21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

VÁLKY: Která byla nejkrvavější

Média tvrdí, že izraelská vojenská kampaň proti Hamásu patří prý mezi nejkrvavější války v nedávné historii, pravdou ale je, každá válka v regionu Blízkého východu a v Africe měla mnohem vyšší počet obětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dlouhy 22.2.2024 0:16

Plny souhlas, pripojuji se.

V. Machálková 21.2.2024 20:52

Tento konflikt je podle něho názoru konflikt mezi islámem a civilizací stojící na židovsko křesťanských základech. Podle mě má islám hodně společného s nacismem. Realisticky je třeba uznat, že podle této staleté ideologie žijí cca 2 miliardy lidí. Pokud tak žijí ve svých muslimských státech, je to v pořádku.

V pořádku pro nás není, že má islám zakódováno rozšiřování se po světě, po dobrém, násilím, po zlém. Tomu je třeba zabránit. Vidíme, jak je těžké pro Izrael sousedit s lidmi této ideologie.

Pro mě nejdůležitější otázka je, jak bude Evropa řešit islám uvnitř Evropy. Nedělám si iluze, bude to tvrdé.

Pánové, kteří se zastáváte gazanskych muslimů, jak myslíte, že půjde vyřešit tento problém v Evropě?

K. Wágner 21.2.2024 20:45

Světový potravinový program (WFP) pozastavil dodávky jídla na sever Pásma Gazy, protože nebyly bezpečné. Palestinci se zbraněmi napadli konvoje, rozkradli je a řidiče zbili. Zásoby potravin od této agentury OSN do oblasti proudily teprve od neděle, předtím byly tři týdny pozastavené kvůli chaosu spojenému s boji mezi izraelskou armádou a teroristy.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/pasmo-gazy-wfp-pozastavil-dodavky-jidla-konvoje-bezpeci-valka-hamas-izrael.A240220_193418_ln_zahranici_rkj#cxrecs_s

J. Farda 21.2.2024 20:30

Zastřeleni zezadu. Rusové pokračují ve vraždění zajatců, tentokrát u Robotyne ... Příslušníci ruské okupační armády zastřelili u obce Robotyne v Záporožské oblasti tři ukrajinské vojáky, kteří se jim vzdali. S odkazem na analytický telegramový kanál DeepState o tom informuje agentura Unian. V krátké době se jedná už o druhý incident, v neděli totiž DeepState uvedl, že Rusové zavraždili šest zraněných Ukrajinců u Avdijivky.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-zastreleni-zezadu-rusove-pokracuji-v-popravach-zajatcu-tentokrat-u-robotyne-40461465

J. S. 21.2.2024 19:05

Ježíšovými nařízeními se neřídí ani sami křesťané.

M. Pesat 21.2.2024 18:41

"Ale zkus odpovědět na otázku "Proč", a pokud možno, i na otázku "Kdo" přispěl k tak široké mezinárodní podpoře Palestinců..."

s tou "mezinarodni podpore"Palestincu bych byl opatrny, Arabove/muslimove sou rozlezli/nelegalni migrace/ po celem zapadnim svete, takze pokud se napr. v Belgii/Nemecku demonstruje na pdporu Palestincu tak vetsina demonstrujicich jsou muslimove/Arabove. Z bilych se k nim pripojuji politicke neziskovky ci studentky humantnich oboru

H. Lukešová 21.2.2024 18:32

Pokud vím, Židé v Ježíše Krista nevěří, nejsou povinni se řídit jeho nařízeními. Po Izraeli nikdo nemůže vyžadovat humanismus ke krutým nepřátelům. Humanismus k zločinci, je zločinem proti dobrému a spravedlivému člověkovi.

P. Vychodil 21.2.2024 18:22

ale může to předpokládat...z toho vyplývá, že jí to činí potěšení, když "pitomci" se ozývají...

J. S. 21.2.2024 18:19

Ježíš říká něco jiného.

Lk 6,27 Ale vám, kteří mě slyšíte, pravím: Milujte své nepřátele. Dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí. Žehnejte těm, kteří vás proklínají, modlete se za ty, kteří vám ubližují. Tomu, kdo tě udeří do tváře, nastav i druhou, a bude-li ti brát plášť, nech mu i košili! Každému, kdo tě prosí, dávej, a co ti někdo vezme, nepožaduj zpět. Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.

Jestliže milujete jen ty, kdo vás milují, můžete za to očekávat Boží uznání? Vždyť i hříšníci milují ty, kdo je milují. Činíte-li dobře těm, kteří dobře činí vám, můžete za to očekávat Boží uznání? Vždyť totéž činí i hříšníci.

Půjčujete-li těm, u nichž je naděje, že vám to vrátí, můžete za to čekat Boží uznání? Vždyť i hříšníci půjčují hříšníkům, aby to zase dostali nazpátek. Ale milujte své nepřátele; čiňte dobře, půjčujte a nic nečekejte zpět. A vaše odměna bude hojná: budete syny Nejvyššího, neboť on je dobrý k nevděčným i zlým.

