23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

MIGRACE: Dlouhé prsty Wagnerovců

Nejen probíhající válka na Ukrajině je důkazem toho, že Evropě nemůže být lhostejné, co se děje v jejím nejbližším okolí. Mezi země, které si určitě zaslouží naši zvýšenou pozornost, patří Libye.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Šťastný 9.4.2024 18:58

Žádní Wagnerovci, ale eurogermánská kravka Merkelová...

J. Sinnreich 9.4.2024 17:00

EU ma jine starosti, nez lapalie s milionem migrantu. Nejvetsi strategicke nebezpeci se kterym bojuje je prece zmena klimatu!

J. Sedláček 9.4.2024 16:23

tak toto je kousek, až se člověk těm 2 pct diví

L. David 9.4.2024 12:57

Výborně napsáno Tomáši Zdechovský. Navrhuji, abychom do všech lybijských přístavů a letišť nechali instalovat papundeklové makety vojáků NATO. A Rusové se leknou, stáhnou ocas a nechají Afriku na pokoji!

B. Goc 9.4.2024 12:48

Zdechovský- to je ten nejchytřejší - Vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. .

V. Čermák 9.4.2024 16:44

Zdechovský je takový Bruselský Ferda mravenec, práce všeho druhu...

M. Zdráhal 9.4.2024 12:41

Pane Zdechovský, podle vašeho článku vypadáte jako bojovník proti nelegální migraci. Proč jste tedy v prosinci 2023 v europarlamentu hlasoval pro tohle "vítačské" usnesení? Můžete to nějak vysvětlit?

„19. domnívá se, že neexistence pátrací a záchranné mise na úrovni EU a nedostatek kapacit členských států pro pátrání a záchranné operace vedly k tomu, že mezeru v poskytování těchto kapacit zaplnily jiné organizace občanské společnosti a nevládní organizace; je znepokojen rostoucím počtem pokusů o kriminalizaci těchto akcí, což ještě více omezuje možnosti záchrany osob, které se ocitnou v tísni na moři;“

https://svobodni.cz/nezarazene/nelegalni-migrace-jak-hlasuji-cesti-europoslanci/

A. Kubeš 9.4.2024 11:48

Zajímalo by mě, zda klub, jehož je pan europoslanec členem, inicializoval změnu imigrační legislativy tak, aby v případě, že se najde stát či politik státu, který se rozhodne bránit hranice proti mafiím, nemohl být popotahován u soudů a platit odškodné proto nimž hranici ubránil. Pokud ne, tak ať radši nic o imigraci nepíše.

M. Zdráhal 9.4.2024 12:51

Je málo pravděpodobné, že by něco takového inicioval, když hlasuje pro usnesení viz můj příspěvek nahoře.

Aktivní vraceni migrantů ná hranicích je proti základním lidským právům, ty má i nelegálně příchozí osoba, která překoná hranice EU. Ta rezoluce odhlasovana i panem poslancem Zdechovským obsahuje hned několik pasáží odsuzujicici takové vracení migrantů.

EU„K. vzhledem k tomu, že ve 36. zprávě určené správní radě se úředník pro otázky základních práv zabýval rostoucími obavami týkajícími se Bulharska, včetně obvinění z nezákonného navracení (vytlačování, anglicky „pushbacks“), spolu se špatným zacházením s migranty během jejich zadržení ze strany vnitrostátních orgánů, a zdůraznil potřebu účinného a nestranného vyšetřování ze strany vnitrostátních orgánů;“EU

M. Zdráhal 9.4.2024 12:51

Je málo pravděpodobné, že by něco takového inicioval, když hlasuje pro usnesení viz můj příspěvek nahoře.

Aktivní vraceni migrantů ná hranicích je proti základním lidským právům, ty má i nelegálně příchozí osoba, která překoná hranice EU. Ta rezoluce odhlasovana i panem poslancem Zdechovským obsahuje hned několik pasáží odsuzujicici takové vracení migrantů.

EU„K. vzhledem k tomu, že ve 36. zprávě určené správní radě se úředník pro otázky základních práv zabýval rostoucími obavami týkajícími se Bulharska, včetně obvinění z nezákonného navracení (vytlačování, anglicky „pushbacks“), spolu se špatným zacházením s migranty během jejich zadržení ze strany vnitrostátních orgánů, a zdůraznil potřebu účinného a nestranného vyšetřování ze strany vnitrostátních orgánů;“EU

R. Pavlik 9.4.2024 10:42

JÁ SE BAVÍM, teď by se vám Kadáfí hodil co?? Nejprve rozvrátí zemi, že nezůstane kámen na kameni a pak pláčou nad rozlitým mlékem. Nevaroval vás náhodou ten Kadáfí, než jste ho zabili??? A teď máme na tu bídu Putina. Ještě že ho máme. Fakt se bavím.:-)

F. Navrátil 9.4.2024 10:26

Představte si, že autor tohoto blábolu je europoslanec a opět kandiduje na tuto funkci za vládní uskupení! Ve své neskonalé neinformovanosti nechápe, že to byly USA, Francie a Itálie, které vybombardovaly Libyi a nechaly zavraždit tamního vládce Kaddáfího. Země za jeho vlády ekonomicky prosperovala a bránila migraci přes své území. Trpěná vláda v Tripolisu je pouhou hříčkou v rukou soupeřících islamistických klanů a pašeráckých mafií. Generál Chalífa Haftár (je americkým občanem a prošel výcvikem v Langley) má podporu nejen wagnerovců, jak by se dalo vyvodit ze Zdechovského slohového cvičení, ale také Egypta a dalších arabských států. Západ ztrácí Afriku ve prospěch Číny a Ruska ne zásluhou wagnerovců, ale svojí ekonomickou chamtivostí, politickou neschopností a vyvoláváním chaosu.

