19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mgr. Milda 18.6.2009 21:40

Re: Heretický dotaz

Křesťanství není vázáno na církev, je to myšlenka a církev je organizace. Kdo chce žít jako křesťan, nepotřebuje k tomu nutně pátery, ovšem mnoha lidem jsou ti páteři velmi užiteční. Takže respektujme diverzitu mezi lidmi, kdo nechodí do kostela, nemusí být nepřítel těch poctivých věřících. Pokud jsme prošli vzdělání komunistického systému, zajisté známe natolik Marxe, abychom si mohli sestavit strategii přežití lidstva. Nezávisle na církvích vyžaduje tato strategie dodržování Desatera, nebo ještě staršího Konfuciova výroku: "nedělej svému bližnímu to, co si nepřeješ, aby on dělal tobě".

Fafa 16.6.2009 3:52

Re: Heretický dotaz

Zkuste: "Co je cisarovo, cisarovi, co je Boziho, Bohu." ;-)

Forstmeister 15.6.2009 18:44

Re: Heretický dotaz

"Úpěnlivé studium", toť krása pojmu a jeho významu. Úpěnlivě studovat počty, limity, derivace a integrály. Úpím, když v daném bodě nemá funkce derivaci (nemá mrška limitu zprava a současně limitu zleva), tedy není spojitá (nemá derivaci). Strom je smýcen, výtvarnice kmene "je v řiti", limita zprava (zobrazení funkcionality) chybí. Jak jednoduché. Při stavbě babylonské věže došlo také k pomatení verbálních pojmů. "Dogmata" však zůstala. Co Vy na to?   

brána 15.6.2009 14:39

Re: Je zajímavé,

ale velmi běžné, že v krizových periodách se voličstvo rádo shlukuje za pravicovými stranami sdružujícími elity, popř. konzervativního ražení v obavách z nejisté budoucnosti.

brána 15.6.2009 14:33

Re: Heretický dotaz

Vysvětlovat nevysvětlitelné je možné - od jisté doby se evropská civilizace vydala na cestu sekularizace. Během velmi náročné cesty došlo následkem mnoha únavných situací k pomatení pojmů. Přesný termín je možno určit úpěnlivým studiem. Ovšem jedno je jisté demokracie oproštěná od dogmaticky smýšlejícího občanstva zůstavá provždy fikcí. 

JaS 15.6.2009 11:24

Je zajímavé,

že fašizující tendence v Německu i u nás mají sociální demokreti. Odpovídá to těm článkům na Psu, co tu vycházely na pokračování o nacismu. A pak jaká pravice nebo levice? Když někdo lže a dělá podrazy jen proto, aby uchvátil moc, tak je jedno, jestli je to pravice nebo levice!

Forstmeister 15.6.2009 10:03

Heretický dotaz

Křesťanský demokrat. Není to oxymoron? Praví křesťané se obecně drží dogmat Bible a encyklik Pariarchů, coby zástupců Boha s právem neomylnosti. Tedy dogmatici. Pokud se křesťan stane demokratickým, znevažuje dogma Písma. Stává se pak ale heretikem. Možná, byv atheistou (ve smyslu toho, že si nenechám montovat výklad víry v Boha jakoukoliv církví), mám pomýlené představy o víře spojenou s demokracií (právo lidu). Vysvětlí mi někdo, kterk býti "křesťanským demokratem"? Nekamenujte mne.