26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ROZPAD: Napadený se nesmí bránit

Nadávat na Židy je nemoderní – věříte-li na Protokoly sionských mudrců a na Mein Kampf, nadávejte na Izrael.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Peleška 27.2.2024 9:45

Židé plní stránky novin ačkoliv je jich v Izraeli jen do deseti miliónů ( byly jen tři milióny, ale Židé z celého Světa do Izraele prchají). Nikdy nezapomněli na úlohu ČSR v první válce, kdy Masaryk sehnal zbraně a letci a pěšáci ( zejména gen. Sochor) je vyškolili tak, že odrazili značnou přesilu armád ostatních zemí. Prožidovská orientace od dob Masaryka má v ČR dlouhou tradici. Pomáhejme, jak jen můžeme!

H. Lukešová 25.2.2024 16:43

Smutný souběh okolností. Britové v době druhé světové války zamezili Židům vstup do Palestiny. Nadržovali Arabům kvůli ropě. Odsoudili tím stovky tisíc Židů k smrti, protože ti neměli kam jít a později když se dostali do moci nacistů byla většina z nich vyvražděna.

Před 82 lety potopila sovětská ponorka loď plnou židovských uprchlíků utíkajících před holocaustem do Palestiny.

Téměř 800 mužů, žen a dětí živořilo na rozpadající se lodi 2 měsíce. Katastrofu přežil pouze jediný muž.

Ano, Sověti potopili, následně Britové nechali Židy na lodi utopit, protože je nepustili do Palestiny, aby nenaštvali Araby.

https://twitter.com/simtefamily/status/1761448862642827528?t=uWGIV8ARxPqB3xxO25hWWw&s=19.

V. Petr 25.2.2024 17:58

Já jsem našel toto

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/potopeni-lodi-se-767-zidy-muze-osvetlit-nalez-sovetske-ponorky-213059

Ano, Britové nechtěli, na přání Arabů, pustit Židy do Izraele, ani když utíkali před Hitlerem.

A nepřátelský postoj k Židům přetrval i po vyhlášení Izraele. Jordánské Arabské legii veleli Britové!

H. Lukešová 25.2.2024 18:06

Ano, Arabové, nacisté a Britové bojovali v arabských armádách proti Izraeli a přesto Izrael zvítězil! Nad masou Arabů, německých nacistů a Britů. To už samotné je snad důkaz existence Boha, který svůj lid miluje a provází ho dějinami v dobrém i zlém.

Tady připomínám nepřátelské výroky britských politiků, které názorně nastiňují britskou válečnou politiku ve vztahu k Izraeli

"Blízký východ je pro Velkou Británii a její impérium oblastí životně důležitého významu. Představuje dopravní uzel, který spojuje Velkou Británii s Indií, Austrálií a Dálným východem. Navíc se tam nacházejí pro impérium nejdůležitější zdroje ropy"...konstatoval výbor, jehož členem byl britský ministr zahraničí Ernest Bevin. Ten dále uvedl, že rozdělení Palestiny "podnítí odpor arabských států, takže nelze spoléhat na jejich dobrou vůli, dosud tak důležitou pro zachování našeho postavení na Blízkém východě".

Mnohem nepokrytěji vyjádřil převažující smýšlení generál poručík John Glubb, velitel Arabské legie v dopise ministru zahraničí "Utrpení pár set tisíc Židů má zanedbatelný význam oproti budoucnosti stamilionového Britského společenství národů".

Lord Tedder, šéf štábu britského vojenského letectva stručně uhodil hřebík na hlavičku "Naše celkové vojenské postavení na Blízkém východě závisí na spolupráci s arabskými státy".

A Ernest Bevin, britský ministr zahraničí prohlásil na jednání s ministerským předsedou a velitelem ozbrojených sil: "Bez Blízkého východu, jeho ropy a případných zdrojů jiných surovin nevidím naději, že budeme schopni dosáhnout životní úrovně, o niž ve Velké Británii usilujeme".

