19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

USA: To je smutný konec…

Během letního řádění levicových radikálů v ulicích amerických měst mohli konzervativci oprávněně poukazovat na to, že démonizovaní příznivci Donalda Trumpa nic nepálí, nikde nerabují a žádné veřejné budovy neobsazují. Středou tato nevinnost skončila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 8.1.2021 15:16

R^ Taky to tak beru. Pokrytectví už mám plné zuby. Buď politik podporuje multikulti, feminismus, gendrismus , Islámnebo nebo prostě ne.

Není třeba jednoznačné jestli a jak pomáhat slabým, chudým, jak a zda udržet alespoň nějakou socialní rovnost u těch co pracují.

Vyjádřit se ale jasně k nahoře zmíněným tématům znamená jasně odmítnout Bidenovu partu a ne tlachat že to Trump zničil.

R. Benýšek 8.1.2021 14:40

Za prvé) Kdyby ta žena nezemřela, ta až tak nic nevratně strašného by se nestalo.

Za druhé) Souvislost mezi tím, co přesně udělal Trump, a mezi tím, co přesně je vidět na videu s tou střelbou, je dost vzdálená a jen nepřímá. Ta žena buď věděla, že při proražení barikády může být i zastřelena, a i tak do toho šla. Anebo to nevěděla, buď proto, že byla hloupá a neregistrovala, že situace je až tak vyhrocená, anebo proto, že okolnosti byly takové, že to až takto jasné nebylo. Jak ale to, co se tam v tu chvíli dělo, mohl změnit Trump?

Za třetí) Pokud Matyáš Zrno říká, že Trump za to přímo může, tak co tedy Trump měl udělat správně? Stačilo by vyzvat své příznivce netáhnout ke Kapitolu? Anebo to již bylo pozdě, a měl rovnou hned po volbách uznat výsledky? A raději rovnou vyzvat své příznivce, aby ani nedemonstrovali, a to ani pokojně (protože i pokojné protesty se mohou v něco zvrhnout). Někteří, třeba i dnes jinde Aston, píšou, že Trump to, co se teď stalo, zavinil již tím, že hned neuznal výsledky voleb. Kdyby bývali napsali již tehdy, že to, že to Trump neudělal, může skončit i zabitím na půdě parlamentu, tak bych to bral, takhle je to ale jen dodatečná chytrost, když už se ví, jak to dopadlo. Existuje názor, že soudci nepřipustili Trumpovy žaloby proto, aby zabránili občanské válce, Podle této a stejně i podle té dnešní ́kapitolské ́logiky jsme tedy měli v létě vysoko ocenit obchodníky, že si bez odporu nechali vyrabovat obchody, anebo starosty, že si nechali obsadit radnice. Protože, kdyby ne, střílelo by se již tehdy.

K. Křivan 8.1.2021 16:01

A to byla obrovská chyba, že už při prvním rabování nezůstalo ležet bradou vzhůru alespoń tisíc lupičů a žhářů, a jejich podporovatelů.

V. Petr 8.1.2021 20:32

R^R^R^

V. Zurek 8.1.2021 14:25

Je zajimave a asi typicke pro Neviditelny Pes, kolik lidi s podivnymi nazory se tu sejde. Treba Pence drtive vyhraje volby za 4 roky, nekdo tu pouziva vyrazy jako fasisticka levice, krev na rukou policistu, jen subjektivni nazory vsevedu. Vskutku je to bida. A samozrejme, ze volby vyhrali demokrate jen diky podvodum. Tomu uz veri jen Trump na 100% a cim dale tim mene republikanu.Ale politicti znalci v Cesku neochvejne vedi, jak tomu skutecne bylo a zde ma Trump pevnou zakladnu veritelu pro svuj boj za vitezstvi demokracie v USA a nezfalsovane volby. Amen.

J. Novák 8.1.2021 18:24

Vzhledem k tomu, že Senát tu včera v podstatě legitimizoval minimálně korespondenční volební podvody byly volby v roce 2020 posledním pokusem o demokratické volby prezidenta v USA.

Co se týče voleb do Senátu v Georgii, tak byly pravděpodobně "cinknuté" také, protože bylo experty dokázáno, že do volebního výpočetního systému Georgie lze zasahovat přímo na úrovni interního přenosu dat.

http://zvedavec.org/komentare/2021/01/8565-neskutecne-pokrytectvi.htm

D. Mach 8.1.2021 18:43

Ta vaše ironie je fakt zábavná. ;-D;-D;-D

J. Novák 8.1.2021 18:50

Za 4 roky se uvidí.

