18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

USA: Chybí nám člověk s ocelovou páteří

Otcové zakladatelé USA věděli, že někdy i nehodný člověk se stane prezidentem. Je výjimečné, aby se dobrý člověk prezidentem stal. Může se to přihodit, ale je to nezvyklé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 1.1.2022 12:31

To se na svět nedíváte realisticky. Vůbec si nemyslím, že Putin chce vytvořit nové SSSR, to je větší nesmysl, než že Německo chce obnovit třetí říši. Z východu Ukrajiny po Majdanu už uteklo 900 tisíc lidí, z toho 750 tisíc do Ruska, to charakterizuje situaci. České země byly územně jasné specifikované, přesto byli Češi po Mnichovu vyhnáni, záměrem bylo všechny Čechy buď poněmčit, odsunout nebo zlikvidovat. To paralelu na východě Ukrajiny rozhodně nemá. Už jste si Rusy i rasově určil a odcizil, je to ovšem v zásadě slovanský národ, stejně jako my. Nepodléhá globalizaci, proto je trnem v oku, stejně jako Čína. Západ tyto dvě země svou nepřátelskou politikou a obklicovanim nutí ke spojenectví, zřejmě budou v krátké době silnější než západ. Přál bych si přátelské vztahy, Rusko k nim neustále vybízí, konflikt vyhledavame výhradně my, NATO tlačí na stále vyšší zbrojní výdaje, ačkoliv je náš pětkrát více a máme více než desetkrát vyšší zbrojní výdaje než Rusko. Je to smutné, já s tím nesouhlasím.

F. Zrcek 1.1.2022 12:07

Asi opravdu není. Nechci komentovat US situaci, rozhodnutí voličů ani diletantský způsob sčítání hlasů. Bidet teď jedná s Rusy a drží Evropu v šachu. I kdybychom přispívali na NATO třeba 10%, nezměnilo by to nic na aktuální situaci. Nemůžeme nic, akorát doufat v Boha, aby to zachránil ve stylu Ještě větší blbec než jsme doufali...

P. Hák 1.1.2022 12:06

Pane Kučero, z Putinova výroku byla vytržena část, která se hodila, a Vy to nepochybně víte. Tím, že to opakujete, se podílíte na ohýbání pravdy.

Odkud jste se dozvěděl, jaké jsou Putinovy cíle? On Vám to řekl?

(IMHO by byl hlupák, kdyby se o to snažil, protože Rusku by se finančně těžce nevyplatilo živit mnohé z bývalých svazových republik.)

J. Ptáček 1.1.2022 11:38

Marka Bendu uvádím jenom jako vzor parlamentní neschopnosti hlubší analýzy. Bohužel jich byla většina. Odleva doprava. Jistě, takový Tomio Okamura ho lehce strčí do kapsy.

K. Křivan 1.1.2022 11:35

Od svého zvolení naštval Joe Biden téměř všechny. Mě naštval zfalšováním voleb, jejich krádeží.

P. Diviš 1.1.2022 11:30

Nešťastní jsou prakticky všichni sousedi Ruska, ale na Ukrajině moc toho Západu není, taky tam převládá pravoslaví. Že má právo na svou suverenitu, to jo.

P. Diviš 1.1.2022 11:28

Věřit pohádkám je hezké, ale věřit ruským pohádkám poněkud pošetilé, ve větší míře i nebezpečné.

Rozšiřování NATO se nedivte. Není to sice ideální a zcela spolehlivá ochrana před recidivou ruského imperialismu, paranoi a mesiášství, ale žádná lepší není.

P. Diviš 1.1.2022 11:25

Marek Benda vám asi nějak vadí, ale na prosazení přímé volby by sám nestačil.

A jen tam mimochodem, i ten Reagan byl zvolen prakticky přímo (je tam sice mezičlánek volitelů, ale v praxi jde o přímou volbu presidenta USA).

P. Diviš 1.1.2022 11:23

Jestli je Trump americký Mussolini, tak Biden zase připomíná Andropova i s Černěnkem. :-P

J. Ptáček 1.1.2022 11:20

Autor má s úrovní zvolených prezidentů USA pravdu. V oboru politiky dokonale vzdělaní kandidáti na funkci většinou nestačí. Vysmívaný kovboj Ronald Reagan předvedl jak na věc, jestli měl ocelovou páteř jsem nezkoumal. Ale strčil by do kapsy jak Trumpa, tak Bidena. Na rozdíl od Reagana jim chybí talent. Tak to musí vždycky dopadnout, když diletanti typu Marek Benda z ODS a mnozí další prosadí PŘÍMOU volbu prezidenta. Jak ti obyčejní lidé mohou poznat, kdo má politický talent a kdo ne. To přece po běžném občanovi nikdo nemůže chtít.

