Sobota 18. 5. 2024Nataša polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 152
  • Poslední: 25.6. 2009 0:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
EvaP 24.6.2009 17:41

Re: poněkud O.T.

Pridavam se, taky mi to blbne :-/

YGA 24.6.2009 17:51

Re: poněkud O.T.

Neznámou adresu mám imrvére (zrovna teď, když jsem si chtěla zvířetník otevřit, se mi to zas nahlásilo) - a to jak z práce tak z domu ;-€. Naštěstí na druhý pokus už se to většinou zadaří.

Zano - a ty fotky - nemám slov. Nejenomže máš místo očí fotočočky, ale domy stojí rovně, kapličky jsou bílé a pejsci vzorně pózující 8-o8-o - jsem z tvých fotek celá paf. A jakto, že jedno štěně neskočilo v batohu - hlavně to první bílé je neodolatelné, já bych ho už nenápadně nohou šoupala pod stůl a následně rvala do chlebníku ;-);-D

Ještě bych se vrátila k té vesničce Mrtník - vsadím botky samochodky, že většina z nás  si vyměnila to třetí písmenko - chichichi.

zana 24.6.2009 18:00

Re: poněkud O.T.

YGO, to víš, že jsem ani tak nefotila  ten kostelíček, jako tu ceduli;-D;-D

Pejsky jsme si mohli odvízt legálně ... a byli kouzelný, obzvlášť takovej jeden světlounkej do pískova VV...ach jo. I oba rodiče byli moc milý...

Přece je nenechám od rána do večera zavřený samotný doma v bytě;-(

Dede 24.6.2009 18:07

Re: poněkud O.T.

Tak jsem psala Jirkovi, jestli má pro to chování stránek nějaké vysvětlení... Já jsem se sem už normálně vůbec nedostala, musela jsem si článek prostě vygooglit 8-o

zana 24.6.2009 18:14

Re: poněkud O.T.

teď doma na Firefoxu mi to aspoň chodí (+ chybová hláška jako bonus):-(

kačer 24.6.2009 18:39

Re: poněkud O.T.

ja hlasim, ze z domova na Safari mne to chodi bez hlasky...

Xerxová 24.6.2009 19:02

Re: poněkud O.T.

já už taky můžu jen přes historii ráno otevřených článků... 8-o Přitom třeba na Sci-fi můžu normálně... blbne jen Zvířetník

JoVo 24.6.2009 19:50

URL - nekorektní adresa.

8-oTa URL nekorektní adresa, nám naskakuje naprosto nepravidelně, ve Firefoxu už druhý den. Ale daná stránka se normálně načte. 8-o;-€;-O8-o. Asi si dáme lahvinku červeného a pak už nám to bude jedno.;-P

zana 24.6.2009 21:04

Re: URL - nekorektní adresa.

Jj, takhle se to dá řešit taky;-)

Zdena b.p. 24.6.2009 22:12

Re: poněkud O.T.

Zano, ty fotky jsou opravdu úžasné. Co se týká potíží, obávám se, že se Zvířetník stal terčem nějakého "škodiče - hackera". Já narazila na jeho první dílo minulý týden. Výtvor byl povedený. Fotka Béma u mikrofonu a za ním nápis Free Europe. Fotka měla název Zvířetník. ;-P

Míla 24.6.2009 14:20

Krásně napsané

Teda Dede, to je báječně napsané!! :-D Já ovšem od začátku čtení čekala, jak se vyrovnáš s ježděním v Anglii - my tady pochopitelně také jezdíme stejně jako oni. Moc jsem se pobavila. Ty jsi jenom vyjížděla z parkoviště, ale Jirkovi se jednou zadařilo parádně. Krátce po tom, co jsme se stali majiteli ojetého "brouka", jsme jeli prakticky ve středu Sydney - v několikaproudé jednosměrce a zahýbali do prava. Takže nastal zkratový okamžik a Jirka jel jako v Česku v pravo. Na další křižovatce v pravo byla červená a autíčka tedy v pravých pruzích zrovna žádné nestála a mohl tam zabočit.. A Jirka tam tedy bravurně zahnul a v tom se proti nám vyřítilo několik proudů aut -  tu hrůzu si doteď pamatuji. Naštěstí než k nám dorazila, tak se Jirkovi podařilo nacpat do správného směru. V Česku jsem si pak za volant netroufla - nechtěla jsem zažít podobnou situaci a třeba zdemolovat  něčí auto.