J. Kostelanský 24.2.2024 22:43

Jsem velice rád, že nemusím přijímat žádné státnické rozhodnutí, pokud se jedná o Gazu. Mám ovšem 2 připomínky:

1. Obrana by měla odpovídat míře útoku. Nemůžete někoho zastřelit, protože vám dal facku. To, co Izraelci dělají, je už za hranicí nutné obrany. Zejména, co se týče počtu civilních obětí.

2. Tohle je v jistém rozporu s první připomínkou. Čísla o mrtvých civilistech pocházejí výhradně ze strany Palestinců. Jak objektivní ovšem mohou být? Vždyť jejich snahou je, aby ta čísla (ať již skutečná nebo fiktivní) byla co největší. Na Západě se ovšem údaje o počtu mrtvých a zraněných v Gaze považují za nezpochybnitelné Písmo svaté. Stejně jako se za nezpochybnitelné považují údaje ze strany ukrajinských úřadů o počtu mrtvých civilů.

R. Polák 25.2.2024 7:14

Vážený pane Kostelanský, stejně jako Vy, jsem rád, že nemusím dělat státnické rozhodnutí ohledně Gazy, protože je to složité. Ale k Vašemu bodu 1) mám zásadní připomínku. Když Vám teroristická organizace + další civilisté vniknou na území, zavraždí, znásilní, mučí, zabije a zhanobí cca 1200 občanů a následně vyrabuje příbytky, poté se stáhne na své území a schová se mezi další "civilisty", kteří tuto organizaci minimálně z 80% podporují a teroristickou akci oslavovali, tak je třeba tuto organizaci zlikvidovat. Pokud izraelské síly operaci ukončí v tomto stavu, tak mohou opět počítat, že Hamás podobnou akci zopakuje či se pokusí zopakovat. Takže to, co Izraelci dělají rozhodně není za hranicí nutné obrany. Hezký den. RP

J. Černý 25.2.2024 12:55

Sionisté to okoukali od nacistů. Za jednoho zabitého Němce popravili 10-100 civilistu. U nás za Heydricha vyhladili Lidé ve, do základů.

Jinak židovští osadníci také napadají své arabské sousedy , jenže u naxseo tom mlčí.

H. Lukešová 25.2.2024 13:09

Nemáte pravdu. Muslimové byli spojenci nacistů. Bojovali v muslimských legiích SS a dodnes glorifikují Hitlera a nacistů.

Zatímco Židé bojovali v armádách protihitlerovské koalice. Psal jste, že bez Rudé armády a jejího příspěvku na zničení nacismu bychom se nenarodili. To je asi pravda. A v Rudé armádě bojovalo až půl milionu Židů. Rudé armády si přece ceníte nade vše.

Další půl milionu Židů bojovalo v americké armádě a zbývající půl milionu židovských vojáků bojovalo v britské, polské, československé, australské a jihoafrické armádě. Ano, 1,5 milionu Židů bojovalo ve spojeneckých armádách.

Ale na druhé straně to byli palestinští Arabové, kdo spolupracovali s nacisty. Nejvýznamnějším palestinským nacistou byl Hajj Amin al-Husseini, velký jeruzalémský muftí, který se podílel na Hitlerově cíli, spočívající ve vyhlazení židovského národa. Podporoval muslimské rekruty, aby se přidávali k jednotkám SS na Balkáně, které s obzvláštní krutostí vraždily Židy, Srby a Romy na Balkáně, propagoval nacistickou ideologii v muslimském světě, dokonce navštívil tábory smrti v Evropě, setkal se s Adolfem Hitlerem a navázal velmi důvěrný vztah s SS Reichsfuehrem Heinrichem Himmlerem.

