23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

SVĚT: Je Izrael vinen genocidou?

V průběhu května letošního roku Stát Izrael čelil bezprecedentní agresi palestinských teroristů z Hamasu, kteří odpálili na jeho území 4 300 raket, a zároveň se musel vypořádat s dosud nevídanými arabskými nepokoji, které zasáhly některá izraelská města. Během těchto násilností přišli o život dva Izraelci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Stárek 13.12.2021 20:07

Tak Izrael odsunul Palestince do enkláv, kde dochází k vysoké koncentraci obyvatelstva. Palestinci, kteří zůstali na území Izraele, jsou druhořadí občané a jsou spíše trpěni. Izrael brání vzniku dvoustátního řešení a místo toho zabírá stále více území, která měla patřit Palestině s cílem jednou zabrat vše. Pásmo Gazy je v podstatě utečenecký tábor, hlídaný Izraelskými oddíly. A vy se ptáte jestli Izrael nepáchá genocidu? V kontextu toho, co jsem napsal, je Hamás národně osvobozenecké hnutí.

H. Lukešová 13.12.2021 20:13

Hamas je teroristická organizace, usilující o genocidu židovského obyvatelstva, izraelští Arabové mají plná a rovná práva s izraelskými Židy. Dvou-státní řešení vždy odmítli a dodnes odmítají palestinští Arabové, kteří chtějí zničit Stát Izrael a nahradit ho represivním islámským arabským státem. Palestinští Arabové jsou duchovními potomky nacistů, za WW2 s nacisty kolaborovali a dodnes chtějí dokončit práci nacistů.

V nedávné době koncem listopadu a začátkem prosince letošního roku provedli sedm teroristických atentátů, o život přišel Elyiahu David Kay (26), další Izraelci byli zraněni. Vy zkrátka jenom omíláte levicovou propalestinskou antisemitskou propagandu. Nechápu Evropany, kteří podporují islámský džihád.

J. Stárek 14.12.2021 18:27

Izrael na zabírání území, které mu nepatří, nemá nárok. Jeho povinností je dohodnout se s Palestinci na vytvoření dvou států. Vše ostatní je genocida.

H. Lukešová 14.12.2021 18:41

1) Izrael má nárok na celé území Země izraelské. Palestinský arabský stát v Zemi izraelské nikdy neexistoval, stejně tak neexistuje samostatný palestinský národ. Tzv. Palestinci jsou Arabové a ti mají 22 států, nemají žádný právní a historický nárok na 23. stát v srdci Zaslíbené země- Země izraelské.

2) Jinak Izraelci se v minulosti s palestinskými Araby chtěli domluvit mockrát na dvou-státním řešení, 1937, 1947, 1967, 1979, 1993, 2000, 2005, 2008, 2014... v každé z těchto let Izraelci nabídli palestinským Arabům území Judeje a Samaří a Gazu a ti to pokaždé odmítli a začali proti Izraelcům vyhlazovací teroristickou kampaň.

3) A neposledně najděte si, co je termín "genocida", již podle názvu, úplné nebo částečné vyhlazení etnické, náboženské, rasové skupiny....Nic z toho Izraelci tzv. Palestincům nedělají. Z 1,3 milionu z roku 1948 jich přibylo na 6,8 milionů v současnosti. Takže buď jste nevědomý, desinformovaný a nebo vědomě lžete a jste antisemitou.

J. Stárek 14.12.2021 20:02

Nárok nemá. Domluvit se možná chtěli, ale nedomluvili se. Masové vyhánění lidí z jejich domovů je genocida.

H. Lukešová 14.12.2021 20:13

Má nárok. A že se Izraelci nedomluvili s tzv. Palestinci je vina tzv. Palestinců, kteří se domluvit nechtěli, ne Izraelců. Palestinští teroristé chtěli vše, no tak nemají nic. Pláčete na špatném hrobě.

H. Lukešová 14.12.2021 20:23

Jinak tzv. Palestinci jeden stát již mají. Jmenuje se Jordánsko a tvoří 78% britské mandátní Palestiny. Židům zbylo 22% tamějšího území. Takže palestinští Arabové nepotřebuji druhý Palestinský stát.

J. Stárek 15.12.2021 8:40

Mandát OSN hovoří o něčem jiném.

H. Lukešová 15.12.2021 9:50

Stát Izrael má platné, historické, politické a právní nároky na svrchované území a veškerou půdu, kterou v Zemi izraelské spravuje. Kromě dlouhodobých historických důkazů o židovské přítomnosti ve Svaté zemi, která je doložena ve spisech řeckých, římských, perských a dalších historiků i mnohých cestovatelů, kteří tuto oblast navštívili, potvrzují tato nezpochybnitelná a nevyvratitelná fakta i archeologické nálezy po celém Izraeli i v Judeji a Samaří. I tklivé verše o „návratu na Sion“ jsou ústředním tématem židovských modliteb po dvě tisíciletí.

Tyto židovské požadavky byly uznány legálně i Balfourovou deklarací z roku 1917. Ta byla poté schválena na konferenci v San Remu roku 1921, která tuto deklaraci transponovala Mandátem pro Palestinu do mezinárodně uznávaného dokumentu, který přijala a potvrdila Společnost národů.

Tato země nikdy nebyla součástí žádného politického subjektu od zániku Osmanské říše před více než sto lety a Izrael jako takový nekolonizoval území jiného státu nebo subjektu. Již více než 120 let je sionismus všeobecně uznáván jako národně osvobozenecké hnutí židovského národa nijak se nelišící od jiných etno-národních hnutí. Takové vyčlenění a odsouzení sionismu je totožné s vyčleněním a znevažováním židovského národa a odmítáním tohoto základního práva, které mají všechny ostatní národy.

Izraelské osady, které byly založeny po roce 1967 v Judeji a Samaří, byly plně v souladu s mezinárodními normami, na pozemcích, které nebyly v soukromém vlastnictví žádného místního „Palestince“ a ani nebyly součástí žádného suverénního palestinského subjektu. Obyvatelé izraelských osad nebyli do této oblasti násilně a nelegálně přemístěni v rozporu s mezinárodními úmluvami. Naopak jejich přítomnost podléhá dohodnutému procesu vzájemnému mírovému vyjednávání stanovenému v dohodách z Osla z let 1993-1995, jehož cílem je prostřednictvím jednání určit konečný trvalý právní status oblasti, včetně konkrétní otázky osídlení .

J. Stárek 15.12.2021 12:41

Státu Izrael byl uznán nárok na 1/2 území, které dnes ovládá. Palestinci, žijící na území, která neměla patřit Izraeli, byli vyhnáni do okolních zemí, kde vytvořili početné uprchlické komunity (jde odhadem o 6 miliónu lidí). Do očí bijící je deportační tábor, zvaný Gaza, kam se uchýlilo obrovské množství vyhnaných Palestinců na velmi malé území. Je nepochybné, že neoprávněně zabraná území bude muset Izrael vrátit. Současný stav, který je snad jediným ještě nevyřešeným pozůstatkem 2. světové války, musí být napraven tak, jak žádá původní plán rozdělení mandátního území Palestiny. Nelze řešit strádání Židů za 2. světové války dalšími zločiny, tentokrát ze strany státu Izrael.

V. Mokrý 13.12.2021 22:15

hezky meleš nesmysle

J. Stárek 14.12.2021 18:22

smysle