2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mgr. Milda 22.5.2009 22:34

Zítra v 11 hod. bude volen president Spolkové Republiky Německo

a už dnes dává většina šanci panu Köhlerovi. Na rozdíl od ČR se president volí volitelským výborem, složeným z poslanců sněmu a přibližně stejného počtu jiných volitelů, takže volitelů je značný počet, přes  tisíc, přesně 1224. Proto jsou podrazy, jako při volbě V. Klause nemožné, zdá se dokonce, že president bude zvolen v prvním kole. Nějaká náhlá onemocnění, indispozice, sliby církevní restituce, to v demokratickém státě, jakým je Německo, nefunguje.

Hnyk 22.5.2009 12:09

Profesorské žvanění

V Německu se říká "Professorengeschwätz". Gesine Schwan je profesorka přez politologii s těžištěm na socializmus, marxismus a všeobecnou filozofii. Kromě toho studovala romantiku, dějiny, filosofii a politologii. Přestože pochází ze západního Berlína a tam maturovala a nějaký čas studovala, tak to jí nestačilo a studovala ve Varšavě a v Krakově. Tam připravovala svoji promoční práci na téma "Leszek Kolakowski: Politická filosofie svobody podle Marxe." Dál snad není potřeba pokračovat. Typická zástupkyně humanitárních věd s "obrovským;-D" praktickým významem.

Co je ale nebezpečnější, to jsou její kecy o krizi hodnot. Všichni masoví vrazi posledního století od Lenina přez Hitlera, Mao Ce-tunga až po Rudé chméry viděli krizi hodnot a chtěli založit novou společnost a vychovat nového člověka.

Harpyje 22.5.2009 13:03

Re: Profesorské žvanění

Studovala romantiku? Co to má být za studijní obor? 8-o Humanitární věda? :-P

Hnyk 22.5.2009 20:17

Re: Profesorské žvanění

To byl překlep. Ne romantiku, nýbrž romanistiku;-D. No něco, co ohromně pomůže pochopit dnešní hospodářskou a finanční krizi, problémy globalizace a globální znečištění životního prostředí.8-o

68 22.5.2009 20:20

Re: Profesorské žvanění

Jedná se o fakultu humanistické romantiky. 10 semestrů, plus dva roky stáže v humánně romantických institucích. Titul RH (Romantický humanitarián).

huhu 22.5.2009 8:37

tak to je jako Švejnar

nepamatuji si, že by spindoktor Hvéžďala psal tenkrát, když Švejnar žadonil u Roko/Falmerova zadku

Mgr. Milda 22.5.2009 7:35

Gesine Schwan pochází z Dederónie, proto je na komunisty zvyklá

a za povšimnutí stojí její hodnocení krize jako krize morálních hodnot. Tato krize je totiž i u nás velmi markantní, zejména u mládeže, ta se vyjadřuje otevřeněji, než jejich rodiče.

Dřívější vztahy v rodině a státu nahradila touha po tom, užít si co nejvíce při co nejmenší námaze a odpovědnosti vůči svému okolí. To, co bývalo výsadou nomenklatury, zčíná se rozšiřovat jako mor. Kde chybí křesťanství nebo jiná vyšší autorita, jako třeba vlastenectví bývá prostor vyplněn hedonismem a bezohledností. Takový úpadek se penězi vyléčit nedá, naopak, čím více peněz se bude investovat, tím větší budou nároky na dárce těch peněz a menší nároky na zasloužení si jich.

Začíná to odshora, pokud má mládež před sebou vzory jako třeba Gross nebo Železný, Kožený a Klaus, kteří se národu jenom vysmívají a užívají si, pak to lepší nebude.

divi 22.5.2009 9:47

Re: Gesine Schwan pochází z Dederónie, proto je na komunisty zvyklá

Máš pravdu. Problém je v tom, že neznám žádný způsob návratu morálních hodnot než utrpení. Válku na nás. Na všechny. Jen tak se zase lidi začnou vzájemně potřebovat a respektovat. Navíc je to jediný účiný způsob redukce státní administrativy.

A ta válka by měla podle mě být proti islámu. Machometáni jsopu pro nás nebezpečí. Nebo Rusko? Nebo Čína? Tak nevím.

Mgr. Milda 22.5.2009 10:36

Války jsou největší možnou katastrofou

právě proto je budování Spojených Států Evropských tak důležité. Je to důležitější, než jakési suverenity, nacionalismus a zhrzení politici, unie zabrání ozbrojeným sporům an půdě Evropy s konečnou platností a doufejme navždy. Pokud nám ovšem muslimisty bude takový boj vnucen, musíme se bránit, ale v současnosti je to pro EU spíše nepředstavitelné, než se politici sejdou a podiskutují, bude vše už obsazené nepřítelem.

Harpyje 22.5.2009 7:02

Schwan,

prosím, s jedním "n".

68 22.5.2009 20:27

Re: Schwan,

Schwan.

68 22.5.2009 5:00

Z reportáže ze zahraničí vyplývá,

že pokud se profesorka socioložka Schwannová, částečně kvůlivá diskriminaci, prezidentkou Spolku nestane, tak se vlastně ani moc nepřihodí, protože ona by se už ze zásady,  jako prezidentka, stejně ani nepokoušela cokoliv ovlivnovat, aby se tak vyhnula chybě prezidenta současného. Tak proč vůbec ta snaha?

68 22.5.2009 6:01

Re: Z reportáže ze zahraničí vyplývá,

A z domova? V pražské ZOO bude slavnostně otevřena nová expozice lachtanů. A už tuto sobotu.