P. Smetana 25.2.2024 13:52

Živíte trolla, paní Lukešová. Troll tu není od toho aby diskutoval a diskuzí se dobral nějakého vysledku. Troll chce provokovat a plytkými výkřiky vás zaměstnat hledáním argumentů na své iracionální bláboly. Vaše argumenty, byť sebepřesvědčivější, ho nezajímají. On je většinou ani nečte. Jediná účinná zbraň je - nekrmit ho.

F. Kusák 25.2.2024 14:19

Napsal jste to správně, a ano zbytečná energie.

V. Petr 25.2.2024 18:08

Netanjahu nedávno prohlásil, že to byl Hussainí, kdo ponoukl Hitlera aby Židy vyvraždil. Nevím co Netanjahua k tomuto prohlášení vedlo, Hussain ale i později usiloval, aby žádný Žid neunikl a skončil v Osvětimi. Já vím o dvou jeho osobních zásazích.

Je ale pozoruhodné, že prakticky celá izraelská Levice toto začala odmítat s naprosto nepravdivým argumentem, že o osudu Židů bylo rozhodnuto dávno před setkáním Hussainího s Hitlerem.

H. Lukešová 25.2.2024 18:17

To je pravda. Když Němci v průběhu druhé světové války nabídli svobodu pro 5 tisíc židovských dětí, Husseini byl proti jejich propuštění a prosadil, aby byly tyto děti deportovány do různých vyhlazovacích táborů, kde později zahynuly v plynových komorách.

J. Kočvar 26.2.2024 1:21

V řadách spojeneckých armád mohamedáni bojovali taky - armáda Britské Indie, různí černoši v britských službách, francouzští senegalští střelci a další Afričané, Marokánci, pochopitelně ázerbajdžánští, tatarští, kazašští a další vojáci v Rudé armádě; jejich počty dosahovaly milionů.

H. Lukešová 25.2.2024 9:09

Je nutné chápat, že válku začali palestinští teroristé, kteří spáchali nebývalý masakr. Žádná země by si takovou řezničinu nemohla nechat lábit. Válka Izraele v Pásmu Gazy je válkou veskrze spravedlivou, Izraelci bojují za svou zemi a přežití svého národa.

Je Vám málo stínání hlav miminek, upalování dětí a dospělých lidí, mučení, znásilňování a vraždění izraelských žen, postřílení stovek lidí na hudebním festivalu? Izraelci tuhle válku nechtěli, byli do ní vtaženi, nic by se nestalo, ani poničení Gazy, nebýt Hamás/ISIS/SS genocidního pogromu.

Jinak z těch 30 tisíc palestinských obětí je mrtvých teroristů více než 12 tisíc. Za zbývající civilní oběti může Hamás, který prorostl do civilní infrastruktury, působí poblíž domů, škol, nemocnic, mešit.

Dále je pravdou, že drtivá většina Gazanů podporuje Hamás, schvaluje jeho zvěrstva, nenávidí Židy, Zdaleka nejsou nevinnými civilisty, nezúčastněnými oběťmi, ale dobrovolnými spolupracovníky teroristické organizace.

Izraelci v bojích v Pásmu Gazy nalézají v palestinských domovech nacistickou literaturu, včetně Hitlerova Mein Kampfu, mapy Svaté země, kde je zobrazena Svatá země jako "arabská a islámská Palestina", kde není nikde žádný židovský Stát Izrael.

Shrnuto a podrženo, v dějinách válek v tomto století, není spravedlivější války, než téhle izraelské v Pásmu Gazy. Dnešními nacisty jsou palestinští Arabové. Izraelci bojují za záchranu své země a celé západní civilizace proti nacistickým zdivočelým džihádistům. Západní levicové zamuslimené země to samozřejmě tak nevidí.

J. Černý 25.2.2024 12:55

Podle čeho jste těch 12 000 poznala ?

