3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

OSOBNOST: Conquestovo století

První týden srpnový zemřel ve věku osmadevadesáti let britsko-americký historik Robert Conquest.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 12.8.2015 22:29

Technická

"když jeho zemi v roce 1940 válcovaly tanky wehrmachtu, jely na naftu, již svému spojenci Hitlerovi dodával Stalin" ... no, německé tanky měly vesměs zážehové motory spalující benzin, nikoliv naftu ...

J. Jurax 12.8.2015 22:41

Re: Technická

Pardon, na tohle upozornil už před takměř půldnem pan Dubravský přede mnou ...

P. Pastorov 12.8.2015 11:49

kapitalistický imperialismus rozpoutal peklo 1.světové

následné zhovadilé sankce a náhrady škod uvrhly do bídy zase jen obyčejné lidi a pracující..ti velkopodnikatelé,bankéři(jinak lidově zvaní,velkozloději) 1.Světovou z toho vyšli,jak jinak dobře či ještě lépe..a pak přišel nacismus a komunismus a sliboval nesplnitelné..za nacismus a komunismus může vždy a bezvýhradně jen nenanažraný,obludně nenažraný kapitalismus a jeho odporná vykořisťovatelská(prý demokratická!!!HAHAHA)

podstata..kapitalismus je proto vždy hlavním viníkem a stvořitelem nacistických a komunistických ideí a kapitalismus je tak viníkem všech lidských obětí připisovaných nacismu a socialismu.joch je typickým ideologicky zaujatým obhájcem těchto celosvětových zlodějů,kteří bohužel ovládají tento svět..díky takovým jako je on,zase povstane nový Hitler,či Lenin..a Jochovi to vadit nebude ,demokracii používá vždy jen jako zástěrku.Je typický opovrhovatel svobody a demokracie...

I. Schlägel 12.8.2015 12:20

Re: kapitalistický imperialismus rozpoutal peklo 1.světové

Ehm... Vtipné.

J. Rechnovský 12.8.2015 17:17

Re: kapitalistický imperialismus rozpoutal peklo 1.světové

Poslyšte antikapitalisto, asi nikdo nebude tvrdit, že tenhle systém je dokonalý. Nicméně je zatím nejlepší ze všech co lidstvo dosud vyzkoušelo v praxi.

Místo nesmyslného žvanění snad abyste nám představil svou lepší vizi uspořádání společnosti.

J. Kanioková 12.8.2015 19:15

Ha ha ha ha ha

V. Kusý 12.8.2015 19:57

Re: kapitalistický imperialismus rozpoutal peklo 1.světové

Moloděc, Pastorov, ty vsjo očeň charašo napisal!Prémie ve Sberbank už je jistá.A bude to balík, za takovouhle hovadinu.

J. Jurax 12.8.2015 22:39

Re: kapitalistický imperialismus rozpoutal peklo 1.světové

Jo tak něco podobného tomuhle jsem slyšel naposled od politruka na vojně - v třiasedmdesátém ... akorát tehdy kapitalismus mohl akorát za nacismus, o komunismu se politruk v tomto kontextu nezmiňoval ...

Jinak - pokud to tedy není míněno jako vtip - je to poněkud děsivé. Podivní jedinci žijí mezi námi mimo uzavřené léčebny a nejspíš i volební právo mají ...

R. Dubravský 12.8.2015 11:32

Německé tanky

Nemám žádných připomínek k článku jako takovému, jen jednu technickou:

Všechny německé tanky jezdily na benzin, ne na naftu. Naftové motory měly tanky sovětské.

J. Jurax 12.8.2015 22:53

Re: Německé tanky

Naftové motory měly též Shermany M4A2 a M4A6 ...

B. Hamáček 12.8.2015 22:53

Re: Německé tanky

Nicméně , Němci používaný benzín byl sovětského původu.

K. Janyška 12.8.2015 10:22

Žádný západ, coby jednotně myslící a jednající osoba,

neexistuje. Tedy ani to, co píšete není pravda... Dzp.

Š. Hašek 12.8.2015 12:08

Re: Žádný západ, coby jednotně myslící a jednající osoba,

Ano.

Kdy už konečně přestane takové až primitivní dělení!

Ale redaktoři TV by bez toho nemohli říci ani jednu větu.

B. Rameš 12.8.2015 10:12

Nacionální socialismus

(pročpak se asi důsledně používá zkratka nacismus - protože slovo "socialismus" se nesmí poskvrnit spojením s takovou zrůdností?) je jen o malý kousek v čele zhovadilých politických systémů založených na nenávisti - ať již rasové či třídní - a teroru. Komunismus jej těsně následuje. Také mne hodně rozčiluje, že propagace nacionálního socializmu, včetně symbolů, které byť i jen zneužil, je zakázaná, zatímco propagace komunismu prochází v pohodě a v parlamentech (nejen našem) zasedají zastánci zločinné ideologie. Oni to přece vždy mysleli dobře... ty stamilióny zničených životů (fyzicky či "jen" lidsky), to byl jen takový malý omyl, sorry.

P. Pastorov 12.8.2015 11:36

Re: Nacionální socialismus

stamiliony zničených životů v důsledku budování kapitalismu a kapitalistického imperialismu jsou také jen malý omyl.sorry

I. Schlägel 12.8.2015 12:22

Re: Nacionální socialismus

Ehm... Ještě vtipnější.

J. Kanioková 12.8.2015 19:16

Fakt :)))

se tu stěhují z Práva nebo Novinek..

P. Lenc 12.8.2015 10:01

Dík za článek.

Š. Hašek 12.8.2015 8:11

Dvě poznámky.

