12.6.2024 | Svátek má Antonie


Diskuse k článku

SVĚT: O vojenském satelitu Sokolí očko

Chvíli po startu spadla raketa Vega z dílny Evropskoé kosmické agentury (ESA). Pády kosmických raket se občas stávají. Je to smutné, většinou takové ztráta znamená zdržení v mírovém využití kosmického prostoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kotala 15.7.2019 15:48

Zřejmě

určený na špiclování Izraele. Submisivní petříček zjistí kulové.

M. Prokop 15.7.2019 18:35

Re: Zřejmě

Petříček má v popisu práce důležitější věci.

A. Alda 15.7.2019 14:59

Už ten Lenin říkal:

"Prodají nám i ten provaz, na kterém je pak oběsíme."

V. Novák 15.7.2019 14:43

A představte si, že i ten satelit vyrobili Frantíci!

Je to upravený Pleiades s maxiálním rozlišením 70cm při skoro kruhové orbitě ve výšce 611 km. Nic moc pro vojenský satelit...

Ještě doplním, že měl létat po heliosynchronní, skoro polární dráze, takže skutečně měl zobrazovat celý zemský povrch od Antarktidy po Arktidu.

Příčinou neúspěchu bylo nejspíš nezažehnutí motoru 2. stupně rakety Vega C.

J. Jurax 15.7.2019 14:07

Inu, odpověď na otázky v článku položené je prostá - zákazník si to zaplatil. Saúdská Arábie nedostatkem peněz jistě netrpí a peníze, jak je známo již od dob císaře Vespasiána, nesmrdí.

Jen mi nějak přišlo na mysl ono Leninovo - kapitalisté nám prodají i ten provaz, na kterém je pak oběsíme ...

S. Netzer 15.7.2019 14:19

Re:

Spojené Arabské Emiráty nejsou Saudská Arábie, dědo vševěde.

M. Krátký 15.7.2019 14:01

mám nápad - tak rychle, než ho zapomenu !!!

autore, sepsal jste to fakt dost dobře, tak to celé i s níže uvedenou diskusí dejte do obálky s pruhem a pošlete našemu milovanému Petříčkovi - toho času ministrem zahraničí ČR a vyzvěte ho k veřejné odpovědi. Jak prosté, že ??? Honorář za tento můj nápad mi schovejte, č. mého účtu vám rád sdělím až pan ministr odpoví - děkuji vám předem a panu ministrovi i zadem.

J. Fridrich 15.7.2019 12:46

Pochvala autorovi tohoto clanku, nastolil velmi znepokojive otazky na tema - " Komu to slouzi ?"

D. Šimáček 15.7.2019 11:24

Ať si ti spojení arabové

dělají průzkum z velbloudů, dokud se nezcivilizují nemají co dostávat do rukou moderní technologie!

J. Dvořák 15.7.2019 10:46

Jde jen o detail.

Pikantní detail, ale jen jeden z mnoha. Jsou součástí trendu oslabit židovsko-křesťanskou kulturu, aby se nemohla bránit invazi islámu. Aby až konflikt bude zřejmý, bylo již nemožné jej vyhrát a možná ani se o to pokusit.

S. Netzer 15.7.2019 11:00

Re: Jde jen o detail.

a tento "trend" je společným dílem Sorose, EK, Bilderbergu a Iluminátů. Popřípadě i sudetského landsmanšaftu a sionských mudrců.

T. Hraj 15.7.2019 12:30

Re: Jde jen o detail.

Účast šedých eminencí je vždy otázkou. Zato příspěvek užitečných idiotů (s prominutím) je jistotou.

S. Netzer 15.7.2019 13:03

Re: Jde jen o detail.

Za idioty pokládám osoby posedlé islámem a s ním spojenými konspiračními teoriemi ("trend oslabit židovsko-křesťanskou kulturu, aby se nemohla bránit invazi islámu").

R. Tesařík 15.7.2019 13:25

Re: Jde jen o detail.

Tak to jste mě uklidnila, jak jste to argumentačně vyvrátila vyvrátila.

Z. Pešek 15.7.2019 9:43

Prostě dobrý

ani jsem neměl tuchu............

V. Novák 15.7.2019 9:37

Slovo "peníze" jste někdy slyšel?

...

J. Sedlář 15.7.2019 11:22

Re: Slovo "peníze" jste někdy slyšel?

Jooo, naposledy to mělo být okolo 1913. Od 1933 už jenom z vyprávění.

P. Hlosta 15.7.2019 9:24

Odpověď?

Globální kapitál si dělá podle svého, co mu přináší zisk. Propojenost kapitálových transakcí je zcela běžná a jen málokdy ji ovlivní politická potřeba států, spíše to bývá naopak, že kapitál ovlivní politiku států. V tom je logická odpověď na nesmyslnou otázku.

J. Vrzal 15.7.2019 9:29

Re: Odpověď?

Hm, tak zrovna toto neni o globalnim kapitalu, ale o staty vlastnenych firmach.

Mimochodem - cele Galileo neni o nicem jinem, nez o zajisteni prijmu pro vecne ztratovy kosmodrom v Kourou. Dokonce Kourou nepomohlo, kdyz zakoupilo vyrazne levnejsi Sojuzy.

Podle toho cele Galileo vypada. Drahe jako cert, delane z nuly, vyhradni dopravce ESA (zivotnost satelitu je 12 let, cili se museji postupne nahrazovat).

O globalnim kapitalu je Musk se svymi vyrazne levnejsimi starty.

M. Prokop 15.7.2019 13:51

"O globalnim kapitalu"

O tom je otoman.

V. Církva 15.7.2019 9:42

Re: Odpověď?