P. Dvořák 21.2.2024 17:56

Ona nemůže za to, že se sem pitomci cpou. :-P

P. Dvořák 21.2.2024 17:55

Oblíbený spisovatel vaší ideové skupiny Maxim Gorkij napsal, že

"dobro splácej stejným dobrem, ale zlo stonásobným zlem..."

Již jsem několikrát položit P.T. čtenářům otázku, jestli při útoku Hamásu na izraelské civilisty bylo vidět v Gaze nějaké protesty proti tomu. Odpovědi jsem se nedočkal. Zato oslava tohoto zločinu byla velmi výrazná.

A kdo Hamás (krom OSN a RF etc) podporoval? Ostatní civilisté, nejspíš většina. Takže se stali spolupachateli. Ta menšina na to teď krutě doplácí, ale na to měla myslet už dávno.

H. Lukešová 21.2.2024 17:41

Tady jsou dobré stránky popisující co se doopravdy stalo 7. října 2023...

https://govextra.gov.il/mda/october-7/october-7/what-happened-on-the-7th-of-october/

A. Teplý 21.2.2024 17:23

Na izraelské komerční TV - Channel 12 - o tom byl rozhovor s piloty bojových helikoptér, kteří jako první zasahovali proti Hamásu po selhání izraelských bezpečnostních složek (po selhání, ke kterému se Netanjahu "nehlásí").

Piloti v tom byli sami, sami se museli rozhodnout, na koho střílet. A přiznávají, že je pravděpodobné, že tak postříleli řadu Izraelců.

https://www.mako.co.il/news-military/6361323ddea5a810/Article-02cfdbceafc4b81027.htm

H. Lukešová 21.2.2024 16:24

Je to válka. Izrael vyhlásil Hamásu válku, tudíž je Izrael ve válečném stavu s Hamásem, no pokud vím, Rusko nevede válku na Ukrajině, ale speciální vojenskou operaci, tak by se mělo jakéhokoliv agresivní reakce zdržet a postupovat extra opatrně.

P. Smetana 21.2.2024 16:15

Zatím uražíte jen vy. A tak je to u vás se vším.

A. Teplý 21.2.2024 15:45

Problematické je, že konflikt v Gaze není válkou - ale neohraničenou pomstou za teroristický útok.

A Izrael, který se počítá mezi "civilizované" země, pod nesplnitelnou záminkou "zničení Hamásu" masakruje převážně civilisty.

Např. na Ukrajině je procento zabitých civilistů o řád nižší. A ostatní zmiňované země mi moc nepasují mezi ty "civilizované".

J. Farda 21.2.2024 14:11

No, osočil jsem Vás pane Nevrklo za lhaní - takže se za to slovo lhaní omlouvám a nahrazuji ho konstatováním, že neříkáte pravdu. ;-(

P. Smetana 21.2.2024 13:39

Že je to z izraelské TV tvrdí Aeronet. Dejte to sem přímo z izraelské TV a budu ho brát vážně. Vás taky. Zatím jste s těmi pofidernimi zdroji pro srandu králíkům.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:29

Izrael podporoval Hamas, pretož sa mohol odvolávať na teroristov a nemusel jednať s palestínskou samosprávou o vzniku Palestínskeho štátu. Neviete nič, iba opakujete manipulatívnu propagandu.

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.

‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. “The Palestinian Authority is a liability, Hamas is an asset”. = Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/

Slová psychopatického sionistu potvrdil aj NYT: https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html - Mr. Smotrich argued that Palestinian terrorist attacks at the time were mostly isolated and “atmospheric” — in other words, political theater but not a strategic danger. The real threat, he said, was on the diplomatic front from Mr. Abbas. For Israel, he concluded, “the Palestinian Authority is a burden, and Hamas is an asset.” -- Radšej Hamás, s ním nemusia vyjednávať a môžu viesť vojnu, ako palestínska samospráva, s ktorou by museli jednať, zastaviť vojnové operácie a "konečné riešenie" pásma Gazy.--- Sionistickí vládci Izraela vedeli o pripravovanom útoku Hamásu, ale počkali, obetovali pár stovák izraelských životov, aby mohli zahájiť etnickú čistku v Gaze. Účel svätí prostriedky.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:25

;-D Hlúposť. Veď boli odvisielané v izraelskej TV. Priznali to piloti v izraelskej tv. Tej, ktorej link je nižšie.

https://www.keshetinternational.com/keshet-12

At the forefront of Keshet Media Group's global portfolio is Keshet 12, Israel’s most-watched commercial TV channel.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:20

Tak, tak. A ktomu tie stovky mŕtvych, ktorých postrieľali piloti izraelských vrtuľníkov, ako to zaznelo v izraelskej TV.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:19

Ja som ho odzdrojoval. Je to video z izraelskej tv. Nič k tomu nemáte, tak riešite aenet zdroj. Nech je to aj v konžský net, to video je z izraelskej tv. A izraelci na ňom sami priznávajú streľbu do civilov. Bodka. Ak nie, dokážte opak. Kým nedokážete, platí, čo som napísal. A keďže ste doteraz nedal ani jeden jediný argument v celej diskusii, tak zas vám ostáva iba prázdno a bez argumentov plkať.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:16

