23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

USA: Trumpův superjestřáb

Novým poradcem amerického prezidenta pro národní bezpečnost se stane John Bolton, jestřáb mezi jestřáby. Obhajoval preventivní údery proti Severní Koreji a Íránu, zničení jejich jaderných zařízení; je stoupencem tvrdé linie vůči Rusku i Číně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 30.3.2018 12:20

Pane Jochu,

věřím Vašemu posudku o John Boltonovi a doufám, že to bude blízký spolupracovník presidenta Trumpa ! Zatím se vším, co jste o něm zjistil a popsal, se mi líbí a má podporu mé maličkosti !

J. Vintr 30.3.2018 10:30

Amerika plní roli "světového četníka"

Ne proto, že by o to nějak stála, ale prostě proto, že to někdo dělat musí a nikdo jiný tady na to není. Původním záměrem sice bylo, že to bude dělat nějaká mezinárodní organizace, ale jasně se ukázalo, že je to hloupost. Četník musí čas od času použít sílu, protože kdyby provinilcům stále jen domlouval, byl by brzy jen pro legraci. V posledních desetiletích se díky levičáckému vedení USA v této roli chovaly hodně rozpačitě a darebákům narostl hřebínek. Pokud Trump zajistí, že Amerika bude mít zase ve světě respekt, bude to ku prospěchu všem.

M. Prokop 30.3.2018 12:14

Re: Amerika plní roli "světového četníka"

Ano.

J. Fridrich 30.3.2018 17:48

Re: Amerika plní roli "světového četníka"

Souhlas..

R. Fiala 3.4.2018 16:16

Re: Amerika plní roli "světového četníka"

Jenže on to nezajistí Vintře.

K. Janyška 30.3.2018 9:36

Používaná model emokracie musí pryč !!!

DEMARCHIE.

Znovu a znovu se ukazuje jakým omylem je používaný model tzv. liberální většinové demokracie. Přivádí k moci i zločince a lidi všelijak nehodné. Nemohu v této souvislosti neuvést to, že Babiš měl v roce 2013 majetek 40 miliard a dnes, po 4 letém ministrování financí, má 88 miliard. Čert prostě kálí, až mi z té slušnosti je zle, na větší hromadu, jak se říká, když se mu dokonce pomůže, tak ještě víc..

Proto mistr Hayek navrhuje demarchii, která zařídí institucionálně a institucionální vládu jediného práva pravého, práva evolučního, soukromého, které řídí lidský svět ve skutečnosti a které máme všichni v myslích odmalička, kdy jsme ho nasáli od rodičů a okolí. Má výhradně zákazový charakter.

Není pravda, že má platit - lid si to přeje, ať to má. Lid je totiž obří skupina v této věci nevzdělanců, která neví o soustavě používané demokracie nic, vůbec nic. Zato je plně řízen a to 24 hodin denně, právě právem soukromým.

K. Janyška 30.3.2018 9:36

Re: Používaná model emokracie musí pryč !!!

Demarchie je popsána plně v Hayekově světovém majstrštyku Právo, zákonodárství a svoboda a spočívá v tom, že Senát je navolený coby zástupce ročníků, ne politických stran. Ty by měly do Senátu zákaz vstupu stejně jako dnes ho mají jednotlivci do sněmovny. Dosáhlo by se tak potřebného mentálního obsazení, coby vyhledavače tzv. práva právníků v mnohdy až zločinných blafech, které mu pošle sněmovna. Senát by měl samozřejmě vyšší kompetence, než ona a systému by prakticky vládl.

Ve spořádaném lidském světě totiž platí: Zatímco se nám zdá, že jsme ve svých životech vedeni svými zájmy, není tomu tak. Plně nás ovládá, pokud nejsme krimonogenní nebo mentálně postižení, mínění o tom co je správné. A tímto míněním důsledky z plnění našich zájmů nejprve testujeme a pak se teprve rozhodneme o jejich realizaci. A správa věcí veřejných, které dnes říkáme demokracie, musí této vazbě odpovída a být její analogií.

Samozřejmě, tato 400 stránková publikace věc popisuje do takové hloubky a souvislostí, že je velmi složité se v ní vyznat.

M. Drašner 30.3.2018 8:39

Termín superjestřáb

z úst p. Jocha nechápu. Před lety jsem se domníval, že je konzervativního zaměření, ale teď mi spíš připadá, že jeho měřítkem "konzervativnosti" jsou ti členové Republikánské strany, kteří jsou asi tak pravicoví jako Marco Rubio a u nás prof. Fiala (jsou to "pravičáci", protože je komunisté nechtěli).

M. Prokop 30.3.2018 10:02

Re: Termín superjestřáb

Termín "superjestřáb" a konzervativní zaměření se vylučují?

