27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

USA: Jak se volí prezident

A máme to tu zase! Každé čtyři roky hýbe celým světem „oslava demokracie a nejmasovější projev vůle lidu“ – volby prezidenta USA. Kolotoč vyhlašování kandidatur a přípravy stranických primárek se už roztočil, pokud se tedy někdy vůbec točit přestává, a nabírá na rychlosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Seidl 20.10.2015 18:39

Podivné volby

Taková lidnatá zem a do voleb jdou pouze dva kandidáti. A kdyby se to převedlo do našich podmínek, tak je to jako kdyby kandidovala ODS Praha proti ODS Plzeň.

B. Volarik 18.10.2015 22:52

Tento systém velmi vyhovuje Demokratům.

Např. V Kalifornii se jim zvětšuje počet volitelů i díky ilegálním cizincům. Počet volitelů se totiž stanoví podle počtu obyvatel státu na základě sčítání lidu. No... a to zahrnuje i ilegální cizince, tudíž třeba taková Kalifornie, bašta Demokratů získává volitele.

B. Volarik 17.10.2015 23:55

Zaplaťpámbu za Hussejnoviče.

Obama otevřel dveře k úřadu präsidenta nejen pro Arnolda ale i pro mne. Stejně jako Hussejnovič jsem nebyl narozen v Americe. Přemýšlím o tom, že bych v roce 2020 mohl kandidovat. Moje platforma by byla velmi jednoduchá: Exekutivním příkazem (po vzoru Obamy) bych zrušil pondělky. Dál bych to nechal běžet samo...

K. Janyška 17.10.2015 10:37

V USA je zvolen ten, kdo má podporu nejbohatších.

A to jsou v drtivé většině myšlením rudočerní socialisté,  neboť jejich svět organizace jejich firem k prosperitě je postaven na organizačních pravidlech. To jim zcela zdeformuje mentalitu a názor na svět.  Nevědí nic o spontánním řádu lidského světa, a ani nechtějí vedět. Proč také, když mají peníze. Jenže rostlý spontánní řád lidského světa existuje jako neosobní entita a neptá se nikoho na nic. Ani těch nejbohatších. A uspořádává a uspořádává. To on je náš vládce, kterému všichni podléháme, i bohatí... Dzp.

P. Sulc 17.10.2015 1:25

Diky za dobry clanek.

Ten system volitelu byl uz mnohokrate kritisovan, ale z nejakeho neznameho duvodu se drzi jak ten vykal kosile.  A nejblbejsi je ten system "vitez bere vse".