P. Kučera 1.1.2022 11:04

Pane Nevrklo, dostatečně nevnímáte dvě věci.

1) Putin opakovaně prohlásil, že největší globální (!) tragédie ve 20. století byl rozpad SSSR. Jeho cíl tedy je (a bude) obnovit SSSR ve starých hranicích. A pokud možno i bývalou sféru vlivu, tedy podmanit si státy které v r. 1945 "osvobodil", aby si z nich udělal svoje kolonie.

2) Já se domnívám (a nejsem sám), že každý suverénní stát má právo na obranu podle svého rozhdnutí. Pokud Ukrajina suverénní je (v to věřím a doufám i do budoucna), tak má plné právo se ucházet o členství v NATO. Tím že říkáte, že Rusko chce jen bránit svoji menšinu na východě Ukrajiny zastáváte stejnou politiku, jako Hitler k našim Sudetům. Gratuluji. Já, když už, tak jsem pro jejich odsun-vyhnání, jak jsme to s Němci provedli po válce my.

Rusko je jiná civilizace, její geny pochází mj. od Čingischána. Ukrajina je neštěstný stát, na jejím území se lámou dvě civilizace: pravoslaví a Západ. (Viz. bestseller Střet civilizací od S. Huntingtona.)

P. Hák 1.1.2022 10:51

V tom případě je úplně jedno, zda pravice nebo levice. A ty kecy o zodpovědné politice jsou jen... kecy.

J. Nevrkla 1.1.2022 10:43

Nemyslím, že Rusko má zálusk na Ukrajinu, chce maximálně chránit jen Rusy na východě v souladu s Minskymi dohodami. Podle rozšiřování NATO a jejich základem k Rusku to daleko více vypadá, že západ má zálusk na Rusko.

P. Kučera 1.1.2022 10:40

Roman Joch je náš největší odborník na USA. Osobně ale bych opravdu těžce nesl, kdyby se do Bílého domu měl vrátit buran a americký Mussolini D. Trump.

P. Kučera 1.1.2022 10:38

Rusko na Ukrajinu, Peking na Tchai-wan. (Hong-kong je už pro demokracii ztracen.)

P. Urban 1.1.2022 10:38

Možná. Na druhou stranu bychom měli zvážit možnost, že politika USA by mohla ovlivnit i nás.

P. Urban 1.1.2022 10:37

To není ukázka pravicových ideálů, ale politické reality. Pravicové, levicové i středové.

J. Nevrkla 1.1.2022 10:36

Ještě by nám pan Joch měl vysvětlit, na koho bude Rusko a Čína útočit, fantazírování mu docela jde.

F. Navrátil 1.1.2022 10:01

Jochovo přání, aby Rusko a Čína zaútočily na USA se s největší pravděpodobností nesplní. Obě země mají čas a výhodnější je pro ně čekat. Vyhlašovat sankce Rusku za to, že Gazprom si dovoluje postavit plynovod, po kterém USA nic není, mi nepřipadá normální. I když uznávám, že Polsko může přijít zrušením ukrajinského plynovodu o tranzitní poplatky. Ten ovšem není udržován a stejně je jen otázkou pár let, než se rozpadne.

P. Hák 1.1.2022 8:17

Takže to, co pravicovému komentátoru Jochovi na Bidenovi nejvíc vadí, je, že málo uplácel ze státních peněz voliče skrze senátory.

Děkuji za názornou ukázku, co jsou to ty pravicové ideály.

D. Stirsky 1.1.2022 6:31

Jak může Joch vědět, že se Americe toto století nepovedlo, když z něj uplynulo 21 let?

V. Novák 1.1.2022 2:37

Biden žádné sankce proti Nord Streamu 2 nezrušil! Poláky naštval tím, že k nefungujícím sankcím nepřidal další (pravděpodobně rovněž nefunkční) sankce. Ale nezrušil ani jednu ze sankcí vůči osobám, firmám, lodím,..., které se nějak podílely na budování NS2.

Z. Jemelík 1.1.2022 1:23

Až si Američané přečtou tento článek, svrhnou Joe Bidena. Je klika, že se pan Joch věnuje americkým problémům. Nemá pak čas na domácí problémy.

M. Vlasák 1.1.2022 1:15

Jo, jo, je to tak.