22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

VÁLKA: Neradostné vyhlídky

Přílišné lpění na zopakování Operace Dunaj (invaze do Československa v 1968) a příliš dlouhá snaha „sedět na více židlích“, spolu s účinnými ukrajinskými protiútoky, vedly k neschopnosti ruských invazních jednotek získat plnou kontrolu nad oblastmi dočasně ovládnutými na severu a severovýchodě Ukrajiny, a to ani po zastavení ofenzivního postupu. ,

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 23.4.2022 17:57

Před pár dny jsem viděl video známého francouzského novináře, který na Ukrajinu doprovázel francouzské žoldnéře. Ve francouzské televizi překvapeně sděloval, že je tam přivítal americký důstojník, který jim řekl, že tam tomu neveli Ukrajinci, ale Američani.

A před pár dny Fico ve slovenské televizi řekl, že každý ví, že ukrajinské ministerstvo obrany řídí Američané.

Samozřejmě nemusíte ničemu z toho věřit, ale to už je dost hloupé, naivní.

J. Nevrkla 23.4.2022 17:50

Řeč o jaderných zbraních samozřejmě byla. Po vyvrácení jejich existence se z toho snažila Amerika vycouvat a začala hovořit o zbraních hromadného niceni

J. Dvořák 23.4.2022 17:50

Voni jsou neužitečný trotl.

J. Lukavsky 23.4.2022 17:47

"Řídí to tam Amerika." zlatá slova, to už nám říkal major Kolozub na politickém školení mužstva: "za tím souzí, jsou pikle americkejch impedijálistů a jejich přisluhovačů" Skoro bych věřil, že ti Ušáci mají prsty i v Kremlu, protože nejlepší vojenský tah je donutit protivníka aby udělal chybu. A nechat ho aby si to vyžral. Zkušenosti s vojenskou technikou protivníka v ostrém nasazení ale jsou k nezaplacení, to jistě Pentagon a NATO oceňuje. No kdyby přitom neumírali lidi tak by to bylo zajímavé pozorovat. J.L. end

J. Jurax 23.4.2022 17:42

Patří jinam jako reakce na nick Onion, systém zase zablbnul a blbě vřadil ...

J. Jurax 23.4.2022 17:40

Ale to by už nebyla speciální operace ;-D ... a tohle není asymetrická válka s mnohem slabším a/nebo technologicky zaostalým soupeřem, kde je relativně jednoduché učinit to, co navrhujete.

J. Farda 23.4.2022 17:39

Také blábol užitečného pútinovského idiota ... Rv

J. Ticháček 23.4.2022 17:36

O jaderných zbraních nikdy v té době nebyla řeč. Vždy se jednalo o ZHN. Neexistence jaderných zbraní byla použita až po čase, víceméně z vnitropolitických důvodů v západních zemích. Jinak byla likvidace iráckých zbraní hromadného ničení (těch chemických) dokončena před cca čtyřmi lety. Podílely se na tom mnohé země, dost velkou část práce odvedli i ti zlořečení Rusové.

J. Lukavsky 23.4.2022 17:32

"Norové nebo Nizozemci neměli s Němci žádný problém" Ani Československo nemělo s Němci problém, žili jsme spolu staletí, a jistě to nebylo bez občasných rozepří. Ale zásadní problém nastal, když naši Němci uvěřili, že je Vůdce učiní pány světa. No a po Protektorátu už na 3 generace problém byl. Jinak ale náš odsun nebyl ojedinělý, Němce odsouvali ze všech zemí Evropy kde se "proslavili". J.L. end

J. Farda 23.4.2022 17:31

Také jsem ty bláboly Pútinovských užitečných idiotů četl. Rv

J. Jurax 23.4.2022 17:30

Vaše příklady uvádějí asymetrickou válku s malým a/ nebo technologicky zaostalým soupeřem. To tahle válka není. Mimoto ani tam nedošlo k rozbombardování kompletní infrastruktury, neboť je to kontraproduktivní a drahé; došlo leda k rozbombardování infrastruktury vojenské.

Kompletní rozbití všeho co jde má smysl leda v dlouhodobé - aby se důsledky zhroucení infrastruktury stihly patřičně projevit - a totální válce; a musíte na to mít prostředky a zdroje.

A vůbec to Vaše rozbombardovat kompletní infrastrukturu ... dobře, a po konečném vítězství získají rozbitou, rozvrácenou zemi, kterou budou muset nákladně rekonstruovat. Zemi jednak zčásti vylidněnou, jednak zemi s latentním partyzánským odporem etc. A ještě horší mezinárodní pověst než mají. To vše zajisté nebylo cílem speciální operace plánované jako krátkodobá.