Čo je Novom Čase pofidérne. Nemáte žiadny argument, žiadny zdroj, iba plkáte bez arguemntov. A keď vám dám odkaz na novinový článok, tak prázdno tliachante o pofidérnosti. Dokážte aspoň jedno zo svojich tvrdení.

https://www.cas.sk/clanok/2855241/v-izraeli-zahynul-aj-velky-pocet-cudzincov-z-tychto-krajin-je-ich-najviac/

Viac ako sto cudzincov zahynulo od soboty 7. októbra počas konfliktu medzi Izraelom a hnutím Hamas. Množstvo ďalších je zranených alebo ich Hamas zajal ako rukojemníkov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Alebo chcete Lmonde,:

https://www.lemonde.fr/en/international/article/2023/12/18/carmela-sigal-valentin-the-french-citizens-killed-in-hamas-s-attack-on-october-7_6353082_4.html

A teraz plkajte prázdne reči P. Smetana. :-P Neboli obeťmi všetko Židia. Vy táraste hlúposti bez znalosti veci. Hlúpo útočíte a nič neviete, nechápete a nie ste schopní si čokoľvek na nete dohľadať. Ste hlúpy človek, schopný iba urážať, verbálne útočiť, ale vecne argumentovať nedokážete.

A isto nie ste ani toľko chlap, aby ste si priznal, že ste sa mýlil a Vchodil mal pravdu.

P. Smetana 21.2.2024 13:14

Proč bych to dělal? Je váš argument, tak si ho sám ozdrojujte.

H. Lukešová 21.2.2024 13:12

"Uříznutá prsa, průstřel rozkroku. Tak Hamás nenávidí západní ženy".

Uříznutá ženská prsa, znásilňování umírajících či průstřely pohlavních orgánů ale jsou součástí krvavé mozaiky násilí, které před třemi měsíci rozpoutala teroristická organizace Hamás v příhraničních izraelských kibucech.

......„Tu ženu jeden terorista znásilňoval a jiný jí při tom uřízl prsa, které pak házel svým kumpánům, hráli si s nimi, házeli a pak je pohodili na zem,“ popsala čtyřiadvacetiletá žena americkému listu The New York Times při osobním setkání v Izraeli.

......A viděla jinou, zraněnou ženu, kterou si teroristé mezi sebou předávali a při násilném pohlavním styku ji bodali nožem. Komando údajně také ženám uřezávalo hlavy.

.....Reportéři The New York Times při své rozsáhlé a pečlivé investigaci sexuálního násilí při útoku Hamásu viděli také záběry umučených ženských těl - například ženy, která měla do stehen a v rozkroku vbité hřebíky, nebo izraelských vojaček, které měly průstřely v oblasti rozkroku. Symbolem nelidského řádění se stala fotografie zavražděné Izraelky, kterou našli s popálenou hlavou, roztaženýma nohama a odkrytou vagínou. K sexuálnímu násilí podle izraelských úřadů docházelo i v rodinných domech v příhraničních kibucech, kde ženy, a to i v teenagerském věku, vojáci a záchranáři nacházeli oddělené od zbytku rodin, svázané, s potrhaným oblečením a modřinami v oblasti pohlaví.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-uriznuta-prsa-prustrel-rozkroku-tak-hamas-nenavidi-zapadni-zeny-243115

V. Petr 21.2.2024 13:09

Izrael dokonce dobrovolně Gazu opustil a předal ji Palestincům. Jenže ti, místo aby byli rádi, zahájili dlouholetou sérii teroristických útoků proti Izraeli. Masakr ze 7. října 2023 byl jen vyvrcholením. Normální stát by na Gazu zaútočil už dávno a samozřejmě by chycené teroristy bez pardonu průběžně střílel, jako to za WW2 i po ní dělali i Američané. Zajatec je totiž jen voják v uniformě.

Izrael má sice vojenskou převahu ale má šílenou početní nevýhodu proti Arabům. To je příčinou současného stavu.

M. Zasazabanovaný 21.2.2024 13:05

Argumentovať aeronetom, keď to video je očividne z izraelskej tv a aeronet ho iba otitulkoval, svedčí o vašej úbohosti. Nájdite si originálny záznam z izraelskej tv, ak vám to pomôže viac. ;-D

V. Petr 21.2.2024 13:00

Muslimové nenávidí Židy a židovský stát nechtějí. Mnoho jiných států se jim chce zavděčit.

Speciální případ jsou ovšem levičáci, kteří vždy stranili zaostalosti a primitivismu!

J. Farda 21.2.2024 12:46

Tady o tom máte nejčerstvější Novosti : :-(

https://zahranicni.hn.cz/c1-67296940-rusove-strili-valecne-zajatce-zatim-posledni-zlociny-se-odehraly-u-robotyne-a-avdijivky

J. Farda 21.2.2024 12:45

Ale pitomci jako pan Vychodil také .... ;-)