13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

SLOVENSKO: Volby a jejich inspirace pro nás

Vláda Ivety Radičové byla u moci necelé dva roky a po jejím rozpadu nastala pro občany Slovenska doba zmatku a postupného ochromení některých funkcí státu. Koalice si sice vedla dobře v evropské politice, ale sociálně nespravedlivé reformy dopadající na nízkopříjmové skupiny společnosti i její střední vrstvu namíchaly spolu s korupční kauzou Gorila smrtící koktejl pro strany pravice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Moravčík 12.3.2012 10:33

Re: Soudruhu Roučku, jste úplně vedle.

Pán Čech, celá finta je v tom, že určitá časť stratených hlasov pre strany, ktoré sa nedostali do parlamentu (asi 12%, myslím) by znamenala, že časť kresiel by ostala neobsadená a namiesto 150 povaľačov by sme tam mali len 138 (uznáte, že 12 chudákov by tak prišlo o prebendy). Nevyužité hlasy sa potom (neviem však či proporcionálne) rozdelia medzi postupujúcich, preto má nakoniec Smer väčšinu - žiaľbohu. Ešte väčšia zhovädilosť je potom prideľovanie peňazí pre strany podľa počtu voličov, ale tomu naozaj rozumejú len naši poslanci (jediné čomu rozumejú naozaj dobre sä totiž peniaze).  nechcem sa mýliť, ale myslím, že podobný systém existuje aj u vás. Zdravím Vás a želám Čechom viac zdravého sedliackeho rozumu o 2 roky.

P. Schuh 12.3.2012 10:25

Škodolibost

ČSSD se už jen mlsně třese na příští volby. Ale aby se nepřepočítali. Lidi (alespoň z mého okolí) jsou dost naštvaní nejen na současnou vládní mafii, ale i na bývalou levicovou vládní mafii. Takže bych se nasmál, kdyby ostrouhali mrkvičku a v parlamentu usedli místo nich třeba Piráti....

P. Čech 12.3.2012 9:38

Soudruhu Roučku, jste úplně vedle.

Nechápu, jak může být uzákoněn nějaký systém, který vyrábí umělou většinu. Většinu, která většinou není. SMER získal 46% hlasů voličů. Ponechám-li stranou 41% voličů, kteří z různých důvodů nevolili, není jasné, jak může 46% hlasů voličů vyprodukovat  skutečnou fyzickou většinu ve sněmovně.46 % hlasů voličů by mělo správně vyprodukovat 46% poslanců SMERu ve sněmovně. je-li tomu jinak, je to špatně. Jakýkoliv systém umělý, kde se různým způsobem přepočítávají hlasy a nezapočítávají se pouze skutečné hlasy získané je podvodný a špatný. Nicméně i tak je možno říci, že pan Rouček, jak je jeho zvykem jásá možná předčasně. Žádnou vládu, ani Ficovu nelze dnes, ihned po volbách hodnotit a to nejen proto, že zatím neexistuje. Každou vládu je nutno hodnotit až po skončení jejího volebního období. To však pan Rouček neumí. On vlastně neumí nic. V EU nám dělá jen ostudu. Žije v zajetí chimér a pouze spekuluje, jako novinář. Je prostě trapný, opět jako novinář.

P. Fiala 12.3.2012 9:28

ČSSD a státní-vládní-občanů dluh 1500 mlr. Kč

Voliči ČSSD a KSČM, ta masa obyčejných občanů, si musí přebrat jak mnoho zbohatli za vlád pana Zemana, Špidly, Grose, Paroubka, i Fišera.

Tito pánové zařídili, že každá čtyřčlenná rodina mohla použít asi tak 600000,-Kč. A navíc, dnes musí platit vyšší daně, abychom živili ty finančníky, kteří inkasují ze státního rozpočtu úrok k tomu státnímu-vládnímu ČSSD dluhu. Ten úrok již činí 35 miliard Kč za každý rok a splácet se má asi tak 30 roků.

P. Lenc 12.3.2012 9:16

Kupředu levá,Rouček,kupředu....

V. Kain 12.3.2012 9:00

Re: Upřímnou soustrast

Podle příspěvků na jiných portálech bych řekl,že se nám tady ten socialistický sajrajt začíná nebezpečně rozmnožovat.

T. Kočí 12.3.2012 8:46

Re: Upřímnou soustrast

Jak Rouček správně píše:" levicové voliče jako hlupáky, lidi neschopné a neúspěšné, kteří se nedokáží sami zorientovat a kteří se nechají omámit nerealistickými sliby."

U nás je snad procento hlupáků menší,než 44%,jako na Slovači.

F. Pavlis 12.3.2012 8:36

Ta "elementární soudržnost" je

vaším způsobem humoru, pane s. Roučku . Kdysi to byl nerozborný internacionalismus. Co se hlouposti, jak zmiňujete, týká, budete asi výraznou výjimkou, jinak ovšem potvrzující zasněný volební elektorát populistické levice.

T. Blecha 12.3.2012 7:56

Re: Upřímnou soustrast

Možná ne, možná za ty dva roky ukážou slovenští socialisti našim lidem proč socialisty nevolit. Plně v to doufám.

J. Štrobl 12.3.2012 7:03

Jak nám ti socani zvedají hlavu.

Včera ozubená pleš v televizi a dneska soudruh Rouček zde. No fuj.

T. Pansky 12.3.2012 4:06

Pan Roucek lze, ale to uz patri k jeho nature. Co je ovsem treba opravit ...

... Fungovani EU neni to same co socialismus !!! EU muze fungovat bez socialistu a fungovala by pomerne dobre. Jenze je treba vyzadovat od politiku zodpovednost. Pri dnesni strukture EU to neni mozne !!! Ja osobne jsem pro-evropsky, ne pro-socialisticky, a to je velky rozdil. Priklad: zachranny fond EU deklarovany autorem clanku je naplast na financni bordel ve fungovani EU vytvoreny socialisty !!! Vytvoreni EU bylo postaveno na socialistickem euro-hujerismu, ktery ignoroval ekonomickou realitu. Muzeme to ted nejak korigovat? Nejsem si jisty, nebot cela evropska ustava je socialisticky vytvor. Budeme platit za svoji lenost premyslet a jednat. Kde zacit? Nevolit do EU dalsi socialisty (vcetne pana Roucka - nebojte se, ten hlady nezemre, ma svoji dozivotni EU rentu jistou). Dale je treba zacit odmitat direktiva prichazejici z Bruselu. Paklize lini (i nekteri "pravicovi" ministri rikaji, ze se neco musi podepsat, neni jim treba verit - nemusime podepisovat vsechna direktiva). Nanestesti, z nasich politiku nema zadna strana ucelenou EU politiku (krome CSSD - hura, vsechno do Bruselu). top0625top@live.com

T. Šmilauer 12.3.2012 2:46

Re: Upřímnou soustrast

Hrůza, ale nás to čeká za dva roky!

Z. Bílý 12.3.2012 2:18

Upřímnou soustrast

Všem Slovákům.