22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

SVĚT: Jsme pořád ještě pupkem světa?

Sotva se premiér Petr Nečas vrátil z Washingtonu, kde jednal s prezidentem Obamou, kontruje prezident Václav Klaus pozváním ruského prezidenta Medvěděva do Prahy. Jak to souvisí? Jsem paranoik, když vidím souvislost v Temelínu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 4.12.2011 17:51

Re: No... Vaše články vždycky ráda čtu, ale tento...

Myslím si něco podobného. A že je Klaus kamarád s Putinem a spol. se ví asi 50 let.

J. Kanioková 2.12.2011 22:17

No... Vaše články vždycky ráda čtu, ale tento...

.."Sotva se premiér Petr Nečas vrátil z Washingtonu, kde jednal s prezidentem Obamou, kontruje prezident Václav Klaus pozváním ruského prezidenta Medvěděva do Prahy. Jak to souvisí? Jsem paranoik...?"..

Ano...

Víte jak dlouho dopředu se sjednávají státní návštěvy?

J. Kanioková 2.12.2011 22:14

Další P&L

P. Sulc 2.12.2011 20:47

Velice dobry a vystizny clanek,

bohuzel. Vychodisko asi zadne neni, pokud by bylo, politicka korektnost a pseudohumanita by jej nedovolila. Ale snad lidstvo spasi srazka z kometou ci nejakym vesmirnym sutrem. Ti, co zbydou budou mit docela jine starosti nez jak urvat nekde kus moci.

M. Kubičková 2.12.2011 19:24

Klausova cesta zpět

Váš příspěvek končí i otázkou, zda to není Evropa jakou jsme ji znali před sto lety....Divíte se, že je? Klaus ve svých projevech jasně naznačuje cestu vzad, a doslovně to vytyčuje" Svět se ocitl ve slepé uličce a jedinou cestou je cesta zpět." , říká.Jestliže se otáčí vzad ve svých politických názorech, a je to i jeho program, pak "pánbůh s námi a zlý pryč".

M. Kubičková 2.12.2011 19:14

Otazníky...

Pane docente. Váš článek se hemží náležitými otazníky, jak to má být. :) Odpovím: ne, nemáme své ministry, ani prezidenta na náležitých místech. At už v ekonomice, průmyslu, ale ani morálně nemají kredity, které by jako vláda měli mít. Bylo v poslední době tolik caus, že jsem přesvědčena, že tyto causy jsou tu jenom proto, že se chtějí zviditelňovat. Ale daří se jim to jenom potud, pokud se alespoň u rozumných lidí, dostatečně ztrapní. Na co se těším? Na konec funkčního období Václava Klause a snad potom se něco stane i s "hradní partičkou".

S. Rehulka 2.12.2011 12:43

Vážený pane Vinaři....

....jako vždy, Váš článek je výstižný a k věci, ale po přečtení nahánějící husí kůži (nejenom Čechům),protože v podobné nerozhodné situaci je v současnosti většina světa.

V. Novák 2.12.2011 11:15

Westinghouse je ze 3/4 japonský.

Jaký další kapitál na něm participuje, je nepodstatné a asi těžko určitelné.

Škoda JS je sice součástí OMZ, ale pokud bude mít  zakázky, budou to čeští odborníci, technici a dělníci, kdo bude mít práci, kdo bude platit v Česku daně a odvody, nebude pobírat podpory a sociální dávky a konzumem podpoří výběr české DPH. Při desítkách typově stejných reaktorů plánovaných v Rusku, Indii, Číně i jinde, byly by to zakázky na mnoho let.

P. Kolar 2.12.2011 8:20

Jo, asi tak.

Akorát, že každá malá země je obvykle ta jediná co tu svoji "světovou pupkovitost" vidí. :-)

K. Janyška 2.12.2011 7:51

Každý je svým pupkem světa. Z toho bych problém nedělal... Dzp.