Dede 24.6.2009 22:37

Re: Krásně napsané

Jo, to mě strašilo taky. Druhý den po tom mém "drobném" omylu jsme se dozvěděli, že před pár dny se tam takhle zabili čtyři lidé - taky cizinec v protisměru. To už potom končí všechna legrace...:-/

Kačer 24.6.2009 12:43

Milá Dede,

možná se někdy dohodneme a potkáme se někde na půl cesty při našich četných vyjížďkách do Albionu :-) budeme, červenec/srpen - Wem-Shropshire-Chester, říjen dtto a pak prosinec/leden tamtéž a Manchester :-)/))))) Ať se Vám tam daří VV, neříkám líbí, protože Anglie je krásná země a na severu jsou tuleni!!!! To je pro mně neuvěřitelné plus, páč tuleň je "vodní Bamba" ;-P

Kadlus 24.6.2009 11:47

Musím se přiznat,

že při čtení mne přepadla vlastnost často připisovaná našemu národu a kterou tak nenávidím a osobně vždycky přesvědčuji sám sebe , že jí zrovna neoplývám. Ta vlastnost, co o ní byl natočen film " "Nesmrtelná teta" Závist, že tam se zřejmě už nepodívám. Nemám na mysli pečlivě organizovaný turistický zájezd na x dní,po stopách toho, či onoho z dějin , či literatury. Fakt, závidím ( a zároveň Dede upřímně přeju) mít možnost najmout si třeba mrňavou ponorku a jet tam, kam mne nějaký "blbeček Tomeček"(WWW, čteš to?) zavede. Je to už uděl mojí generace, něco nám uteklo. Tak koukám na Midsomer a fakt jsem jako Jekyll & Hyde - přeju a závidím !:-D

terra-san 24.6.2009 11:51

Re: Musím se přiznat,

Kadlusi, nejste v tom sám, takže tady už se pro podobný pocit zavedlo slovo přávidím.:-D Myslím, že je tam všechno...

Asteris 24.6.2009 12:07

Re: Musím se přiznat,

Přesně tak, taky to tak cítím a v "přávidím" to všechno je... Škoda....

Jakub S. 24.6.2009 13:57

Re: Musím se přiznat,

Aj já, do puntíku - cestuju s váma, kamarádi!

Tečka 24.6.2009 11:33

Taky dík za tohle vyprávění

Je to všechno takové čisté, domy a ulice dýchají historií, jsou jaksi "přítulné" krajina moc hezká, a vůbec, naprostý souhlas s EvouŽ. Ale ježdění vlevo...8-o možná tak třicítkou, aspoň by byl čas koukat okolo. A seřizování sedačky a volantu ve VW bylo pro mně stejný zážitek. Tohle by mohla být jedna z vysněných dovolených. Moc se těším na další díly.

Jakub S. 24.6.2009 17:50

Re: Taky dík za tohle vyprávění

Přítulné ulice! No toto. Hlubokosklon. Neighbour-friendly, I´d say - ? Words for Music, Perhaps. Název jedné slavné sbírky jednoho slavného Angličana...

Alča 24.6.2009 11:09

Úžasné!

Jak už tady někdo psal: přestěhování budiž odpuštěno, protože si troufnu tvrdit, že alespoň zpočátku bude Anglie mnohem zábavnější a barvitější! Trošičku závidím tu možnost být v reáliích Vražd v Mindsommeru nebo Doktora Martina - mně se pořád zdají ti moderně oblečení a smýšlející lidé na těchto místech poněkud nepatřiční... Ale moc mě to láká jen na dálku - jsem silně konzervativní, takže bych tam nevydržela dlouho a navíc bych tam měla asi zásadní problémy.

Tak ať se tam Ruščákovým daří!V

YGA 24.6.2009 10:53

Dede!

Tak fotky jsem si prohlídla až teď (když všichni zmizeli) a jsem normálně unešená. Já ti mám takový neodbytný pocit, že ty patříš do takové vesničky! Já vím že Norsko je nádherné, že příroda bere dech (měl brala dech ta tunelová silnice, kterou jsi tady vloni inzerovala ;-) a to doslova, protože jsem ho pro jistotu zatajila) a losy jsou v parku a jezevci na zahrádce a sněhu hafo, ale ta upršená jižní Anglie s hrázděnými domky a kamennými kostely a silničkami v zeleném labirintu mi připadá daleko přívětivější. Já vím, že to není Doubravice, ale moc si přeju, ať se vám tam líbí.

P.s v knihách A.Ch. je zaznamenán zvyk (většinou) starších dam, říkat svým přítelkyním zkratkami příjmení (např. ty bys byla Rušči, kdežto já Grbi 8-o;-D). Tak si říkám, jestli je to všeobecné nebo jestli si to na nás paní Ch. vymyslela - tak až to zjistíš, dej vědít ;-).

JanaBa 24.6.2009 11:50

Re: Dede!

Já si na rozdíl od zvířetníkové komunity myslím, že nepatří. Dede a Nazgúlové patří do Doubravice nebo do norských lesů a vod:-). Kam tam proboha budou chodit na procházky? Kolem hobitích chaloupek na soukromých pozemcích? Po silničkách kolem  soukromých živých plotů? Po soukromých loukách? Kde jsou lesy? Mimochodem, viděli jste na fotkách jediného psa? Já tedy ne. Ale abych byla taky trochu pozitivní, na koukání je to paráda! A určitě tam bude levněji. A a a... a mně se bude stýskat.

terra-san 24.6.2009 11:57

Re: Dede!

