Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 70
  • Poslední: 14.11. 2013 10:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
E. Heusinger 13.11.2013 9:12

Mne zase těší,

že jsem měl možnost připomenout fakta, která se obdivovatelům Augusta nehodí.

J. Schwarz 13.11.2013 10:09

Re: Mne zase těší,

Ale hodí! Že se Augusto zbavil pár tisíc lotrů, následovníků Stalina a Maa co mají na svědomí desítky milionů opravdu nevinných  lidí ho jen ctí!

L. Křivan 13.11.2013 10:39

Re: Kdo chtěl udělat z Chile druhou Kubu,

ten neměl právo dejchat. Levičácký svinstvo nemělo právo ničit kvůli dementní levičácké ideologii krásnou zem.

T. Vodvářka 13.11.2013 9:24

Re: Pane autore,

Vážený pane Fardo, s lidmi typu pana Heusingera je zcela zbytečná diskuse. Při jeho logice je Vám schopen vysvětlit, že komunismus je v podstatě bezva systém, jen s drobnými chybami, kde se nějaký ten milionek mrtvých v rámci úchylných stalinských experimentů musí brát jako úlitba dobré věci, zatímco jeden zabitý marxista /třeba Allende/, je katastrofa planetárního významu. Tito lidé plevelí diskuse a jedinou obranou je na ně nereagovat. Mám dokonce nezvratný dojem, že oni dobře vědí, že nemají pravdu ale jen z jakési neidentifikovatelné potřeby neustále prudit píší podobné příspěvky.

Vám přeji pěkný den, panu Heusingerovi klid v duši/pokud na ni věří/.

E. Heusinger 13.11.2013 9:32

Vodvářko,

zmínil jsem fakt, že Pinochet má na svědomí řadu mrtvých. Nic více.

Vaše bláboly jsem nezmínil. Vy mi je podsouváte abyste s nimi mohl zuřivě polemizovat.

Zlo je zlo bez ohledu na počet obětí. Kapírujete, mašíble?

J. Schwarz 13.11.2013 10:12

Re: Vodvářko,

No a? To mají výrobci  letadel, automobile a dokonce i železničních kolejí taky. Až tu příště někdo napíše článek o bratrech Wrightových můžete to taky podobně oglosovat.

E. Heusinger 13.11.2013 10:16

Vaše myšlení

je velmi křivé mašíble.

Tímto způsobem můžete obhajobat i Stalina s Hitlerem. To Vám nedocvaklo?

P. Urban 13.11.2013 16:03

To jsou věci

Že by výrobci letadel, automobilů nebo železničních kolejí někoho vědomě poslali na smrt, to jsem ještě neslyšel.

P. Vaňura 13.11.2013 10:44

Také W. S. Churchill má na svědomí spoustu mrtvých

kdyby po porážce Francie netrval na válce proti Říši vraždil by jenom Hitler a on by byl "krvelačnější" částí Britů považován "neoprávněně" za zrádce. Co na tom, že po totálním vítězství Hitlera by těch obětí nejspíš bylo ještě víc...

Ve válce nemůže zabíjet jen jedna strana a k vítězství zla stačí aby ostatní nedělali NIC!

L. Křivan 13.11.2013 10:47

Re: Pinochet má na svědomí řadu mrtvých ?

To nebylo "na svědomí", ale byla to zásluha ! Bez smrti levičáckých fanatiků by Chile nebylo opět krásnou, bohatou a demokratickou zemí. Zabití zla je dobro. Kapíruješ de Mente ?

P. Urban 13.11.2013 16:07

Jak to víte?

Ve Francii v roce 1968 rovněž vládl bordel. Přesto si udržela krásu, svobodu a demokracii, aniž by bylo nutné povraždit levičácké fanatiky.

B. Brousková 13.11.2013 18:32

Re: Jak to víte?

Ve Francii z nějakého důvodu, většina lidí má zdravý rozum. Komouši tam měli a stále ještě mají   dost a dost sympatizantů, ale volby nikdy nevyhráli a jistě nikdy nevyhrají. Náckové ovšem totéž v bleděmodrém. Zvěrstva  při svržení krále a v následujícím období měla do té doby srovnání, snad jen z našimi husity. A zase se z toho dostali a překonali to. Faktem ovšem je, že pokud vím, při návštěvě anglické královny, když se tehdejší francouzský prezident zmínil, že "díky pádu Bastily mají  Francouzi demokracii", královna na reagovala slovy, že Britové jí mají také a nepotřebovali k tomu gilotinu. Což je ovšem také pravda.