Pak je logická otázka, proč ještě existují státy, jako třeba Francie, když stejně rozhoduje kapitál a státní struktury Francie na to nemají dle Vás vliv (i přes to že spoluvlastní firmy placené z daní občanů).

Správná otázka tedy je, proč zvolení představitelé nebručí ve vězení, když jsou zkorumpovaní kapitálem natolik, že nechrání zájmy svých voličů. nebo proč ještě existují volby a státy, když jsou vlastně nadbytečné.

I. Polák 15.7.2019 9:00

No ještě jde o to zda raketa spadla jen náhodou

I když mé životní zkušenosti vždy potvrzují pravidlo "Nehledej úmysl, kde to lze vysvětlit blbostí", krachy raket ESA mají vždy zajímavé politické pozadí. Pamatuji si, že před časem spadla raketa se satelity pro navigaci Galileo konkurující GPS...

J. Vrzal 15.7.2019 9:30

Re: No ještě jde o to zda raketa spadla jen náhodou

Jejda, Galileo je v porovnani s jakymkoliv navigacnim systemem predrazeny nedodelek.

M. Prokop 15.7.2019 13:52

Re: No ještě jde o to zda raketa spadla jen náhodou

Jak je i vidět z toho, že nikomu nechybí.

P. Kubáč 15.7.2019 8:59

Klasické sluníčkářské morální pohoršení.

Jak mohou vlsky Českých drah vozit skinheady na demonstraci !?!?!?! Protože si koupili lístek.

Jak může raketa ESA vynášet satelity Spojeným Arabským Emirátům - Protože si koupili start ? Protože jinak by si koupili start u Muska ( SpaceX ) nebo u Rusáků nebo u Indů nebo u Číňanů ?

P. Götze 15.7.2019 10:00

Re: Klasické sluníčkářské morální pohoršení.

na vojensky, cili spionazni satelit si start jen tak, jak to vy pisete, nekoupite. To neni komercni zalezitost, ale primarne statni zalezitost.

K. Janyška 15.7.2019 8:50

PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ?

Vývoj lidského světa táhne už tisíce let civilizace jednotlivců obchodem a jejich aktivitou vygenerovaný a neustále se rozšiřující od civilizovaných více k civilizovaným méně, spontánní řád lidského světa, takto jediná možnost přežití lidstva. Ten lidstvo zpětně řídí svými evolučně a neosobně vyvinutými pravidly. Nebylo-li by nekoordinované lidské aktivity, nebylo by ani dnešního lidského světa, tedy ani jeho spontánního řádu a možnosti lidstva vyvinout se až k dnešnímu stavu a k budoucnosti s dobrou nadějí.

Bohužel o této podstatě podstat miliardy lidí nemají ani tušení. Myslí si, a dokonce jsou k tomu vedeny irelevantně vzdělanými učiteli v hloupých vzdělávacích systémech světa, že lidský svět řídíme my, lidé. Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to velmi směšné.

Plně totiž podléháme spontánním silám vývoje, jen naše soukromé věci řídíme a zařizujeme sami v rámci pravidel, která jsou nám spontánním řádem dána a jsou obsahem našich myslí. Zejména jsme řízeni negativním, tedy zákazovým, soukromým právem, které nás řídí každého 24 hodin denně. Nedá se s tím hnout a je úplně jedno, zda to lidé vědí nebo ne.

Co však jedno není je, že existují popletové a naivní nadšenci, z nichž se touto nedostatečnoti rekrutují političtí násilníci a zločinci, tedy socialisté všemožných barev, včetně černých, kteří lidský svět v této jeho podstatě ohrožují a snaží se ji vyvrátit z kořenů. To je však nemožné a tak se musí civilizovaní těmto necivilizovaným a nevzdělaným hordám bránit. Je skutečně absurdní, že civilizovaní si myslí o lidském světě totéž, co civilizovaní málo a jen reagují na důsledky aktivity necivilizovaných, které jsou vždy pro ně nežádoucí.Ohrožují jim totiž jejich i majetky.

K. Janyška 15.7.2019 8:51

Re: PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ?

Právě pro obranu dosaženého, spíš však majetkového, než morálního, stupně civilizovaných, bylo založeno NATO. Jeho zakladatelé byli ve smyslu, o kterém píši, nezorientovaní totiž stejně, jako kdokoliv jiný. Je upravdu jedinou skutečně nutnou organizací světa a každý si jistě všiml, že stojí na negativním, tedy samostatnost svých členů respektujícím, principu. Na principu já pá-ty pán. Na tzv. negativní, pro jeho členy tedy zákazové, smlouvě.

Podporujme NATO, ač jeho vznik není založen na hlubokém vědění, je založen na hluboké potřebě ochránit civilizované a jejich majetky a samotný proces civilizace jednotlivců, mnohdy ještě divochů, obchodem. Nenechme se zmást řečmi o tom, že je násilnické, je obranné a nic jiného, než násilí k obraně toho, co civilizovní už dosáhli, mnohdy nezbývá.

Jde o život, ne o hraní si na vojáčky. Buďme pyšní na to, že mezi civilizovanou špičku světa patříme a ža patříme tak i mezi aktivní obránce civilize a civilizovaných... Dzp.

J. Nový 15.7.2019 8:22

Hahahaha

Náš ministr zahraničí? To je to velké dítě, kterému je Česká republika naprosto ukradená? Tak ten se zásadně na nic neptá, protože jeho loutkovodiči mu to nepovolí...

P. Pavel 15.7.2019 8:32

Jinými slovy, hradní loutkovodič přiměl svého podržtašku nového, aby se vyzvracel na klávesnici.