Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 82
  • Poslední: 7.11. 2020 18:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Zemanová 6.11.2020 19:40

Milá Jitur, je mi líto Ozzyho, byl to krásný kocourek. Je dobře, že jste ho nenechali trápit. V

Když jsem četla Tvé důkladné přípravy na čekání na nového kocourka, musela jsem se usmívat. Je vidět, že jsi ho moc chtěla a pevně věřím, že všechno nakonec dobře dopadlo.

Naháčky jsem měla možnost si pohladit u Bláži. Nezapomenutelného a krásného Krejga, který mě vytrvale pusinkoval, i Bubíčka, který by schovaný pod nějakou dekou a dělal, že tam vůbec není. Naháčci jsou velice příjemní na dotek a krásně hřejiví. Než jsem měla možnost je blíže poznat díky Bláže, měla jsem takový ten pocit "brrr, zvíře bez chlupů!" Ale našla jsem v nich zalíbení, vůbec by mi nahatá kočka nevadila, naopak. Jenže mám ještě i jiný kočičí sen a hlavně doufám a věřím, že Rozárka a Mikeš tu s námi budou ještě hodně dlouho.

P. Žďárský 7.11.2020 18:43

JITUR: díky. Ono by to opravdu nikam nevedlo - prostě do poslední chvíle se snažil vypadat, že je ok, ale pak se to prostě provalilo, zlomilo a bylo by to dál jen zbytečné trápení všech - i když se to rozhoduje jen těžko... A naháči jsou fakt příjemní na omak a jinak mají i skvělé povahy...

A. Zemanová 7.11.2020 18:53

Poznala jsem u Bláži, jsou opravdu jedineční :-) Je moc příjemné přitisknout na nahatou kůži svou tvář.

A. Rgova 4.11.2020 22:10

Úžasně napínavý a fascinuje mne ta snaha dosáhnout kýženého. Tipuji, že je miláček u Jitur. Snad neprohraju. K horké kůži. Když byl Šmudla( trochu bišon a trochu westík) ostříhán hodně nakrátko byl napohmat skoro jako Krejg (tedy ne tak krásnej;-), první dny po ostříhání jsme si museli na sebe trochu zvykat), ale taky byl jak horká broskev, taková ta lehoulince chmířatá. Prý se nahatí peruánci chovali ( od slova chov jako chov, ne chov jako chovati se ;-D) jako živé topení. Pamatuju informaci z Termitu.

P. Žďárský 5.11.2020 7:57

Ano, potvrzuji, je to taková živá "termoláhev", s nimi Vám pod peřinou nikdy zima nebude ;-)

W. Glover 4.11.2020 19:58

Chudáček Ozzy, ještě to byl mladík. Jak to dopadlo s novým koucourkem asi vím, protože je na poslední fotce asi s novou paničkou?

Z. Lika 5.11.2020 7:37

Poslední fotka je z útulku na evidenční kartu, takže ty ruce patří "útulkové paní".

P. Žďárský 5.11.2020 7:58

Díky, Liko, za upřesnění útulkové fotografie ;-D

Z. Mawe 4.11.2020 16:55

moc se tesim, na pokracovani! jsem zvedava, jaka byla noc ve spacaku hodiny predem, u cteni jsem se docela pousmala, a doufam, ze s takovouto ochotou na kocourka pockat doufam, ze to vyjde spravne :)

prekvapilo mne take, ze nahacci jsou kontaktnejsi, moc si nedovedu predstavit, jaka je jejich kuze? asi hebka a mekka? tepla? dobre, ze ozy se netrapil a byli jsme doma... i kdyz urcite clovek asi doufal... ale nekdy to jinak nejde...

P. Žďárský 4.11.2020 17:25

Jak už jsem psala níže - kůže je většinou horká, hebká - prý připomíná na omak broskev, ale horkou ;-) A jen upřesním - Ozzy byl v posledních chvílích na veterině, ale mohli jsme s ním být sami v jedné z ordinací, jak dlouho jsme potřebovali, než učiníme to tak těžké rozhodnutí - ale neudělat to, zbytečně bychom se trápili my, ale on by navíc ještě měl bolesti...V

M. Crossette 4.11.2020 16:03

Jitur, je mi mov líto, že jsi přišla o kocourka Ozzyho, ale také tuším, že čekání před útulkem nebylo zbytečné:-) Na naháčka - psa či kočku - jsem si nikdy nesáhla, neznám nikoho, kdo by je měl. Ale před lety jsem si ve floridském záchranném akvariu pohladila mladého rejnoka. Přestože ležel v mělké, chladné vodě, kůže se zdála teplá a bylo to jak chladit semis.