R. Pavlik 9.4.2024 10:45

A víte co je nejhorší? Že v tom ojroparlamentu je i pár větších blbců, není jich moc, ale jsou. :-)

F. Navrátil 9.4.2024 12:14

Lidovec Zdechovský je absolutní nula. Absolutní nula je hypotetický stav látky, ve kterém se zastaví veškerý tepelný pohyb částic. Absolutní nula je počátek stupnice absolutní teploty, označuje také termodynamickou teplotu T = 0 K = −273,15 °C. Fyzikálně není možné, aby teplota klesla pod absolutní nulu. Stejně jako není možné, aby se v europarlamentu nacházelo skupenství pod úrovní Zdechovského.

L. Zídek 9.4.2024 10:02

Tak za výměnu obyvatel Evropy mohou Wagnerovci ! Nikoliv věrchužka Brusele organizující a financující odvoz ilegálů od Lybijské hranice do Evropy ! Sarkozzy s Obamovou pomocí přepadl a zničil prosperující Lybii bránící ilegálům plout do Evropy a o zbytek se nyní stará Von Leyno. To , co hulí Zdechovský, to je tedy síla....

R. Lávička 9.4.2024 9:09

Ráno se brouk PYTLÍK Zdechlinovský probudil a měl ruku v nočníku.

A. Samková 9.4.2024 8:42

Podle poslední zprávy Europolu o organizovaném zločinu se na kriminálních aktivitách v mezinárodním měřítku podílejí nejvíce občané ukrajinské a polské národnosti. O Wagnerovcích tam asi nic nebude.

A wide variety of nationalities are involved in migrant smuggling activities, with Iraqi, Moldovan, Romanian, Syrian, Türkish and Ukrainian being the most common. A broad range of countries are affected, including origin, transit and destination countries.

https://svobodazahumny.cz/blog/europol-ukrajinci-a-organizovany-zlocin/

J. Hanzal 9.4.2024 9:03

No jo, ale v Bruselu to vidí zásedně jinak, tak nějak růžově či duhově!!:-/

D. Polanský 9.4.2024 8:39

A kdo mohl za migraci před Wagnerovci? Prozradím: EU. A intenzívně na tom pracuje i nadále. Heslo je jasné: Barevná Evropa.

M. Hoblík 9.4.2024 8:32

Mladý a už blbý?

J. Hanzal 9.4.2024 8:31

Hej vy/ty Zdechovský, si pleteš pojem s průjmem, za rozvracením Lýbie rozhodně nestojí žádní wagnerovci, nýbrž EU s NATO!! Běž se rychle přihlásit k prof.Chocholouškovi možná se ještě s tebou dá něco udělat, ikdyž myslím, že NE!!:-/

L. Hančar 9.4.2024 8:07

Já myslel , že za migrací černého islámu do Evropy stojí Brusel, a oni Wagnerovci. Zdechovský v Evropském parlamentu zařídí odstřižení Wagnerovců od evropských dotací na migraci.

J. Nevrkla 9.4.2024 8:02

Za jakou cenu nebudeme vyklízet pozice v Africe? Budeme je bombardovat jako Libyi? Západ se bude muset probrat ze svých snů o stálé hegemonii v Africe. Africke státy už nechtějí být vykořisťovanými koloniemi Západu, chtějí mírovou, přátelskou, rovnoprávnou a vzájemně výhodnou spolupráci. Tu jim Západ nikdy nenabídl, nabídla jim ji Čína a Rusko. Zdechovského vlhké sny, co nesmíme dopustit, už je nezajímají. Game is over.

J. Smith 9.4.2024 7:49

Ty b,,,be, kdo tu Lybii rozm....dal_?

K. Křivan 9.4.2024 8:05

Kadafi si to zasloužil.

E. Vladimír 9.4.2024 9:57

Ano. zasloužil si to. Nechtěl prodávat ropu jen za dolárky.

J. Nevrkla 9.4.2024 10:29

R^

K. Křivan 9.4.2024 15:00

Blbost ! Diskotéka v Berlině, Jumbo nad Lockerbee, to ti nestačí ?

R. Tichý 9.4.2024 7:19

Prilis dlouhe a mimo.

Neni jediny duvod, aby si evropske staty vynutily repatriaci migrantu. Neni jediny duvod krouzit ve Stredozemnim mori a zachranovat na dohled Afriky migranty a vozit je do Evropy.

Evropske valecne lodstvo ma z oblasti vyhnat paseraky a migranty dusledne vracet na pobrezi. Krome Turecka nikdo ani nepipne a na Turecko lze realne zatlacit.

Za celou situaci mohou Nemci a Merkelova!

V. Mokrý 9.4.2024 7:27

:-)