H. Lukešová 25.2.2024 13:04

"Palestinské teroristické hnutí Hamás přišlo ve válce s izraelskou armádou od loňského října o 6000 bojovníků. S odvoláním na činitele Hamásu pobývajícího v Kataru to napsala agentura Reuters. Hnutí o počtech svých zabitých bojovníků obvykle neinformuje, palestinské úřady v Gaze udávají téměř 29 tisíc obětí, aniž by rozlišovaly mezi civilisty a bojovníky. Izraelská vláda minulý týden uvedla, že její vojáci zabili od teroristického útoku na Izrael ze 7. října, jímž válka začala, na 12 tisíc bojovníků Hamásu."

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-hamas-priznal-smrt-sesti-tisic-bojovniku-40461212

V. Petr 25.2.2024 9:56

Teze, že obrana by měla odpovídat síle útoku je nesmysl. Obrana musí být taková, aby útoku ZABRÁNILA a v případě státu dokonce taková, aby zabránila všem dalším útokům.

Nikdo není např. povinen nechat se neustále ostřelovat jen proto, aby nemusel agresory totálně vybít!

J. Černý 25.2.2024 12:57

Takže řetěz násilí se nepřetrhne a konečným vítězem budou muslimové, kterých je více než 1 miliarda. Sionisté si nemají co s Hamasem vyčítat.

V. Petr 25.2.2024 15:19

Izrael projevil vícekrát vůli se s Araby dohodnout. Každý ústupek byl Araby brán jako krok ke konečnému cíli, kterým je zničení Izraele.

Izrael mohou zachránit jen ZHN.

V. Petr 25.2.2024 9:58

Cílem války je zabránit nepříteli v jakýchkoliv nepřátelských akcích.

(c)

Carl von Clausewitz

J. Lukavsky 25.2.2024 10:22

"To, co Izraelci dělají, je už za hranicí nutné obrany." No kdybyste viděl svoji manželku a svoje děti tak zmasakrované... tak jistě byste útočníkovi nezlomil ruku že? Chytrolínů je za korunu plný pytel. J.L. end

J. Lukavsky 25.2.2024 10:38

"Nemůžete někoho zastřelit, protože vám dal facku." No a když vám podřeže dvě vnoučata a znásilní a podřeže manželku.... tak mu facku můžete dát? Možná, ale jenom takovou jemnou abyste mu moc neublížil. No jakou odvetu asi mohli ti "dobráci Palestinci" čekat? Je až zajímavé že nikoho z nich nenapadlo "co když to nevyhrajeme?" J.L. end

V. Petr 25.2.2024 18:02

Oni počítali, že rudozelený multi kulti Západ Izraeli v likvidaci teroristů zabrání.

J. Černý 24.2.2024 19:51

Kdo je zde předseda ZO sionistů ?

H. Lukešová 24.2.2024 19:56

Proč to chcete vědět?

R. Langer 25.2.2024 18:50

Vy jste tady za Palestinu, co? ;-D

V. Petr 24.2.2024 17:29

Doporučuji toto. Též ukázka britské zhovadilosti.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

I. Lyčka 24.2.2024 17:20

Jakou má paní spisovatelka dojivost?

J. Jurax 24.2.2024 14:41

Izraelci se brání proti zvrhlým palestinským teroristům. Úplná likvidace teroristů je svrchovaně žádoucí a jakékoliv humanitární ohledy nejsou na místě.

A pokud by někdo měl dostávat humanitární pomoc, je to Izrael, ne teroristé! Příznačné však je, že naše macecha EU teroristům "humanitární" pomoc ztrojnásobila a pro napadený Izrael nemá dobrého slova. Ostudou je, že se k tomu přidalo i Česko a že z celé EU jedině Maďaři nesouhlasili. Napadený má právo se účinně bránit tak, jak uzná za vhodné!

Mimochodem od zamuslimené Evropy tzv. západní je podpora palestinských - samozřejmě muslimských - teroristů konání doslova sebevražedné.

V. Petr 24.2.2024 16:23

R^R^R^