A jistou otázkou je, jestli na to rozbombardování mají dost prostředků.

J. Jurax 23.4.2022 17:28

Ale kuš ... a Drážďany nikdy nebyly Drážďany, Solnohrad nikdy nebyl hlavním městem Solnohrad a Kaliningrad nikdy nebyl Königsberg, česky Královec. A Řím nikdy nebyl Řím, nýbrž dycinky Roma! A Kolín nad Rýnem taky není, je Köln, dříve Colonia Agrippina!

V. Kain 23.4.2022 17:27

Pokud je někdo by mohl ukončit válku,tak to je USA.Zelenskyj poslouchá svoje pány jako hodinky.Zelenskému je putna kolik zařve ukrajinců.

J. Lukavsky 23.4.2022 17:24

"Dodávky zbraní a vojenská podpora ze strany NATO prodlužují válku" škoda jen, že tento názor ti němečtí intelektuálové neprosadili, když na začátku 2sv. války USA posílalo zbraně a materiál do SSSR, čímž samozřejmě zbytečně prodlužovaly válku. No ve válce je výsledek dopředu vždy nejistý a podstatné je odhodlání obránce, jak vidíme dnes na Ukrajině. Hitler také projížděl Evropou a Ruskem jako kudla máslem, nějakou dobu. J.L. end

J. Jurax 23.4.2022 17:18

Vaše příklady uvádějí asymetrickou válku s malým a/ nebo technologicky zaostalým soupeřem. To tahle válka není. Mimoto ani tam nedošlo k rozbombardování kompletní infrastruktury, neboť je to kontraproduktivní a drahé; došlo leda k rozbombardování infrastruktury vojenské.

Kompletní rozbití všeho co jde má smysl leda v dlouhodobé - aby se důsledky zhroucení infrastruktury stihly patřičně projevit - a totální válce; a musíte na to mít prostředky a zdroje.

A vůbec to rozbombardovat kompletní infrastrukturu ... dobře, a po konečném vítězství získají rozbitou, rozvrácenou zemi, kterou budou muset nákladně rekonstruovat. Zemi jednak zčásti vylidněnou, jednak zemi s latentním partyzánským odporem etc. A ještě horší mezinárodní pověst než mají. To vše zajisté nebylo cílem speciální operace plánované jako krátkodobá.

A jistou otázkou je, jestli na to rozbombardování mají dost prostředků.

J. Kočvar 23.4.2022 17:17

Je otázka, do jaké míry je obyvatelstvo východní a jižní Ukrajiny proruské potom, co Rusové předvádějí od roku 2014. Co jsem četl, "DLR" a "LLR" kontrolují jakési mafiánské bandy a žije se tam hůř než na Ukrajině a na Krymu, separatističtí vůdcové se likvidovali mezi sebou. Jestli si lidé na zbytku Ukrajiny spojili Rusko s takovýmto bordelem, tak se nedivím, že jim Ukrajina nepřipadá tak špatná. To nemluvím o událostech typu ostřelování paneláků v Mariupolu separatisty v roce 2015 ani o současné ruské invazi.

Analogicky, Norové nebo Nizozemci neměli s Němci žádný problém až do chvíle, kdy je Němci přepadli za druhé světové války.

J. Lukavsky 23.4.2022 17:16

"Tak co jim Rusko udělalo, jak jste tady pábil?" No kupř. Polsku SSSR vpadl do zad když ho zepředu napadl Hitler. Nám poslal "Internacionální pomoc" v r. 1968, Maďarsku o něco dříve a Polsku později.... to nestojí za řeč? Třebas se ty státy bojí, že by se to mohlo snadno opakovat, když nebudou cvakat kufry a to se jim nechce. Nakonec i Finsko má svoje zkušenosti a proto spekuluje o vstupu do NATO, proč asi? NATO je pro ně záruka, že se ty "pomoci" od Ruska nebudou opakovat. Jinak ale pokud vím, tak jsme za plyn, ropu, uhlí... Rusku platili, čili kšeft, nic víc, žádná milost či milodar to nebyl. J.L. end

H. Lukešová 23.4.2022 17:03

Ano, tak to je hrozné. Samotné ukrajinství je v Rusku ztotožňováno s nacismem a tím Ukrajinu jako takovou zdiskreditovat a vymazat...