P. Vaňura 13.11.2013 21:00

Ale i Britové svého krále, Karla I popravili

Dokázali ale zabránit tomu, aby se k moci nedostali jejich tehdejší radkálové z řad puritánů. Ve Francii to dopadlo hůře, radikálové vládli skoro dva roky a v Rusku byla katastrofa úplná, fanatičtí bolševici se udrželi u moci 74 let.

A husity nechte na pokoji, oni bránili zemi pře osudem, který dvěstě let předtím postihl Valdenské (katary). Spíše bych uvedl třicetiletou válku, to byla ta pravá katastrofa!

T. Vodvářka 13.11.2013 11:05

Re: Vodvářko,

Zkusím tak, jak jsem byl vychován a jak je zvykem se chovat i k vám podobným, PANE Heusingere.

Má reakce nebyla konkrétně k Chile, ale obecně. Vaše námitky ke všemu, co není zrovna rázně stalinské či komunistické v obecné rovině jsou dlouhodobě známy. Uvedl jsem rovněž, že diskuse s lidmi podobnými vašemu naturelu jsou ztrátou času, neboť přesvědčovat slepého, že má v ruce pěknou knížku, je podobného rázu.

Můžete mne urážet jak chcete, od lidí vašeho typu to beru naopak jako poklonu, neboť jejich souhlas s mými slovy bych bral jako důvod vážného zamyšlení, zda.li jsou mé názory ještě správné.

Pevně věřím, že vám odpovědi podobně smýšlejících nahradí nejspíše dlouhodobou deprivaci příjemných podnětů, která z vašeho postoje přímo čiší.

E. Heusinger 13.11.2013 11:18

Zlo je zlo bez ohledu na počet obětí. Kapírujete, mašíble?

Pokud nejste toto schopen pochopit a rozlišujete mezi zlem, které udělali NAŠI a zlem, které udělali ONI, tak je diskuze zbytečná.

Jsem zastáncem univerzality, nikoliv dvojího metru.

P. Vaňura 13.11.2013 11:25

Jste schopen rozlišit mezi útočnou a obrannou válkou?

Obě strany v ní zabíjejí a jsou zabíjeni.

A pokud by v únoru 1948 došlo k naprosto tenkrát nemyslitelné situaci a Svoboda nebyl agentem Moskvy ale potlačil komunistický puč armádou, přičemž by dal zastřelit Gottwala i s jeho nejbližšími spolupracovníky a také velitele Lidových milicí, hodnotil byste to JAK?

E. Heusinger 13.11.2013 12:01

Takový geroj

v roce 1948 byl. Velitel Milovické posádky generál Kutlvašr. Nabízel Benešovi, že tu lůzu v Praze rozjezdí tanky.  Myslíte, že by to zvládl? Poslechla by jej celá armáda?

Kolik lidí byste považoval za nutné zavraždit v zájmu demokracie?

Řeč je o Pinochetovi a tak neodklánějte. Vrah zůstává vrahem bez ohledu na ideologii.

L. Křivan 13.11.2013 12:14

Re: Takový geroj

Vražda na tyranu není zločinem. Zabití levičáka, který tyranii připravuje není zločinem.

P. Vaňura 13.11.2013 13:26

Já jsem vůbec netvrdil, že by to tenkrát Beneš vyhrál,

naopak. Ale utopit pokus o komunistický převrat v případě potřeby v krvi pokládám za chválihodné, protože opačná alternativa znamená mnohem více obětí. A za NAPROSTO NEPŘIJATELNÉ považuji převrat připustit z toho důvodu, abychom nemuseli pučisty postřílet.

Pořád se mluví o Pinochetovi, ale ještě brutálněji byl r. 1965 potlačen pokus o komunistiocký puč v Indonésii. Tehdy se komunisté pokusili nejprve zlikvidovat velení armády a následně obsadit Džakartu, jejich ozbrojené skupiny zabily 6 nejvyšších generálů, ale dva z nich, generál Suharto a generál Nasution unikli. Za Nasutiona se obětoval jeho pobočník, který si oblékl jeho uniformu a než to pučisté poznali, stačil generál uniknout. Oba generálové povolali radiem vojenské jednotky z venkova a puč byl rozdrcen, zahynulo údajně 25000 pučistů.

