24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

UKRAJINA: Úvaha o revoluci

Tak se svět zbavil dalšího diktátora. Lidový hněv svrhl Viktora Janukovyče, který se k moci dostal státním převratem, nechal vyvraždit tisíce svých odpůrců a další stovky tisíc uvrhl do koncentračních táborů, zavedl cenzuru, instaloval špiclovský systém tajné policie, nepřipustil svobodné volby a nechal zmasakrovat pokojné demonstranty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 27.2.2014 21:49

Jo, pěkně

napsáno.

J. Kanioková 27.2.2014 20:22

Dobrý článek,

Ukrajina: Krym referendum o stavu regionu se bude konat 25. května - http://jdem.cz/936g3

61 z 64 registrovaných poslanců hlasovali pro přijetí usnesení. Referendum se bude konat 25. května.

Otázka má být předložena k projednání: "ARC má státní samostatnost a je součástí Ukrajiny na základě smluv a dohod". Varianty odpovědí jsou "pro" a "proti", oznámila dnes tisková služba Parlamentu novinářům.

P. Vaňura 27.2.2014 20:07

Autor je idiot, v konečném důsledku rozhodují ty tankové

armády, případně jaderné zbraně.

Janukovič utekl, protože si nebyl jist, co by udělala ukrajinská armáda, kdyby nechal konflikt vystupňovat. Ceausescovi, kterému zůstaly věrní nakonec jen příslušníci Securitate se nakonec útěk ve vrtulníku už nepodařil, dodnes nevím, jak to celé bylo. Pouze je jasné, že po hodinovém procesu byli Ceausescovi odsouzeni k smrti a ihned poté zastřeleni.

http://www.youtube.com/watch?v=MhTflHfPhgc

B. Rybák 1.3.2014 11:44

Re: Autor je idiot, v konečném důsledku rozhodují ty tankové

Nikdo se neodváží riskovat atomovou, biologickou, či "jenom" chemickou válku a proto dnešní války jsou války hospodářské a jejich důležitou součástí je válka masmediální. Řešení pomocí armády je v oblastech "životně" důležitých zájmů velmocí naprosto vyloučeno !

Porovnání diktátora Ceausesca popraveného jeho alibistickými spoluviníky a demokraticky zvoleného Janukoviče je opravdu hodně mimo realitu! Stejně jako představa, že by Janukovičovi mohl někdo zabránit v potlačení násilí v ulicích, kdyby ho provedl dřív než se "aktivistům" v ulicích podařilo vytvořit atmosféru strachu. Stačila by na to jenom policie. To, proč to neudělal, je zatím "záhada".

V. Hák 27.2.2014 17:43

Dle mého názoru.

je to že rozdělení je to nejlepší řešení je hloupost.Každé řešení které posiluje vliv Putina je špatné.

V. Braun 27.2.2014 17:21

Čím menší tím lepší?

Zajímavý závěr, že čím menší celek tím lépe spravovaný. Škoda že to empirické pozorování zrovna nepotvrzuje, myslím konkrétně správu obcí a měst. Existuje dost malých měst a obcí s opravdu otřesnou správou, viz například zkrachovalá Rokytnice v Krkonoších nebo Korupka, pardon Krupka.

T. Kohout 27.2.2014 15:53

80% ano, 20% ztěží

Dost reálný příspěvek, až na pár "drobností". Např ostrov Man je nepochybně mucholapkou pro všechny finanční gangstery z Evropy.

Asi tak: konec článku se zcela vymyká racionálnosti hořejší části.

Z. Dvorník 27.2.2014 14:23

Majdan v Kerči

http://www.youtube.com/watch?v=_h_bRyNxYCM

B. Hejda 27.2.2014 13:48

Polopravdy a nesmysly

Nebyl by to Hampl, kdyby nevyužil každé téma jako možnost rýonout si do EU, a hlavne, kdyby nenaplácal hromadu nesmyslů.

Tady se dokonce nechal chytit při lži - Island nemá vyšší HDP než Švédsko, ani než Dánsko (oboje skandinávské země a členové EU). Nehledě k tomu, že i tak je jeho argumentace absurdní - kdyby se EU rozdělila na hromadu malých států, nezbohatnou najednou všichni jako v Lucembursku. Pokud je nějaký malý stát bohatý, často to má nějaký důvod, který je nikam dál nepřenosný. V Evropě těžko může vzniknout několik set bankovních center jako je třeba Lucombursko.

A celkově je zajímavé slyšet zmínku o Lucembursku od nějakého euroskeptika - tenhle stát se od samého začátku aktivně účastní evropské integrace, od jeho zavedení se tam platí Eurem, a Lucemburčané pořád nezchudli, ani se k tomu nechystají. Možná, že "eurobyrokraté" brání podnikání daleko míň, než spousta lidí tvrdí...

R. Gramblička 27.2.2014 14:02

Re: Polopravdy a nesmysly

kvalita života nemusí nutně plynout z velikosti HDP.

R. Gramblička 27.2.2014 14:05

Re: Polopravdy a nesmysly

Navíc, autor nikde nezmiňuje HDP, takže ty lži podsouváte autorovi Vy!

B. Hejda 27.2.2014 14:22

Re: Polopravdy a nesmysly

Pokud tu chcete filozofovat o výpovědní hodnotě HDP, existuje třeba HDI, který zahrnuje i věci jako naději na dožití a úroveň vzdělání. A hlavně - pokud mě chcete označit za lháře, máte nějaký podklad pro tvrzení, že se na Islandu žije lépe než ve Skandinávii?

