7.8.2020 | Svátek má Lada


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jirkalová 6.7.2020 13:55

Dobrý den, pane doktore!

Děkuji Vám za skvělý článek, naprosto sdílím Vaše obavy. Západní svět svou nesmyslnou korektností doslova ničí svou mnohaletou historii a kulturu. Chudáci naše děti!

Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho sil a zdraví.

Hana Jirkalová

J. Stehlik 3.7.2020 19:17

Jak je to s vyhledávačem kachna https://duckduckgo.com

Nevíte ?

V. Klepetko 3.7.2020 19:05

Což teprve, až se cenzury chopí UI:-)))

O tom se ale nejspíše nic nedozvíme, protože v té době již budou zcenzurovány veškeré řeči o údajné cenzuře a existenci cenzorských algoritmů...

Dle postmoderních názorů platí, že co nejde vyhledat - neexistuje, že problém lze vyřešit zákazem slova, kterým je definován, a že nenávist se dá proměnit v lásku hrubou silou státních zástupců a biřiců. Opak je pravdou!

To, co se dá vyhledat - najít - jen za cenu velkého úsilí a protivenství, právě to bývá pro lidi nejcennější, takže cenzoři vlastně jen zvyšují hodnotu některých informací. Kdyby tomu bylo jinak - proč by sir Galahad a ostatní rytíři tak usilovně hledali Svatý grál? :-)

J. Jurax 3.7.2020 15:43

Zajímavé. Ale očekávané.

Proč by Google nevyužil svou moc nejen k svému finančnímu prospěchu, ale taky k prosazení Dobra s velkým D podle představ svých majitelů?

Průser je, že to dobro v představách těch, kdož ovládají vyhledávače a sociální sítě, je znamenitě pokřivené. Neřkuli zkurwené.

Jenom nevím, jak z toho ven. Leda používat konkurenční vyhledávače přinejmenším v případě kontroverzních témat. Akorát ještě vědět, která všechna témata jsou momentálně kontroverzní nebo zakázáná; o některých se to samozřejmě ví, ale aktivistická dobrosernost zabírá pořád větší prostor.

M. Moravcová 3.7.2020 15:21

Hodně zajímavý článek.

J. Nový 3.7.2020 15:19

Už jsem starší a proto snad ani nechci vědět, jestli se stále ve školách popisují bílou křídou černé tabule! To, že takové tabule vidím před rasistickými obchody, a hospodami je už tak dost frustrující! ;-O

K. Kocourek 3.7.2020 16:57

Je to ještě horší: v chudých školách se píše bílou křídou na černé tabule, zatímco v bohatých školách a korporacích barevnými fixy na bílé tabule :-/

J. Sedlář 4.7.2020 1:01

Takže je to v těch bohatých allright, eh pardon all left tedy cajk.

K. Salajka 3.7.2020 21:14

Na tabule se píše fixama - ty si kupuje učitel za svoje,

P. Aron 3.7.2020 12:13

Co dodat ? Autor to popsal naprosto přesně.

Teď už je tu jiná otázka. Jak se tomu bránit ? Jak zamezit zničení toho čemu jsme byli zvyklí říkat západní civilizace a ona se nám mezitím změnila tak, že to začíná připomínat svět podle G.Orwella.

Začal bych tím, že bychom se mezi sebou neměli hádat o maličkosti.

Spojit síly. A každý dělat aspoň nějakou maličkost. Třeba bojkotovat výrobky firem, kterým připadá cenzura na internetu nedostatečná.

Přemýšlet komu dáme ve volbách hlas podle skutečných priorit. Atd.

M. Moravcová 3.7.2020 15:22

souhlas

I. Pávek 3.7.2020 16:24

Tak.

M. Fleishman 3.7.2020 11:37

Tak jako vždy skvělé R^R^R^

I. Pávek 3.7.2020 9:11

Hm, šachy, bílá křída na černé tabuli, tady jsou černé písmena na bílé obrazovce ačkoliv nadpisy jsou modré. Co ještě bude nutno změnit? Ááá sakra no přece černý střelný prach ! Ten ďábelský vynález který se přisuzuje dílem Číně, která není bílá ale ani černá, dílem Evropě mnichu Baconovi z Oxfordu, Magnusovi z Kolína a mnich Berthold Schwartz. Všechno bílí. Jak se vysvětlí že černý střelný prach zabil více bílých než černých ? A to nejtěžší, co bude oříškem nejtěžším samotný uhlík C 12 a jeho izotopy. Ten je černočerný od začátku Vesmíru. To se genvětci na jeho přebarvení vyřádí. Nakonec se asi z Mendělejevovy Tabulky prvků Uhlík vypustí a nahradí něčím neutrální barvy. A Boha obviní z rasizmu, stvořil prvky ve Vesmíru rasisticky. Jen Uhlík stvořil černý, ostatní prvky jsou stříbrné, bílé, žluté, zelené, fialové, červené. Dokonce i váhově je ten černý Uhlík diskriminován. Je stvořen oproti jiným prvkům lehký.

M. Malovec 3.7.2020 9:29

Kapr na černo, barvy laky, černobílé filmy.

P. Brich 3.7.2020 10:02

Bílý papír, bílá mlha, ...; černé neštovice, černé rakve ...

