23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

USA: Jako soudruh za stalinismu

U republikánů prezident Trump zaznamenal úspěch: oznámil, že uvaluje na Mexiko cla, protože Mexiko nedělá dost pro zastavení nelegální migrace ze svého území do USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 16.6.2019 8:42

Jaké poznání

Co se nám tu Joch snaží vsugerovat? Jaké poznání? Jak poznali, že týdenní či měsíční plod je lidská bytost? Na základě čeho? Studia bible? Nejmladší plod, který je možné zachránit bez větších zdravotních následků, tak aby mohl vést plnohodnotný samostatný život je šest měsíců.

Celkově se divím, proč se obě strany sporu pořád přetahují o své extrémní pohledy a nedovedou se shodnout na kompromisu: do 3 měs. potrat bez uvedení důvodu a do 6(7) měs. pouze v případě zdravotních komplikací.

P. Han 16.6.2019 9:38

Re: Jaké poznání

Patrně mají jiný názor než vy. Ono to nakonec vypadá, že to vaše tvrzení popisuje zázrak stvoření. Celou dobu nosí žena v sobě jakýsi podivný neidentifikovatelný předmět, který je možno vzít a zahodit, a po pár měsících bum ho! Ejhle, člověk! Odborník žasne, laik se diví.

J. Sova 16.6.2019 9:53

Re: Jaké poznání

A neměl by být nejvyšší arbitr Bůh? Ten to říká zcela jasně:

Ex 21,22 "Když se muži budou rvát a udeří těhotnou ženu, takže potratí, ale nepřijde o život, musí pachatel zaplatit pokutu, jakou mu uloží muž té ženy; odevzdá ji prostřednictvím rozhodčích. Jestliže o život přijde, dáš život za život."

Podle toho je zřejmé, že plod se nepokládá za život, jinak by musela být zásada "život za život" uplatněna. Plody a děti mladší než jeden měsíc nejsou považovány za osoby a mají nulovou hodnotu:

Lev 27,6 "Půjde-li o dítě od jednoho měsíce do pěti let, bude obnos činit při dítěti mužského pohlaví pět šekelů stříbra a při ženském tři šekely stříbra."

Podobně na dalších místech. Tady je někdo chytřejší než Bůh.

J. Sova 16.6.2019 10:11

Re: Jaké poznání

Bůh též schvaluje potrat u nevěrné ženy a vynalezl způsob, jak potratu dosáhnout.

R. Gramblička 16.6.2019 12:32

Re: Jaké poznání

ono to tak jen vypadá...

jasně, mají jiné názory, jenže oba tábory zastávají krajní pozici. O tom, co je to člověk z pohledu ontogeneze neexistuje jednoznačná, konsenzuální definice, což dělá z tohohle problém neřešitelný. Jedni do toho tahají ideologii náboženskou, druzí ideologii progresivistickou, ve své podstatě pseudonáboženskou.

F. Navrátil 15.6.2019 14:16

Co váží více: Financování potratů nebo chamtivost

Na rozdíl od autora si nemyslím, že by zrovna financování potratů rozhodovalo o nominaci Bidena. Myslím si, že ho doženou jeho chamtivé majetkové spekulace v Kosovu nebo na Ukrajině. Ono to totiž vypadá, že bombardování Srbska a ukrajinský majdan prosazoval s plánem získat tu uhelné doly, jinde zase licence na těžbu surovin nebo levný nákup lánů orné půdy.

M. Prokop 15.6.2019 14:22

Re: Co váží více: Financování potratů nebo chamtivost

Určitě chtěl i hory v Koreji a džungle ve Vietnamu. :-P

B. Volarik 16.6.2019 2:35

Re: Co váží více: Financování potratů nebo chamtivost

Prozkoumejte si kdy, jak a kčemu si pomohl jeho vykutálený synáček!

S. Rehulka 15.6.2019 11:15

Lze to shrnout jednou větou.......

.....Joe Biden je pedofil a potrat v jedné osobě !

K. Janyška 15.6.2019 9:23

Socialisté jsou všichni stejní zločinci. Napadají jedinou

možnost existence lidstva, jeho spontánní řád... Dzp.

J. Sova 15.6.2019 8:39

"Nejsme proti potratům na základě víry,

nýbrž poznání, že plod je lidská bytost, tudíž potrat je zabitím nevinného člověka."

Proč se neřídíte Biblí? Potrat v ní není vražda, plod není považován za lidský život. Dítě do jednoho měsíce nemá žádnou hodnotu.

J. Cyrany 15.6.2019 6:07

Co má pán

proti kacířům ?

B. Volarik 15.6.2019 1:47

Malé upřesnění...

"...coby dělnického původu"

Tak to je lež,fabrikovaná levičáky a nejvíc asi prolhaným Bidenem samotným (byl mnohokrát usvědčen z plagairismu).

Pan Biden nikdy nepracoval v soukromém sektoru. Jenom asi JEDEN rok, poté, co se stal právníkem. Od počátku svého produktivního věku byl coby dítko z bohaté rodiny zaměřen na politiku. Profesionálním politikem je po celý život.

J. Sinnreich 15.6.2019 3:09

Re: Malé upřesnění...

Levicovi aktiviste z Dem. strany mu pricitaji dalsi neodcinitelne hrichy z minulosti. Na pr. jeho podporu tvrdeho kriminlniho zakona z 80 let, nebo zpochybnovani svedectvi cerne "obeti" sexualniho haraseni (Anita Hill) pri nominaci Clarence Thomase do US Nejvyssiho soudu.