Komunismus bude vždy "měkčeji" kritizován, neboť varianty komunismu (např. ten s lidskou, u nás též, chcete-li, s chartistickou tváří), jsou stále levičáky udržované. Něco jako by NSDAP s "lidskou tváří" v Německu stále žila, a bylo o ní diskutováno v TV, za pomoci "německé" Šiklové, Šabatové, Uhla, Pitharta, Dvořákové, atd. Zjednodušeno, zkráceno.

Stran bolševika Stalina, Lenina a CCCP - měřme stejnou měrou našim (dříve) nacionálně socialistickým sousedům. Jejich snahou je nyní prostě expandovat (hlava nehlava), z každého eura, utraceného v "Nové Evropě" půjde deset centů do Německa, kdo to ještě nepochopil, ať odevzdá občanku. Někteří si dále pletou Stalina/Brežněva a Putina, stejně tak jako CCCP a Rusko. A pokud jde o Molotova s tím jeho německým protějškem - jak v té době jednala Británie a Francie? Resp. o chvilku dříve? Také kašlali na vše, krom sebe, ovšem. Zkráceno, zjednodušeno.

M. Sedláček 12.8.2015 13:52

Re: Dvě poznámky.

NSDAP s "lidskou tváří" jsou přeci Zelení.

J. Lancik 12.8.2015 20:37

Re: Unika Vam rozdil

Mezi tim jak jednali o chvilku drive UK a Frantici. Ti se chteli predevsim vyhnout valce s Nemeckem. Francie na rozdil od Rusu a Nemcu poznala hruzy valky na vlastnim uzemi. Severni Francie byla zpustosena stejne jako ve Stalingrad ve druhe svetove. Na uzemi Nemecka a Ruska se nevalcilo mimo vych. Pruska a ne s tak devastujicim ucinkem. Neslo jim hlavne o vojensky pakt jako byl dodatek k paktu o neutoceni. Dodatek byl o spolecnem utoceni, k napadeni a rozdeleni Polska mezi dva agresory. O rozdeleni Evropy. Nemci utocili zapadne a Rusi napadli po Polsku Finsko jemuz uloupili dve casti uzemi a dodnes nevratili, dale SSSR napadl tri pobaltske staty jez jeste 40 let po valce okupoval a po nich Rumunsko jemuz uloupil Bessarabii. Cast Rumunska nazvali Podnestri a okupuji dodnes. Anglani a Frantici se chteli valce vyhnout, ale ne utocit na jine staty a anektovat casti jejich uzemi.

P. Pastorov 12.8.2015 7:49

Proč

je na západě vnímám komunismus blahosklonněji než nacismus?Asi proto že obojí nelze srovnávat,snaha která se objevuje,stavět oba systémy na stejnou úroveň,je předem odsouzena k neúspěchu,už vzhledem k době ve které oba vznikly a jak dlouho trvaly..jak je v článku správně uvedeno.Přes všechnu podobnost,však byly oba systémy naprosto rozdílné..Autor článku, o jehož vzdělání a znalostech nepochybuji se však evidentně(jak je ostatně znát z jeho veškeré veřejné politické a publikační činnosti) důsledně zabývá především bojem proti komunismu a nacismus využívá jako vhodnou a pomocnou berličku v tomto -svém boji-.dokonce mi to připadá že autora článku,více než komunismus či nacismus ,rozčiluje právě fakt,že je chiméra komunismu vnímána blahosklonněji než nacismus,dokonce se mi zdá že kdyby tomu bylo naopak,autor by spokojeně mlčel...

P. Lenc 12.8.2015 9:59

Re: Proč

Tak nevím, asi si děláte legraci, nebo o komunismu a nacismu a jejich příbuznosti nevíte vůbec nic."Vhodná a pomocná berlička", tak to je opravdu síla.

P. Pastorov 12.8.2015 11:37

Re: Proč

Nacismus se dostal k moci jak a proč,pane Lenc?díky za odpověď

P. Lenc 12.8.2015 14:17

Re: Proč

Nacismus se dostal k moci parlametní cestou, soudruhu.To byl jediný rozdíl mezi Leninovou revolucí a revolucí Hitlera. A proč? Protože dokázal komunismus skloubit s vypjatým nacionalismem.Ale myslím si, že pro vás to je vysvětlení poněkud těžké.

J. Farda 12.8.2015 14:37

Re: Proč

Pan Pastorov působí jako zklamaný zhrzený zklamaný komunista, tudíž aktuálně nihilista. Ovšem přirovnání k Šavlu, který se stal Pavlem, mu nepřísluší.

J. Jurax 12.8.2015 22:48

Re: Proč

No, že je komunisms vnímán blahosklonněji než nacismus rozčiluje nejen pana Jocha, ale třeba i mne. A že se pan Joch důsledně zabývá bojem proti komunismu mu slouží ke cti.

Jinak nacismus i komunismus lze srovnávat velice dobře. Prostudujte si třeba názory Ernsta Röhma.

T. Vodvářka 12.8.2015 7:32

Skvělý článek

a zejména termín "autoamnesie" je výmluvný.

Děkuji, pane Jochu.

B. Hamáček 12.8.2015 1:05

Už delší dobu se chystám některého z nositelů trička s Che Guevarou se zeptat, jestli by se stejnou hrdostí nosil na sobě obraz Himmlera , Heydricha , či K.H. Franka , pan Joch se zeptal dříve. Bezva článek, ale dosti smutný.

J. Schwarz 12.8.2015 7:20

Re: Už

Možná by i nosil, ale nemůže. Zavřeli by ho za to. Jak je možné, že je u nás propaganda komunismu a nošení komunistických emblémů legální, když jednoho za "hajlování" seberou?