D. Mach 8.1.2021 14:08

Pan Zrno opakovaně neopomene pochválit Trumpa za to, co splnil a dokázal. V tomto textu je to konkrétně : "Trump mohl odejít jako prezident sice výstřední, ale který má za sebou i konkrétní výsledky. Ekonomika, bleskově vyvinutá vakcína proti koronaviru, zásadní obrat ve vztahu k Číně, zásadní obrat ve vztahu arabských zemí a Izraele."

Ekonomické úspěchy jsou sporné, protože obdržel rozjetou ekonomiku po svém předchůdci, a pouze ji zásadně nezbrzdil. Pokled za poslední rok samozřejmě není jeho chybou. Ale jinak jediné, co splnil, je snížení daní. Už ale nedořešil, jak zpátky naplnit státní pokladnu. To je ovšem charakteristikou snad všech republikánských prezidentů už od dob Ronalda Reagana, kterému se ale jako jedinému republikánovi podařilo ekonomiku viditelně rozjet.

Bleskově vyvinutá vakcína Pfitzeru a BioNtechu je z větší části (té technologické) úspěchem německého BioNTechu. USA do vývoje investovaly nemalé prostředky, ale to EU také.

Zásadní obrat ve vztahu k Číně se podle mě projevil pouze tím, že USA vycouvaly z jednání o Tranpacifickém partnerství, kde tím uvolnili pole pro Čínu. Japonsko, byť se snažilo, z historických důvodů nemůže roli leadera plnit. Je to úspěch Trumpovi politiky? Podle čínského prezidenta určitě ano.

Vztahy Izraele a arabských zemí se zásadně změnily, což se sice podařilo podezřele v době před americkými volbami, ale je to dobře. Není to překvapivé ve vztahu se Spojenými arabskými emiráty. Ty už několik let mají velké problémy s ostatními arabskými státy nejen ve svém okolí, a normalizace vztahů s jinou silnou blízkou ekonomikou byla nutnost. Bombou by bylo, kdyby Trump dokázal svým vlivem přesvědčit k podobnému kroku Saúdskou Arábii.

Takže s výjimkou blízkovýchodní politiky se mu toho zase tam moc nepovedlo.

P. Zinga 8.1.2021 15:09

Zblbe! 56% dotázaných uvedlo, že se jejich situace za Trumpa zlepšila, tolik nedosáhl ani Bobama a ani Busch.

D. Mach 8.1.2021 15:41

Je to stejná lež, jako ty o volebních podvodech. Od vás nic nečekaného.

J. Novák 8.1.2021 18:37

Vždyť má pravdu. Za Trumpa byl dolar až 26 Kč, za Obamy 15 Kč. Daně šly za Trumpa dolů, ceny potravin, energie, pohonných hmot jsou stabilně nízké. Za Obamy jsem zažil i benzín za $5.50/gal., teď je kolem $2.-/gal. Po nástupu "Demokratů" se očekává opak, vzrůst daní, inflace, od zfalšovaných voleb dolar trvale padá. A stále více a více lidí v mém okolí prosí Boha, aby ochraňoval tuto zemi. God Bless this Country, please, vidím u stále více obydlí.

Jsem v Mississippi.

D. Mach 8.1.2021 18:45

Tak vylezte na břeh. Tak hrozné to nebude a ještě byste se mohl utopit.

F. Brabec 8.1.2021 14:04

WSJ editorial, donedávna Trumpovi pochlebovači ve stylu Fox News:

on Wednesday the leader of the executive branch incited a crowd to march on the legislative branch. The express goal was to demand that Congress and Vice President Mike Pence reject electors from enough states to deny Mr. Biden an Electoral College victory. When some in the crowd turned violent and occupied the Capitol, the President caviled and declined for far too long to call them off. When he did speak, he hedged his plea with election complaint.

This was an assault on the constitutional process of transferring power after an election. It was also an assault on the legislature from an executive sworn to uphold the laws of the United States. This goes beyond merely refusing to concede defeat. In our view it crosses a constitutional line that Mr. Trump hasn’t previously crossed. It is impeachable.

