23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

USA: Chybí nám člověk s ocelovou páteří

Otcové zakladatelé USA věděli, že někdy i nehodný člověk se stane prezidentem. Je výjimečné, aby se dobrý člověk prezidentem stal. Může se to přihodit, ale je to nezvyklé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kučera 1.1.2022 11:04

Pane Nevrklo, dostatečně nevnímáte dvě věci.

1) Putin opakovaně prohlásil, že největší globální (!) tragédie ve 20. století byl rozpad SSSR. Jeho cíl tedy je (a bude) obnovit SSSR ve starých hranicích. A pokud možno i bývalou sféru vlivu, tedy podmanit si státy které v r. 1945 "osvobodil", aby si z nich udělal svoje kolonie.

2) Já se domnívám (a nejsem sám), že každý suverénní stát má právo na obranu podle svého rozhdnutí. Pokud Ukrajina suverénní je (v to věřím a doufám i do budoucna), tak má plné právo se ucházet o členství v NATO. Tím že říkáte, že Rusko chce jen bránit svoji menšinu na východě Ukrajiny zastáváte stejnou politiku, jako Hitler k našim Sudetům. Gratuluji. Já, když už, tak jsem pro jejich odsun-vyhnání, jak jsme to s Němci provedli po válce my.

Rusko je jiná civilizace, její geny pochází mj. od Čingischána. Ukrajina je neštěstný stát, na jejím území se lámou dvě civilizace: pravoslaví a Západ. (Viz. bestseller Střet civilizací od S. Huntingtona.)

P. Diviš 1.1.2022 11:30

Nešťastní jsou prakticky všichni sousedi Ruska, ale na Ukrajině moc toho Západu není, taky tam převládá pravoslaví. Že má právo na svou suverenitu, to jo.

P. Hák 1.1.2022 12:06

Pane Kučero, z Putinova výroku byla vytržena část, která se hodila, a Vy to nepochybně víte. Tím, že to opakujete, se podílíte na ohýbání pravdy.

Odkud jste se dozvěděl, jaké jsou Putinovy cíle? On Vám to řekl?

(IMHO by byl hlupák, kdyby se o to snažil, protože Rusku by se finančně těžce nevyplatilo živit mnohé z bývalých svazových republik.)

J. Nevrkla 1.1.2022 12:31

To se na svět nedíváte realisticky. Vůbec si nemyslím, že Putin chce vytvořit nové SSSR, to je větší nesmysl, než že Německo chce obnovit třetí říši. Z východu Ukrajiny po Majdanu už uteklo 900 tisíc lidí, z toho 750 tisíc do Ruska, to charakterizuje situaci. České země byly územně jasné specifikované, přesto byli Češi po Mnichovu vyhnáni, záměrem bylo všechny Čechy buď poněmčit, odsunout nebo zlikvidovat. To paralelu na východě Ukrajiny rozhodně nemá. Už jste si Rusy i rasově určil a odcizil, je to ovšem v zásadě slovanský národ, stejně jako my. Nepodléhá globalizaci, proto je trnem v oku, stejně jako Čína. Západ tyto dvě země svou nepřátelskou politikou a obklicovanim nutí ke spojenectví, zřejmě budou v krátké době silnější než západ. Přál bych si přátelské vztahy, Rusko k nim neustále vybízí, konflikt vyhledavame výhradně my, NATO tlačí na stále vyšší zbrojní výdaje, ačkoliv je náš pětkrát více a máme více než desetkrát vyšší zbrojní výdaje než Rusko. Je to smutné, já s tím nesouhlasím.

J. Krásenský 1.1.2022 15:47

R^

P. Diviš 1.1.2022 11:28

Věřit pohádkám je hezké, ale věřit ruským pohádkám poněkud pošetilé, ve větší míře i nebezpečné.

Rozšiřování NATO se nedivte. Není to sice ideální a zcela spolehlivá ochrana před recidivou ruského imperialismu, paranoi a mesiášství, ale žádná lepší není.

J. Nevrkla 1.1.2022 12:37

Proboha vždyť mezinárodní dohody neustále porušuje Amerika, nikoliv Rusko - Srbsko, Lybie, Sýrie, Irák, Afghánistán. Obava Ruska není žádná paranoia, ale zcela reálné hodnocení stavu, vůbec se jim nedivím.

J. Farda 1.1.2022 18:30

Amíci s těmi Vámi vyjmenovanými státy podepsali nějaké písemné dohody? Budapešťský protokol 1994 zaručující Ukrajině nedotknutelnost hranic za odevzdání svých jaderných zbraní Rusku k likvidaci, kterou si Vožď Pútin o deset let později ostentativně vytřel rectum, je pane Nevrklo vosk?! Apropos - Vožď Stálin se kdysi ptal - a kolik divizí má Vatikán? ... :-/

J. Nevrkla 1.1.2022 18:51

Aha, takže pokud někomu Američani nepodepsali dohodu, že ho nebudou bombardovat, tak ho kdykoliv bombardovat mohou? Hodně svérázný výklad mezinárodního práva. Na Krymu uspořádali referendum, ve kterém se 95% voličů vyjádřilo pro připojení k Rusku, kam do roku 1954 Krym patřil a který Ukrajinec Chruščov v rámci Sovětského svazu připojil k Ukrajině, ovšem s ústavním dodatkem, že mohou uspořádat referendum, čehož o šedesát let později z pochopitelných důvodů využili, byla to jejich jednoznačná vůle.