Včera v USA zase sundávali sochu nějakého rasisty nebo otrokáře. V davu jásajících jsem nějak nezahlédl černou tvář. Není hnutí BLM bílý výmysl na svržení Trumpa?

P. Dvořák 3.7.2020 10:35

Měli tři a půl roku na to, se připravit. Jak už to bývá, smrt jakéhosi černého kriminálníka není důvod, ale záminka.

Tak jako zastřelení rakouského následníka trůnu nebyl důvod vzniku I. sv. války, ale záminka pro zahájení vojenských operací.

V. Církva 3.7.2020 10:53

Zlé jazyky tvrdí, že France Josefovi II smrt Ferdinanda vyřešila 2 problémy 1) neměli se rádi 2)Měl důvod rozpoutat válku. Každá smrt člověka mi vadí ale je pravda že Floyd nebyl vzorem počestnosti. A někomu se tenhle tyátr hodí.

I. Pávek 3.7.2020 11:29

Děda pane Církvo měl na čepici 1. Rádi se neměli. Ferdinand válku v žádné případě nechtěl. Ale chtěl R - U federalizovat. Jen pro opravu vaší přípisky -

P. Brich 3.7.2020 14:02

Což se nelíbilo Prajzům.

K. Kocourek 3.7.2020 17:40

Nemyslím si, že by chtěl František Josef rozpoutat válku, obzvlášť takových rozměrů. Jenže tehdejší Srbsko v tom opravdu jelo až po uši. Vrahy následníka trůnu vyslal přímo velitel srbské tajné služby. Srbové se na válku těšili mnohem víc, než Rakousko a dávali to najevo. Nepodniknout v takové situaci "trestnou výpravu" znamenalo ztratit tvář.

Výprava neprobíhala úplně hladce, Srbové si počínali nad očekávání, ale nakonec bylo Srbsko poraženo a zbytky jeho vojska musely uprchnout ke spojencům. V tu dobu ovšem už hlavní konflikt probíhal mezi jinými účastníky.

Existuje názor zastávaný některými vojenskými historiky, že kdyby tehdy Rakousko napadlo Srbsko rovnou a ostentativně se nezajímalo o pomoc Německa, nemuselo vůbec ke světovému konfliktu dojít. Srbská vládnoucí vrstva byla v evropských zemích dost neoblíbená (nějakou dobu před tím svrhli předchozího krále takovým způsobem, že rozsekali mrtvolu jeho a jeho ženy šavlemi na ulici, působilo to dost barbarsky a násilnicky) a určité pochybnosti vzbuzovala i u svého největšího spojence - Ruska. Rusku se válka moc nehodila, takže kdyby bylo vidět, že není do konfliktu zapojené Německo, kvůli samotnému Srbsku by nejspíš zůstalo u diplomatických nót.

Jenže Rakousko se cítilo slabé a demonstrativně naopak žádalo Německo o zajištění proti Rusku. To vedlo k nevyhnutelným mobilizacím a celosvětové válce už nešlo zabránit.

P. Aron 3.7.2020 16:11

Přesně tak.

J. Krynický 3.7.2020 10:58

Teď jsem zrovna viděl video z pokusu upálit sochu losa v Portlandu. Pak ji radši rovnou sundali.

Asi je los rasista.

V. Pavelka 3.7.2020 11:44

Novodobý Gebls , na CNN, "Amanpur ",to je výživa ,co má tohle společného společného s demokracii ?!8-o

P. Brich 3.7.2020 14:04

Od babochlapa Amanpour se má ČT ještě hodně co učit, jak se dělá propaganda.

P. Čech 3.7.2020 11:48

Ten bůh stvořil i ta duševně chorá individua, která se vyžívají ve vyřvávání po ulicích a náměstích a v mávání stupidními hesly za účelem bičování svých méněcenných emocí. Tito lidé ač tvoří naprosté menšiny ve všech zemích na světě, ve většině z nich vládnou rovněž naprosté, ovšem většině většině ostatních občanů. Nejen u nás se tomu drze říká demokracie. Zapomíná se ovšem na jeden zcela základní princip jakékoliv demokracie. Ta totiž znamená demos kratos - vládu občanů. Pod vládou občanů se ovšem rozumí vláda většinové občanské vůle, zjištěné nikoliv volbami podle zásad poměrného zastoupení, ale většinovým všeobčanským hlasováním a nebo principem obecného referenda. Zásadně neznamená vládu a moc politických stran a jejich vždy menšinové vůle.

J. Krynický 3.7.2020 13:20

Individua vyřvávající na ulicích jsou až následek. Horší jsou individua v médiích a na "univerzitách". Hlavně humanitní obory jsou magory promořená skoro absolutně.

I. Pávek 3.7.2020 14:27

Ano pane Krynický tu příčinu jste vyhmátl přesně.

J. Vágner 3.7.2020 9:05

Mílovými kroky se blížíme k opakování stupidity, kterou produkoval reálný socialismus ve svém nejhloupějším období.

J. Krynický 3.7.2020 11:00

Reálný socialismus? To by bylo ještě zlaté!

V USA a nejen tam se rozjíždí kulturní revoluce podobná té v Číně padesátých let.