V. Novák 27.2.2014 14:21

Lžete!

Dejte si pár facek - a jděte se podívat. kde a v čem.

S. Ševeček 27.2.2014 14:40

Re: Polopravdy a nesmysly

Pán je eurooptimista, eurohujer, nebo dokonce užitečný intelektuál?

B. Rybák 1.3.2014 12:17

Re: Polopravdy a nesmysly

Pan Hampl netvrdí, že Island má větší HDP než má např. Švédsko, ale že se tam lépe (patrně svobodněji) žije! Lucembursko jehož bohatství jak sám uvádíte vytváří banky (tedy praní "špinavých" peněz) opravdu není argumentem ani pro Euro, ani pro podnikatelskou vlídnost EU-byrokratů!

Pan Hampl správně kritizuje nebezpečně rozšířený omyl, že velikost "říše" (EU) je nutnou, nebo dokonce postačující podmínkou jejího úspěchu (postačující podmínkou úspěchu ovšem není ani malost).

Připomínám, že těžiště jeho článku se týkalo situace na Ukrajině. Nebyl by jste to Vy, kdyby jste nevyužil každé téma jako možnost hájit EU-byrokracii, a kdyby jste při tom nenaplácal hromadu nesmyslů.

J. Morávková 27.2.2014 13:00

Nebyly to férové a svobodné volby!

Férové a svobodné volby na Ukrajině rozhodně nebyly. Lidé za hlas pro Janukovyče dostali peněžní odměnu. Někteří byli vyhozeni z práce za to, že ho nevolili!!!!

D. Šimáček 27.2.2014 13:45

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

hmm a jaký máte názor na nečasgate?

R. Gramblička 27.2.2014 14:06

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

to samé s kupováním hlasů se děje i u nás

M. Varadinková 27.2.2014 16:12

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

Volby jsou tajné. Dle západních pozorovatelů proběhly regulérně. Jak tedy mohl někdo zjistit, koho kdo volil?

J. Morávková 27.2.2014 16:34

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

Vím to od přítelkyně z Ukrajiny. Její známou, která nevolila Janukoviče, vyhodili z práce. Šla sice za plentu, ale pak komise zkontrolovala hlasy z urny a po zjištění, že jsou tam i hlasy pro někoho jiného, skupinu lidí, kteří odvolili, si vzala na kobereček :-(

V. Kováčová 27.2.2014 18:24

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

Jedna paní povídala

J. Honců 27.2.2014 20:07

Re: Nebyly to férové a svobodné volby!

A ještě tu "O karkulce", ta je také hezká ...

M. Varadinková 27.2.2014 11:47

Výborný článek

Je to přesně tak.

T. Kohout 27.2.2014 15:56

Re: Výborný článek

No, děje se to od Lincolna, vlastně od starého Říma.

J. Vavruška 27.2.2014 11:11

Můžeme se dohadovat kdo za tím stojí?

A proč asi do Černého moře přijelo několik amerických lodí naložených námořní pěchotou... chránit olympiádu? Jak by se tam asi dostali, přes ty ruské kordóny v Soči?

Není to náhodou nad slunce jasné? Konec konců byli tam i američtí politici (sen. Caine a další), cítili se až podivuhodně bezpečně, ve vší té vřavě, násilí, požárech a střelbě...

Z. Švrček 27.2.2014 10:21

Jako popis situace na Ukrajině dost dobré

Jako agitace za přímou demokracii nedostaečné. Potřebujeme posílit národní státy! To ano, ale zejména k tomu, aby existovala konkurence i na politické úrovni, abychom zde v EU zabránili zániku národních států a vzniku Evropské socialistické státní mašinerie, kde elity budou vládnout neomezeně a věřte, žádná, ani ta přímá demokracie, se nebude konat. Doporučuji jeden dost dobrý článek od T.Haase na doplnění vzdělání:

http://virtually.cz/journal/?q=evropska-integrace-jeji-architekt-jeji-komise

Tohle by měli číst všichni eurooptimisté, zejména ti nadšení, srdcaři, málo informovaní a málo se informující o tom, co je EU a z jakých kořenů roste a také ti, kterým nestačila leta života v realitě socialismu u nás a nepoznali a ani instinktivně nevycítili znovu přicházející nebezpečí opakování naší nedobré historické zkušenosti. 

A ti co poznali a souhlasí? Tak ti takové věci číst opravdu nemusejí.

B. Graf 27.2.2014 10:10

Rozděl a panuj! To je zásada...

...která dost dobře funguje.

Východ a Krym Rusům, Zakarpatská Rus Čechům, Halič Polákům a zbytek a se přejmenuje na eUrokrajinu s hlavním městem Kličkev. :-)

M. Prokop 27.2.2014 10:34

Re: Rozděl a panuj! To je zásada...

Co nefunguje zaručeně, je lepení nesourodých částí do nějakých z vyšší moci celků: SSSR, Rakousko-Uhersko, Jugoslávie, Československo .....EU .....

M. Koutný 27.2.2014 19:40

Re: Rozděl a panuj! To je zásada...

No zrovna to R-U fungovalo dost dlouho a dost dobře...

P. Beránek 27.2.2014 14:07

Re: Rozděl a panuj! To je zásada...

Asi to bude pro vás novina, ale Zakarpatská Rus už 22 let s Čechy nesousedí.