To ale nebylo všechno. Pokus o puč zaktivizoval islámské duchovní a ti vyhlásili proti komunistům (strana měla 2 miliony členů) dřihád. Bylo pobito několik set tisíc komunistů.

F. Navrátil 13.11.2013 15:52

Re: Takový geroj

Pane Heusinger, vaše logika odpovídá logice černocha, který na dotaz misionáře zda zabití mužů a znásilnění žen v jeho vesnici je zlem? Odpověděl, ano je to zlé, ale když my to uděláme ve vedlejší vesnici tak to není zlé, ale dobré. Pokud u nás existoval podle zákona jako nejvyšší trest, trest smrti. tak podle vaší logiky byl ten, kdo provedl popravu odsouzeného zločince vrah. Teď jenom čekám, že odpovíte, že kat, který popravil M. Horákovou nezaslouží odsouzení, protože konal podle zákona. Je mně vás srdečně líto, protože nejste schopen pochopit a rozeznat co bytostně ohrožuje naši svobodu a jaká je naše morální a vlastenecká povinnost za ni bojovat.

E. Heusinger 13.11.2013 12:03

Re: Jste schopen rozlišit mezi útočnou a obrannou válkou?

Jako celý svět bych to hodnotil jako vojenský puč.

L. Křivan 13.11.2013 12:10

Re: Jste schopen rozlišit mezi útočnou a obrannou válkou?

Levičácký de Menti nejsou "celý svět".

B. Brousková 13.11.2013 15:51

Re: Jste schopen rozlišit mezi útočnou a obrannou válkou?

Jak řekl klasik: Každý vyhraný puč je vlastně revolucí a každá poražená revoluce byla jen pučem. Komouši tomu říkali kontarevoluce. A občas prý i plíživá.

L. Křivan 13.11.2013 12:08

Re: Ale howno a ne "univerzalita" !

Na světě je jednoznačné zlo. Lenin, Stalin, Hitler, Gottwald, Castro a jeho přítel Allende, ....

Zabití tohoto zla není zlo, ale dobro.

E. Heusinger 13.11.2013 12:40

Vrthněte

na komunistický sekretariát, všechny tam povražděle a u soudu se obhajujte, že jste zábránil zlu.

Dopadnete jak?

P. Vaňura 13.11.2013 14:04

Pokud by někdo v polovině r. 1932 přepadl zasedání

vedení NSDAP a zastřelil Hitlera, Rohma, Hesse, Goeringa, Goebbelse a Himmlera, dopadl by jak?

E. Heusinger 13.11.2013 14:25

Re: Pokud by někdo v polovině r. 1932 přepadl zasedání

Odkláněním, výkruty, veletoči a piruetami nezakryjete. že Pinochet byl vrah.

L. Křivan 13.11.2013 23:39

Re: Pokud by někdo v polovině r. 1932 přepadl zasedání

Nebyl. Byl vlastenec a hrdina. Za vraha ho může považovat jen opovrženíhodný levičák.

J. Lukavsky 13.11.2013 18:55

Re: Vodvářko,

" Zlo je zlo bez ohledu na počet obětí "

Kdyby se povedl první atentát na řádně zvoleného říšského kancléře Adolfa Hitlera - tak mohlo žít 50 milionů lidí. Také V.I.lenina se pokusili zabít. Kapírujete? Vražda na tyranovi není zločinem - vzpomínáte?

B. Brousková 13.11.2013 15:10

Re: Pane autore,

"Nějaký ten milionek mrtvých" ? Už jste někdy zažil ,komouše, který by připustil, že Stalin byl masový vrah srovnatelný co do počtu obětí s Hitlerem? Mně se to ještě nepovedlo. "To jsou všechno nepotvrzené a nikdy nedokázané imperialistické lži." Víc z něj nedostanete. Zapnutý  televizor vám spíše odpoví na otázku, než zapnutý  komunista. Ostatně nikdy to nedělali jinak. A určitě nebudou ani v budoucnu.

K. Frauknecht 13.11.2013 7:35

Díky :-).

Moudrý a rozvážný článek v pěkném čtivém slohu.