V. Církva 8.1.2021 13:22

Tak a teď mi prosím pošlete odkaz jak Trump naváděl lidi, aby pronikli do Kapitolu a rozbíjeli tam dveře nebo někoho napadali (že půjdou ke Kapitolu je něco jiného, že považuje volby za cinknuté taky).

Urážky trollů a zakomplexovaných dementů nepřijímám, těch je tu víc zdrávo, jen pošlete zmiňovaný odkaz.

V. Zurek 8.1.2021 13:43

V projevu Trump rikal nejen ze by joho priznivci meli jit ke Kapitolu, ale take rikal ze pujde s nimi. Od cehoz, zrejme po zralem uvazeni, takticky ustoupil. Jeho priznivci meli tak volne pole vylozit si jeho prohlaseni po svem.

A. Renjascu 8.1.2021 14:22

Takže nic

V. Zurek 8.1.2021 14:28

To 'nic' skoncilo ne prilis dobre, jestli se nemylim.

F. Brabec 8.1.2021 14:41

https://www.vox.com/21506029/trump-violence-tweets-racist-hate-speech

A. Renjascu 8.1.2021 14:56

To je super guláš co jste sem hodil, skoro to vypadá, že už to před tím bylo v jiném žalůdku. Davat dohromady slátaniny z roku 2015 s útokem na Kapitol a nebo ránu 78 letého dědy černochovi, tak to už chce pořádnej kus odvahy. Ten článek je jak od Geblse, ten také rád vytrhával události, ale i jednotlivé věci ze souvislostí.

I. Štípek 8.1.2021 12:52

Vždycky ty další volby jsou důležitější než ty současné; za 4 roky drtivě zvítězí Mike Pence a začne napravovat shit ještě horší než byl ten po Obamovi.

K. Křivan 8.1.2021 12:59

Po roce 1948 bylo u nás něco, čemu by se dalo říkat volby ?

P. Milan 8.1.2021 13:04

Ani v tom roce 1948, natož potom.

K. Křivan 8.1.2021 13:09

Ano, takže nelze spoléhat, že se vše demokraticky změní k lepšímu, že fašistická levice uzná vítězství demokratická pravice a ustoupí z dobytých pozic.

Ne ! Jen fyzická likvidace to dokáže.

P. Milan 8.1.2021 13:03

Neškodilo by. Ale nezdá se mi, že by Mike Pence měl tu schopnost strhnout lidi. Biden ji taky nemá, ale ten byl zvolen "aby nebyl Trump".

J. Novák 8.1.2021 18:41

Biden byl dosazen s tím, že tak do roka bude "odstaven" a nahrazen BLM a levičáckou fanatičkou Kamalou Harris. Rv

K. Křivan 8.1.2021 12:28

Zvítězila levice, všemi hnusnými prostředky, jako kdysi u nás 1948..

Levice zničila 20.století. Udělala z něj mlýnek na maso.

Lenin, Stalin, Trocký, ... Hitler, Goebbels, ... Chruščov, Berija, Brežněv, ... Mao, Polpot, ...Gottwald, Hnusák, Jakeš, ..... Ulbricht, Honnecker, .... ty tři tečky znamenají „a spousta dalších“. Všechno levičáci, které nikdo včas nezabil. Proto stálo 20. století tolik milionů mrtvých. Protože se levičáci neodstraňovali. Myslete na to až potkáte levičáka.

A. Burian 8.1.2021 14:12

Doporučuji, pane Křivan, přečíst si Hitlerův Mein Kampf, pak byste možná pochopil, že Hitler založil svůj vzestup na prvotní volbě, kterou udělal: Německo musí být vždy spojencem Velké Británie.

V. Kuhaj 8.1.2021 12:19

Šli protestovat do Kapitolu. Ano, neshořel. Ale jednu demonstrantku, podporovatelku Trumpa, zastřelili. Jsem zvědav, kolik z těch mrtvých patřilo k demokratům. Moc bych za to nedal, že žádný. Ale násilí bude patřit k Trumpovi. Protože jeho příznivci šli protestovat do Kapitolu. Prý tam vnikli násilím. No nezastřelte je za to! Policie zastřelí černocha, povyk kvůli násilí policie. Policie zastřelí republikánskou demonstrantku, povyk kvůli republikánským demokratům. No týý volééé...

V. Kuhaj 8.1.2021 12:22

"...demonstrantům". Tak mě to dožralo, až jsem se upsal. Pardon.