Těším se na pokračování. Fotky jsou moc hezké, hlavně na té první má Ozzy krásné hluboké oči, pohled, hezkou "masku" obličeje , no a ta ušiška navíc :-)

P. Žďárský 4.11.2020 16:07

Ano, to je vlastně další specifikum Sphynxů, jsou někdy až vařicí - protože mívají teplotu kolem 38°C - což je u nich normální. Ony ji mají asi i ostatní kočky, jen to přes chlupy není tak znát :-)

A. Lex 4.11.2020 14:28

Jitur, to bude napnuté čekání. Věřím, že vše dopadlo akorát, když jsi to pojala jako bojovku!

P. Žďárský 4.11.2020 16:04

Pojala, to asi proto, že jsem jako dítě nejezdila na pionýrské tábory, tak jsem to chtěla okusit alespoň jako dospělá ;-)

P. Žďárský 4.11.2020 16:05

Nedaří se mi z domova přihlásit sama za sebe - takže POZOR některé odpolední odpovědi budou pod jménem mého syna Petra !!

A. Bytová 4.11.2020 13:34

Mám s těma zvířatama bez srsti jaksi problém. Jaksi ve mně budí dojem, že jim musí být neustále zima. Ale taky o nich nic nevím. Sphynx je uměle vyšlechtěné plemeno?

P. Žďárský 4.11.2020 16:09

Jak jsou nahatí, vyhledávají "pelíšek", do kterého se mohou schovat, ale vlastně spíš zachumlat

P. Žďárský 4.11.2020 16:11

Wikipedie píše:

Kočky plemene sphynx pocházejí z Kanady, konkrétně z Ontaria, kde se černobílé kočce jménem Elizabeth narodilo mezi koťaty jedno nahé. Chovatelé, matka a syn Bawovi zkřížili kocourka znovu s jeho matkou, narodilo se jim sedm koťat, z toho čtyři byly nahé. Nahá kočka se začala chovat a dnes je mezi ušlechtilými plemeny, přesto k této kočce cítí mnozí stále odpor.

T. Zana 4.11.2020 13:10

O.T. ale hlásit se to musí ;-): už jsem u nás viděla havrany 8-o!!

Z. Jenny 4.11.2020 13:24

Na nás už taky včera skřehotali. 8-o

P. Žďárský 4.11.2020 16:08

kamarádka je hlásila v Krči již minulý týden

Z. Janaba 4.11.2020 10:30

Jitur, výborný fotky Ozzyho! Krása!

Jednou jsem si mohla naháče pohladit, kůžička jako u miminka. Zrovna tak, jako u mimina aligátora, kterého nabízeli k pohlazení jako atrakci na jedné konferenci na Floridě. Konferoval můj muž, takže já jsem si mohla hladit aligátory. Rozhodně zajímavější než přednášky!

Z. Jitur 4.11.2020 10:51

Někdo říká, že je to jako hladit horkou broskev...

E. Šusová 4.11.2020 11:23

tohle přirovnání mě nenapadlo, každopádně je to zvláštní zážitek

T. Zana 4.11.2020 13:01

Na sphynxe jsem nikdy neměla příležitost si sáhnout. Hladila jsem Blážina naháče, to byl taky hezký zážitek. Ta kůže je prostě příjemná "na omak".

Ovšem aligátor... tak to musí být zajímavé R^;-).

Příjemní na sáhnutí jsou i hadi, které spousta lidí pomlouvá :-).

E. Šusová 4.11.2020 10:16

a ještě musím dodat, když jsem se znovu zakoukala do Ozzýškových očiček - to JE pohled, hloubavej, do hloubky jdoucí. Určitě byl velká osobnost.

E. Šusová 4.11.2020 10:16

aha, jejda, jsem to neuložila pod ten svůj původní příspěvek, prdon, prdon.

Z. Jitur 4.11.2020 10:53

Myslím, že byl opravdu jedinečný (ale to jsme ostatně každý z nás ;-))

E. Šusová 4.11.2020 11:23

To máš pravdu, ale věřím, že se drápkem hodně zasekl do osrdí.:-)

E. Šusová 4.11.2020 10:14

Žiš Jitur, to je takovej napínák!!!!!! Něco pro mou netrpělivou duši :-) Jméno nevim, jak dlouho si tam seděla taky nevim, ešivá si zmrzla taky nevim - nevim nic a kdy se to dozvím taky nevim - tooo je trooojmáá!!!;-D

Je dobře, že jsi po Ozzýškovi zapřemýšlela tímhle směrem, protože on by určo byl rád, že pánčička svůj smutek přetaví v něco jinčího.

No takže já tetkon budu spát x dní napnutá jak guma od trenclí, než se dozvím pokračování!