S. Rehulka 30.3.2018 12:26

Re: Termín superjestřáb

5ekl bych, že termín "jestřáb" a "suprjestřán" byl v politickém názvosloví převzatý z bolševického slovníku.

Název konzervativec je daleko civilizovanější a neurážlivý !

T. Hraj 30.3.2018 14:21

Re: Termín superjestřáb

Myslím, že jestřáb neznamená konzervativec. Řekl bych, že to je obecně někdo, kdo považuje za lepší jít radši do konfliktu, než se v zájmu kompromisu odchýlit od vlastní ideologie.

J. Kanioková 30.3.2018 19:44

Souhlas

M. Prokop 30.3.2018 22:40

Re: Termín superjestřáb

Já bych řekl, že to nejsou synonyma. Konzervativec může, ale nemusí být jestřáb nebo dokonce superjestřáb.

J. Fridrich 30.3.2018 6:49

Hodně zjednoduším - Bolton má pravdu a ta jeho

Hodně zjednoduším - Bolton má pravdu a ta jeho pravda je pro záchranu a zachování naší Západní, křest'anské civilizace zásadní význam.. Dnes tak moderní relativizování i podstatných pojmů jako je dobro-zlo, pravda-lež a pod. by nemělo zabránit používání " zdravého lidského rozumu " a v tomto případě i s ohledem na dějinné zkušenosti s útvarem SSSR-Ruskem a muslimským světem vyvodit správný závěr - a ten Bolton vyvodil..

P. Lenc 30.3.2018 9:12

Re: Hodně zjednoduším - Bolton má pravdu a ta jeho

Tak!

S. Rehulka 30.3.2018 12:27

Re: Hodně zjednoduším - Bolton má pravdu a ta jeho

Moje řeč ! Zdravím !

P. Lenc 30.3.2018 13:57

Re: Hodně zjednoduším - Bolton má pravdu a ta jeho

I já vás.

P. Rychetsky 30.3.2018 1:40

Trump si timto pojistil Nobelovu cenu miru

Po udeleni ceny miru za terorismus (Arafat) nebo sladke sneni (Obama), je nyni konecne mozne premyslet o prideleni Nobelovy ceny za neco opravdickeho, tedy Trumpovi. A to ciste za vyber Boltona do naramne dulezite pozice. Myslim, ze by to mohlo v Norsku projit a i svetovi novinari to urcite podpori. Hlavne ti levicovi - maji radi mir a malokdo pro bezpecnost sveta udela tolik jako Bolton.

P. Rychetsky 30.3.2018 1:32

bastard Saddam utrzeny ze retezu

Bolton je vynikajici.

Ten nazor, ze je lepsi mit sveho diktatora nez zavadet demokracii, dostal peknou tafku skrze Saddama. Byl to bastard ale nas bastard (jak rikal Roosevelt) a presto udelal vic pakarny nez je zdravo, kdyz se zjancil a misto duseni Iranu vletel do Kuvajtu. Asi jsme (my USA) mohli nejak dosadit nekoho min magorskeho, nicmene vymena vlady v takoveto zemi bez souhlasu Saddama neni uplna selanka. Saddam nesouhlasil, prestoze dostal par ultimat, jak si zachranit kuzi a Irak. A jelikoz Bush ml. nasel zalibeni v Natanu Sharanskem, ruskem Izraelci, ktery podal celkem logicky argument jak demokraticke zeme neohrozuji sousedy, tak to Bush zkusil v Iraku po demokratickem. Za zkousku to stalo, alternativy nebyly lepsi. A i vysledek mohl byt mene nestastny, kdyby se byval pripojil drtivy zbytek Zapadu. A treba i ti Rusove, ktery kdekdo povazuje za sily dobra (casto zde na Psu). Se zajistenym poradkem opravdu mohla byt v Iraku skorodemokracie se skoronormalnim tuniskymi zpusoby nacichlym demo-Saddamkem. Vsichni jsou ted chytri, jak se to melo delat lip a jak se lhalo o ZHN, ktere nedavno predtim Saddam pouzil na Kurdy, ale rozebrani alternativ a obtiznost jejich provedeni precasto chybi. Jo, Arab povetsinou neni zraly na demokracii, ale take by se mu nemela ukazovat dira kudy se leze do ruskeho tanku.

Preju milackovi Boltonovi hodne stesti, uz ted bych ho zulibal za krasne projevy a pohlavky, ktere se vbrzku budou dodavat ruznym smejdum sveta, jako kdyz Vecernicek rozhazuje noviny.

S. Rehulka 30.3.2018 12:31

Re: bastard Saddam utrzeny ze retezu

Taky dík pane Rychetský ! Máte prst na tepu života !

P. Rychetsky 30.3.2018 15:02

Re: bastard Saddam utrzeny ze retezu

Ja zase dekuji vam, ze jste mel prst na spousti kdyz to bylo treba.