivní růžová barva v testovací zkumavečce. Skoro neónová růžová.

Bláža 15.2.2008 16:37

Re: Milí Zvířetníci

Četla jsem až teď a moc se mi článek líbí! Určitě pokračovat!:-) Je to moc zajímavé! 

alimo 15.2.2008 12:54

Milá Evo

Moc hezky napsané, jasné, přehledné a hlavně srozumitelné.

Hygiena je potřebná, ale není potřebné to přehánět. Pamatuju si, jak jsem zdůvodňovala mamince, když jsem přišla z venku jak čuník, že to je přece čistá špína !:-D A byla, protože jsem nikdy nic katastrofického nechytla.

Hezký den přeju milí Zvířetníci !

Jiřina z GB 15.2.2008 12:28

Kdybych ten článek

viděla v nějakém časopise, pochybuju, že bych ho s takovou zvědavostí přečetla. Velmi děkuji.R^

Jen s tím mytím rukou jsem asi divná...Tady si je myju pořád, protože žiju mezi čerňochama a indama a oni mají opravdu jiné hygienické návyky...A jak se mi po přečtení článku potvrdilo, i ty malé hajzlíky mají jiné. Obvzlášť teď v zimě... všichni okolo chlchlají, kapeník neuvidíš a pak se chyť v autobuse tyčky...Holt po těch chemoterapiích musím být opatrnější.

YGA 15.2.2008 12:42

Aho Jiřinko,

přeji ti všechno nejlepší k dnešnímu svátku - hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

P.s.: a ještě dotaz - malými hajzlíky myslíš toalety nebo bacily nebo děcka ;-D?

Jakub S. 15.2.2008 14:20

Yvo - !

R^!!