15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

SVĚT: Černý nesmí dostat mat

Chorvatský šachista Antonio Radić zveřejňuje pod pseudonymem „agadmator“ na YouTube své komentáře šachových partií; jeho videa – podcasty – jsou vysoce populární.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jirkalová 6.7.2020 13:55

Dobrý den, pane doktore!

Děkuji Vám za skvělý článek, naprosto sdílím Vaše obavy. Západní svět svou nesmyslnou korektností doslova ničí svou mnohaletou historii a kulturu. Chudáci naše děti!

Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho sil a zdraví.

Hana Jirkalová

J. Sedlář 4.7.2020 1:01

Takže je to v těch bohatých allright, eh pardon all left tedy cajk.

K. Salajka 3.7.2020 21:14

Na tabule se píše fixama - ty si kupuje učitel za svoje,

J. Stehlik 3.7.2020 19:17

Jak je to s vyhledávačem kachna https://duckduckgo.com

Nevíte ?

V. Klepetko 3.7.2020 19:05

Což teprve, až se cenzury chopí UI:-)))

O tom se ale nejspíše nic nedozvíme, protože v té době již budou zcenzurovány veškeré řeči o údajné cenzuře a existenci cenzorských algoritmů...

Dle postmoderních názorů platí, že co nejde vyhledat - neexistuje, že problém lze vyřešit zákazem slova, kterým je definován, a že nenávist se dá proměnit v lásku hrubou silou státních zástupců a biřiců. Opak je pravdou!

To, co se dá vyhledat - najít - jen za cenu velkého úsilí a protivenství, právě to bývá pro lidi nejcennější, takže cenzoři vlastně jen zvyšují hodnotu některých informací. Kdyby tomu bylo jinak - proč by sir Galahad a ostatní rytíři tak usilovně hledali Svatý grál? :-)

K. Kocourek 3.7.2020 17:40

Nemyslím si, že by chtěl František Josef rozpoutat válku, obzvlášť takových rozměrů. Jenže tehdejší Srbsko v tom opravdu jelo až po uši. Vrahy následníka trůnu vyslal přímo velitel srbské tajné služby. Srbové se na válku těšili mnohem víc, než Rakousko a dávali to najevo. Nepodniknout v takové situaci "trestnou výpravu" znamenalo ztratit tvář.

Výprava neprobíhala úplně hladce, Srbové si počínali nad očekávání, ale nakonec bylo Srbsko poraženo a zbytky jeho vojska musely uprchnout ke spojencům. V tu dobu ovšem už hlavní konflikt probíhal mezi jinými účastníky.

Existuje názor zastávaný některými vojenskými historiky, že kdyby tehdy Rakousko napadlo Srbsko rovnou a ostentativně se nezajímalo o pomoc Německa, nemuselo vůbec ke světovému konfliktu dojít. Srbská vládnoucí vrstva byla v evropských zemích dost neoblíbená (nějakou dobu před tím svrhli předchozího krále takovým způsobem, že rozsekali mrtvolu jeho a jeho ženy šavlemi na ulici, působilo to dost barbarsky a násilnicky) a určité pochybnosti vzbuzovala i u svého největšího spojence - Ruska. Rusku se válka moc nehodila, takže kdyby bylo vidět, že není do konfliktu zapojené Německo, kvůli samotnému Srbsku by nejspíš zůstalo u diplomatických nót.

Jenže Rakousko se cítilo slabé a demonstrativně naopak žádalo Německo o zajištění proti Rusku. To vedlo k nevyhnutelným mobilizacím a celosvětové válce už nešlo zabránit.

K. Kocourek 3.7.2020 16:57

Je to ještě horší: v chudých školách se píše bílou křídou na černé tabule, zatímco v bohatých školách a korporacích barevnými fixy na bílé tabule :-/

J. Jurax 3.7.2020 16:30

Myslíte?

J. Jurax 3.7.2020 16:26

No, nevím, vidíte to moc zjednodušeně až primitivně.

Ono je toho víc, v čem současný tzv. Západ vypadá stejný nebo i horší než současné Rusko. Případně se zdá vypadat.

Zdaleka to už není ten tzv. Západ, k jehož idealizovanému obrazu jsme před třiceti a více lety vzhlíželi.

Zatímco v Rusku už marxisté-leninisté tvoří je marginální skupinku, tzv. Západ je jimi a rudozelenými cvoky zamořen. V Rusku si nechtějí zničit hospodářství bojem proti kysličníku, což nám reálné hrozí, neblbnou tam s metoo, genderem, hate speechy a lidskými právy kde koho kromě domorodých bílých heterosexuálů.

Ergo, když tzv. Západ bude i nadále tak nezřízeně blbnout, bude tak zároveň pracovat na idealizaci Ruska, které specielně právě takto neblbne, protože jeho režim se začne intelektuálně blížit nám známé normalizaci, leda snad na vyšší materiální úrovni. I když zelené fantasmagorie - a ty k nám fakt nejdou z Ruska - mají potenciál i tu životní úroveň snížit. Cenzura už na kdysi svobodomyslném Západě už v mnoha případech tvrdě funguje, byť je zatím převážně v rukou aktivistů a jimi ovlivněných sociálních sítí.

No a Putinovi stačí jenom čekat, případně ty aktivisty nenápadně podporovat. Stejně jak SSSR podporoval aktivisty hnutí za mír a odzbrojení, za to odzbrojení ovšem jen na Západě.

