13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

ROZPAD: Napadený se nesmí bránit

Nadávat na Židy je nemoderní – věříte-li na Protokoly sionských mudrců a na Mein Kampf, nadávejte na Izrael.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 25.2.2024 16:43

Smutný souběh okolností. Britové v době druhé světové války zamezili Židům vstup do Palestiny. Nadržovali Arabům kvůli ropě. Odsoudili tím stovky tisíc Židů k smrti, protože ti neměli kam jít a později když se dostali do moci nacistů byla většina z nich vyvražděna.

Před 82 lety potopila sovětská ponorka loď plnou židovských uprchlíků utíkajících před holocaustem do Palestiny.

Téměř 800 mužů, žen a dětí živořilo na rozpadající se lodi 2 měsíce. Katastrofu přežil pouze jediný muž.

Ano, Sověti potopili, následně Britové nechali Židy na lodi utopit, protože je nepustili do Palestiny, aby nenaštvali Araby.

https://twitter.com/simtefamily/status/1761448862642827528?t=uWGIV8ARxPqB3xxO25hWWw&s=19.

V. Petr 25.2.2024 17:58

Já jsem našel toto

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/potopeni-lodi-se-767-zidy-muze-osvetlit-nalez-sovetske-ponorky-213059

Ano, Britové nechtěli, na přání Arabů, pustit Židy do Izraele, ani když utíkali před Hitlerem.

A nepřátelský postoj k Židům přetrval i po vyhlášení Izraele. Jordánské Arabské legii veleli Britové!

H. Lukešová 25.2.2024 18:06

Ano, Arabové, nacisté a Britové bojovali v arabských armádách proti Izraeli a přesto Izrael zvítězil! Nad masou Arabů, německých nacistů a Britů. To už samotné je snad důkaz existence Boha, který svůj lid miluje a provází ho dějinami v dobrém i zlém.

Tady připomínám nepřátelské výroky britských politiků, které názorně nastiňují britskou válečnou politiku ve vztahu k Izraeli

"Blízký východ je pro Velkou Británii a její impérium oblastí životně důležitého významu. Představuje dopravní uzel, který spojuje Velkou Británii s Indií, Austrálií a Dálným východem. Navíc se tam nacházejí pro impérium nejdůležitější zdroje ropy"...konstatoval výbor, jehož členem byl britský ministr zahraničí Ernest Bevin. Ten dále uvedl, že rozdělení Palestiny "podnítí odpor arabských států, takže nelze spoléhat na jejich dobrou vůli, dosud tak důležitou pro zachování našeho postavení na Blízkém východě".

Mnohem nepokrytěji vyjádřil převažující smýšlení generál poručík John Glubb, velitel Arabské legie v dopise ministru zahraničí "Utrpení pár set tisíc Židů má zanedbatelný význam oproti budoucnosti stamilionového Britského společenství národů".

Lord Tedder, šéf štábu britského vojenského letectva stručně uhodil hřebík na hlavičku "Naše celkové vojenské postavení na Blízkém východě závisí na spolupráci s arabskými státy".

A Ernest Bevin, britský ministr zahraničí prohlásil na jednání s ministerským předsedou a velitelem ozbrojených sil: "Bez Blízkého východu, jeho ropy a případných zdrojů jiných surovin nevidím naději, že budeme schopni dosáhnout životní úrovně, o niž ve Velké Británii usilujeme".