V. Novak 23.4.2022 17:02

A co těm "Polsku, Estonsku, Bulharsku... které se rozhodly vstoupit do NATO" Rusko udělalo?

Vypnulo jim plyn?

Přestalo dodávat uhlí?

Přestalo dodávat elektřinu (pravda, tu dodává ze jmenovaných jen Estonsku, Polsku jen občas přes Litvu)?.

Tak co jim Rusko udělalo, jak jste tady pábil?

V. Novak 23.4.2022 16:57

To, že to, co opakujete, opakuje kdekdo - a rozhodně vícekrát než Goebbelsem požadavnou stovku - neznamená, že by se to stalo pravdou.

V. Novak 23.4.2022 16:55

To by,o ovšem v době, kdy byl Saddám americký kamarád, s Rumsfeldem si potřásali ploutvema a od CIA dostával informace, jak, kde a kdy nejlépe plyn proti Iráčanům nasadit.

V. Novak 23.4.2022 16:52

Kaliningrad nebyl nikdy Královec. Jedině v bajkách českých národovců.

Albunie z VS smlouvy vystoupila a Rumunsko se neúčastnilo - ale také se internacionální pomoc nekonala.

V. Novak 23.4.2022 16:48

Schlägel a argument? Nikdy v jednom příspěvku!

J. Stifter 23.4.2022 16:40

Prosím vás, dobrý muži, kde jste na to přišel?

J. Kočvar 23.4.2022 16:23

Tady máte data od roku 2015:

https://1url.cz/8rtHI

J. Kočvar 23.4.2022 16:17

Takovýchto dobře míněných rad dostává Izrael taky spousty. Pokud nepřítel neuznává legitimitu existence Ukrajiny, tak diplomatické řešení beztak není na pořadu dne. Posuďte sama, o čem píše ruská státní tisková agentura RIA:

https://www.memri.org/reports/russian-columnist-sergeytsev-ukranian-nazism-greater-threat-world-german-nazism

J. Nevrkla 23.4.2022 15:28

Oficiálně se uvádělo, že ještě před invazí uprchlo 150 tisíc na Ukrajinu a 900 tisíc do Ruska. Že by Donbas byl ostřelován z Ruska, to jsem nikdy neslyšel a nečetl, ani z našich médií. Vše z Ukrajiny.

J. Farda 23.4.2022 15:25

Tak Rusácí hlásí, že USA chystají provokaci okolo jaderných a chemických zbraní - takže je jasné, že se je chystají použít - zatím kdykoli něco popřeli, byla za pár dní pravda! S Pútinovským Ruskem jako s jedovatým hadem, smrt agresorům a zločinecké velezrůdě Pútinovi v čele! Rv https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-jaderne-zbrane-putin-usa-valka-tass.A220423_115354_zahranicni_elk

J. Kočvar 23.4.2022 15:22

Na Donbasu žila spousta Nerusů, spousta z těch 14 000 mrtvých (Ukrajinců i Rusů) padla na ukrajinské straně a spousta jich byla zavražděna separatisty, jak už jsem Vám psal. Navíc z mafiánských "republik" na Donbasu uteklo hodně přes milion lidí na Ukrajinu.

H. Lukešová 23.4.2022 14:08

Němečtí intelektuálové píší kancléři, aby neposílal zbraně na Ukrajinu, že stejně Ukrajinci nemají šanci zvítězit...

""Jsme lidé různého původu, politických postojů a názorů na politiku NATO, Ruska a spolkové vlády. Všichni hluboce odsuzujeme tuto neospravedlnitelnou válku Ruska proti Ukrajině. Jsme jednotní ve svém varování před nekontrolovatelnou eskalací války s nedozírnými důsledky pro celý svět a v odmítání prodlužovat války a krveprolití dodávkami zbraní," píší hudebník Konstantin Wecker, chirurg Christoph Kramer, spisovatelka Daniela Dahnová a asi 15 dalších intelektuálů....

"......"Navzdory zprávám o úspěších ukrajinské armády je ta na tom daleko hůř než ruská a má malou šanci tuto válku vyhrát. Cenou dlouhodobého vojenského odporu, bez ohledu na případný úspěch, bude více zničených měst a vesnic a více obětí mezi ukrajinským obyvatelstvem. Dodávky zbraní a vojenská podpora ze strany NATO prodlužují válku a činí diplomatické řešení vzdáleným," píše se v dopise kancléři.

https://echo24.cz/a/SV8Lr/ukrajinci-nemaji-sanci-zbrane-jim-neposilejme-pisi-nemecti-intelektualove-kancleri