I. Pávek 3.7.2020 16:24

Tak.

P. Aron 3.7.2020 16:11

Přesně tak.

J. Jurax 3.7.2020 15:43

Zajímavé. Ale očekávané.

Proč by Google nevyužil svou moc nejen k svému finančnímu prospěchu, ale taky k prosazení Dobra s velkým D podle představ svých majitelů?

Průser je, že to dobro v představách těch, kdož ovládají vyhledávače a sociální sítě, je znamenitě pokřivené. Neřkuli zkurwené.

Jenom nevím, jak z toho ven. Leda používat konkurenční vyhledávače přinejmenším v případě kontroverzních témat. Akorát ještě vědět, která všechna témata jsou momentálně kontroverzní nebo zakázáná; o některých se to samozřejmě ví, ale aktivistická dobrosernost zabírá pořád větší prostor.

M. Moravcová 3.7.2020 15:22

souhlas

M. Moravcová 3.7.2020 15:21

Hodně zajímavý článek.

J. Nový 3.7.2020 15:19

Už jsem starší a proto snad ani nechci vědět, jestli se stále ve školách popisují bílou křídou černé tabule! To, že takové tabule vidím před rasistickými obchody, a hospodami je už tak dost frustrující! ;-O

J. Fridrich 3.7.2020 14:31

Do " náručí Ruska " nás ženou starobolševici + novobolševici + rusomilky + číňanomilky a někteří naši kolaborující politici s těmito zhoubnými levičáckými myšlenkami na vedení našich OVČANŮ...

P. Brich 3.7.2020 14:29

Byla. Ještě mám doma rudou knížku Maových citátů, kterou ta mladá lůza mávala při jejich recitaci. A na Čínském vyslanectví nám promítli film o výbuchu první čínské atomové bomby. Tenkrát to byla studentská recese a Čína byla pro srandu králíkům.

Pak to vzali do ruky ti správní soudruzi a Západ napadl rudý čínský virus, který zmutoval v politickou korektnost. Takže z Číny jde strach a Západ je pro srandu králíkům.

I. Pávek 3.7.2020 14:27

Ano pane Krynický tu příčinu jste vyhmátl přesně.

P. Brich 3.7.2020 14:15

Takovou Coca Colu bojkotuji už asi od r. 1966, kdy jsem ji poprvé ochutnal a vyplivl s údivem, čím se to napájejí mí Rodokapsoví hrdinové jako Hvízdavý Dan, apod.

P. Brich 3.7.2020 14:04

Od babochlapa Amanpour se má ČT ještě hodně co učit, jak se dělá propaganda.

J. Ganaur 3.7.2020 14:03

To nebyla léta šedesátá?

P. Brich 3.7.2020 14:02

Což se nelíbilo Prajzům.

J. Krynický 3.7.2020 13:21

Nezakazuje se to, co vadí běžné populaci. Naopak!

Zakazuje se to, co vadí uječeným magorům a studentům, profesorům a absolventům škodlivých oborů.

J. Krynický 3.7.2020 13:20

Individua vyřvávající na ulicích jsou až následek. Horší jsou individua v médiích a na "univerzitách". Hlavně humanitní obory jsou magory promořená skoro absolutně.

P. Aron 3.7.2020 12:14

Je to šílené a já mám seznam těch výrobků, které už bojkotuji.

P. Aron 3.7.2020 12:13

Co dodat ? Autor to popsal naprosto přesně.

Teď už je tu jiná otázka. Jak se tomu bránit ? Jak zamezit zničení toho čemu jsme byli zvyklí říkat západní civilizace a ona se nám mezitím změnila tak, že to začíná připomínat svět podle G.Orwella.

Začal bych tím, že bychom se mezi sebou neměli hádat o maličkosti.

Spojit síly. A každý dělat aspoň nějakou maličkost. Třeba bojkotovat výrobky firem, kterým připadá cenzura na internetu nedostatečná.

Přemýšlet komu dáme ve volbách hlas podle skutečných priorit. Atd.

V. Petr 3.7.2020 12:12

R^R^R^

V. Pavelka 3.7.2020 12:04

Není!!!!

V. Pavelka 3.7.2020 11:57

P.Fridrich jen aby nás ten západní neobolševismus, nenahnal do náručí Ruska , jako do menšího zla,zákaz obrany čehokoliv co se běžné populaci nelíbí a zaplavení připrchlíky je opravdu zničující !8-oEU8-o

P. Čech 3.7.2020 11:48

Ten bůh stvořil i ta duševně chorá individua, která se vyžívají ve vyřvávání po ulicích a náměstích a v mávání stupidními hesly za účelem bičování svých méněcenných emocí. Tito lidé ač tvoří naprosté menšiny ve všech zemích na světě, ve většině z nich vládnou rovněž naprosté, ovšem většině většině ostatních občanů. Nejen u nás se tomu drze říká demokracie. Zapomíná se ovšem na jeden zcela základní princip jakékoliv demokracie. Ta totiž znamená demos kratos - vládu občanů. Pod vládou občanů se ovšem rozumí vláda většinové občanské vůle, zjištěné nikoliv volbami podle zásad poměrného zastoupení, ale většinovým všeobčanským hlasováním a nebo principem obecného referenda. Zásadně neznamená vládu a moc politických stran a jejich vždy menšinové vůle.