J. Farda 2.1.2022 15:14

Referenda se obvykle konají s mezinárodní účastí podle ústavy konkrétního státu a v jeho organizaci - mnohokrát jsem slyšel omluvný argument, že se vlastně konalo podle ukrajinské ústavy - ale pořádalo se v ruské režii pod dozorem ruských zdvořilých mužíků, kteří tam sice dle lháře Putina nebyli, ale za měsíc v Kremlu tisícovka z nich dostala vyznamenání za skvělou organizaci návratu Krymu do lůna Máti Rusi - bez účasti zástupců Ukrajiny. Milý .ole, Jelcim podepsal za Rusko mezinárodní ratifikovanou dohodu, kterou si Putin za deset let vytřel rectum, to neokecáte bláboly o bombarování Amíky bez dohod! A mimochodem - v té Sýrii se velmi činilo ruské letectvo včetně ruských žoldáků Wagnerovců! Končím diskusi, bo jak kdysi pravil pan Werich - jakmile se hádá člověk s blbem, za pár minut se už hádají dva blbci ... :-)

J. Nevrkla 2.1.2022 16:22

Ukrajina by samozřejmě s žádným referendem nesouhlasila a dnes je tam díky někomu drtivá většina obyvatel spokojených a nebojuje se tam. Nesouhlas nezúčastněných cvoku ze vzdáleného světa nemá žádnou cenu.

J. Farda 2.1.2022 20:11

Vy jste holt kovaný pragmatik asi jako velitel ukrajinské floty, který po příchodu zdvořilých mužíčků zradil a přeběhl, a Rusové ho za odměnu jmenovali zástupcem Ruské černomořské floty ... jen houšť a větší kapky, ale sem se snad už Rusové, navzdory sanhám zdejších pragmatiků, nedostanou ... tak Vám přeji hezký večer a vinšuji С новым годом много здоровья! :-)

J. Nevrkla 3.1.2022 7:14

Neřekl bych tomu pragmatismus, ale zdravý rozum. Konalo se podle velkého přání obyvatel Krymu, v Sevastopolu nevznikla americká základna, nikdo nebojuje. To uznávám jako Čech, happy new year.

F. Navrátil 1.1.2022 10:01

Jochovo přání, aby Rusko a Čína zaútočily na USA se s největší pravděpodobností nesplní. Obě země mají čas a výhodnější je pro ně čekat. Vyhlašovat sankce Rusku za to, že Gazprom si dovoluje postavit plynovod, po kterém USA nic není, mi nepřipadá normální. I když uznávám, že Polsko může přijít zrušením ukrajinského plynovodu o tranzitní poplatky. Ten ovšem není udržován a stejně je jen otázkou pár let, než se rozpadne.

P. Hák 1.1.2022 8:17

Takže to, co pravicovému komentátoru Jochovi na Bidenovi nejvíc vadí, je, že málo uplácel ze státních peněz voliče skrze senátory.

Děkuji za názornou ukázku, co jsou to ty pravicové ideály.

P. Urban 1.1.2022 10:37

To není ukázka pravicových ideálů, ale politické reality. Pravicové, levicové i středové.

P. Hák 1.1.2022 10:51

V tom případě je úplně jedno, zda pravice nebo levice. A ty kecy o zodpovědné politice jsou jen... kecy.

J. Brunner 1.1.2022 14:25

R^

D. Stirsky 1.1.2022 6:31

Jak může Joch vědět, že se Americe toto století nepovedlo, když z něj uplynulo 21 let?

J. Jurax 1.1.2022 16:37

Dobře.

Tak první pětina se USA nepovedla; u té druhé mají nakročeno k témuž.

V. Novák 1.1.2022 2:37

Biden žádné sankce proti Nord Streamu 2 nezrušil! Poláky naštval tím, že k nefungujícím sankcím nepřidal další (pravděpodobně rovněž nefunkční) sankce. Ale nezrušil ani jednu ze sankcí vůči osobám, firmám, lodím,..., které se nějak podílely na budování NS2.

Z. Jemelík 1.1.2022 1:23

Až si Američané přečtou tento článek, svrhnou Joe Bidena. Je klika, že se pan Joch věnuje americkým problémům. Nemá pak čas na domácí problémy.

P. Urban 1.1.2022 10:38

Možná. Na druhou stranu bychom měli zvážit možnost, že politika USA by mohla ovlivnit i nás.

M. Vlasák 1.1.2022 1:15

Jo, jo, je to tak.