Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 13.6. 2018 11:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Z. Xerxová 11.6.2018 11:59

Re: To je pěkné!!

jojo - tento lehčí (spíš chrtí) typ je dodnes preferován v USA, Británii a často i na severu. Těžší (mastifům bližší) typ je dnes německý (a obecně FCI varianta). Správný typ dle standardu je na té tenké hraně přesně uprostřed. Naše dogy jsou na můj vkus často "těžké" (nejde o kila) i proto jsem si dovezla "lehčího" psa v typu...a holt i s méně markantní hlavou... Máme to vytknuto v bonitačním kódu :o)

A. Lex 11.6.2018 12:13

Re: To je pěkné!!

S těmi lehčími dogami (suššími hlavami) jsem vyrůstala. Jiskra ta měla vyloženě suchou hlavu, ale Dora ta už měla hlavu lymfatičtější, asi se už začal tlačit nový typ. A Brit, ten měl chudák obrovské problémy s kupírovanýma ušima. 1x rekupírace. Zkusil moc, to už bylo skutečně týrání! a stejně jedno ucho bylo kleslé. Jak já jsem uvítala ten zákaz!!!

S tou "těžkostí" souhlasím s tebou, pak nemají mít takové zdravotní problémy. Někde se to holt přehnalo a už je to za hranou.

Z. Yga 11.6.2018 13:50

Re: To je pěkné!!

Mám dojem, že se to u všech psů přehnalo - větší hlava, svalnatější postava, delší chlupy, menší nos ... prostě se všechny plemenné znaky zdůrazňují až přímo monstrózně. Kde zůstal zdravý rozum, bůh ví ...

Z. Matylda 11.6.2018 7:08

Hele, king,

no jasně, kavalíři v době vydání knihy ještě nebyli došlechtění zpátky, to až později. Dneska je kavalírů mnohem víc než těch kratších kingovských držtiček...

Prima výlet do historie- jen ty dogy mi oproti Najtovi připadnou malý :)

A. Nikoloki 11.6.2018 9:53

Re: Hele, king,

Ale i když je na něj pohled zepředu, tak mi připadá, že má čumák docela dlouhý - jako kavalír - snad jako kdyby to dnešní šílené zkrácení čumáku u kingů proběhlo ještě později. Nebo to je jeden z těch "nepovedených" kingů původního vzhledu, ze kterých byl "původní king" znovu vyšlechtěn pod novým jménem "kavalír". Ostatně hledání kinga s dlouhým čumákem proběhlo ve dvacátých letech a standard plemene Cavalier King Charles spaniel byl (podle psa "Ann's son") sepsán v roce 1928.

http://www.vintagecavaliers.net/html/vintage_cavaliers_-_breed_hist.html

Z. Xerxová 11.6.2018 6:49

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Jéééé, Maya nám udělala výlet do historie. Moc zajímavé počteníčko po ránu... málem jsem ani kluky nevzbudila.