JanoBa, máš samozřejmě pravdu, s tou přírodou i se stýskánímVV - pro Nazgúlí duši tam bude příliš uhlazeno a trochu těsno, nejspíš... Myslím, že za tu "přináležitost" k Británii, na které se tu tolik lidí shodlo, může Dede a její způsob humoru a přístupu k různým barvám života vůbec. Myslím že to, co bývá zvykem označovat jako "anglický humor", je spoustě Čechů blízké (tedy alespoň těm, kteří si zachovali smysl pro humor).

zana 24.6.2009 12:32

Re: Dede!

JanoBa, zajdi, až se ti bude stýskat ... chápu VV.

Apina 24.6.2009 10:41

To je paráda

Dede, to je paráda. Tedy já nejsem žádný extra řidič a pro mě jet s obludkou po úzkých silničkách nebo po dálnici na levé straně vozovky v naprosto neznámém prostředí a se zblázněnou navigací, no to by byl horor. Jsi vážně dobrá. Pobavila jsem se i při popisu prohlídky hradu za přítomnosti českých školáků. Hned jsem si vzpomněla na mou příhodu z Itálie, kdy jsem jela příměstským autobusem domů a po nastoupení jsem si sedla na sedačky hned za asi 3 mladé lidi. Měla jsem měsíční průkazku, tak jsem si neoznačovala žádný lístek. Najednou slyším: "Hele paní jede taky zadarmiko". Evidentně jeli načerno. No, už byli moji, chvilku jsem počkala, až se utišil jejich chechot, pak jsem se naklonila a celkem tiše jim téměř do ucha povídám: "Paní nejede zadarmiko, paní má jízdenku!" No, nadskočili docela slušně a já se velmi hezky pobavila. Oni fakt nečekali, že by v Itálii v příměstském autobusu jela zrovna ještě jedna Češka a ke všemu seděla hned za nimi. Studenti tam byli na Erasmus. Mě pro změnu spadla čelist, když mi řekli, že v Itálii studují ČEŠTINU!!!!!!!!

terra-san 24.6.2009 10:46

Re: To je paráda

V tomhle případě se řadím mezi majitele "padajících čelistí":-D. Bylo to v Řecku, konkrétně v Nauplionu, ještě konkrétněji v místní taverně. Kamarádka, která je profesí překladatel a tlumočník, jazykozpytný šílenec a velmi si zakládá na tom, že všude, kam jede, se o základních věcech domluví jazykem příslušné země (jo, i v Egyptě) se už těšila, jak si "pokonverzuje" s majitelem taverny a vyzkouší dvou řečtinu...když tu majitel přistoupil k našemu stolu a pravil s výrazně krátkou ostravskou výslovností a naprosto čistě: "Tak co si date, mladeži... Slovan všude bratra má...:-D Daly jsme si tenkrát musaku a strašlivě se přejedly.

Jakub S. 24.6.2009 14:04

Re: To je paráda

No asi reemigrant - krnovský Řek... takových je tam teď moc. Vyrostli na šlonzáčtině.

terra-san 24.6.2009 14:25

Re: To je paráda

Spíš jeho rodiče k nám emigrovali, on sám se na pomezí Slezska už narodil, jak nám pak řekl - a vrátil se s nimi, když na stáří přece jen chtěli domů... marná sláva, "doma" má člověk jen jedno...VVA jak léta přibývají, je si tím stále víc jistý.

Jakub S. 24.6.2009 14:26

Re: To je paráda

No tak jsem to myslel. Jasně, už zdejší další generace. Ale většina jich přece jen už zůstala tu. V Brně dělají úžasné sleziny. Na úrovni!

terra-san 24.6.2009 10:40

Dede, to je nádhera,

nevíš, proč jsem si při líčení tvých dobrodružství vzpomněla na "Asterixe v Británii?" Bylo tak neodolatelně...britské(to líčení), že jsem nabyla dojmu, že tam do těch míst prostě patříš. :-D A pokud jde o obludku, která už tu na Zvířetníku dostala jméno Hugo, trochu mi to - v daleko vypečenější podobě ovšem - připomíná Samaru, kterou jsem zdědila po tátovi. Velká, pevná, konstruovaná pro podmínky Sibiře... uvnitř dost prostorná, ale ne právě dobře ergonomicky vyřešená. Nikdy jsem si nedokázala nastavit sedadlo řidiče tak, abych současně viděla na cestu i do zrcátek, dosáhla na pedály i na volant a neměla volant zaražený v žaludku... Jo - a neměla GPS:-D Díky za úžasné vyprávění z britské mise, stejně jako mnoho dalších tady se zcela sobecky těším na další.

Lucka V. 24.6.2009 10:22

O.T. Spěchá, pomóóóc!!!

Lidičkové, omlouvám se, ale pošlete mi, prosím, někdo telefonní spojení na Štětinku! Spěchá to, jde o to, že se rýsuje aspoň nepatrná možnost, kam umístit jejího tatínka. Mám na ni jen maila. Nebo pokud na ni máte někdo spojení, dejte jí prosím vědět a ať mi obratem napíše.