Úterý 21. 5. 2024Monika polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 54
  • Poslední: 28.4. 2019 19:16
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
D. Bystriansky 28.4.2019 16:47

"Je to marné, je to marné",

jak tu včera někdo napsal.

Dokud proti přirozené lidské touze za bezpracným a maximálním ziskem nezačne účinněji působit přes výchovu vštěpená morálka, limitující naše konání, k výrazným kladným společenským změnám nedojde!

Tak jednoduché a zároveň složité to je. Zaměstnavatel chce levnou pracovní sílu, levice chce svého voliče, migranti svoje dávky a zbytek to zatím toleruje.

J. Kanioková 27.4.2019 20:48

Více než 80% růstu populace

ve Velké Británii z důvodu přistěhovalectví - https://voiceofeurope.com/2018/08/more-than-80-of-uk-population-growth-due-to-immigration/#.W36lmomowe4.twitter

Zpráva ukazuje, že nárůst o 6,6 milionů ve Spojeném království mezi lety 2000 a 2016 byl způsoben přímo migranty přistěhovalců do Británie, jejich dětí a dětí narozených ve Velké Británii.

Ex-muslimka: „Švédové ztratí Švédsko za 50 let“ - https://voiceofeurope.com/2019/04/ex-muslim-swedes-will-lose-sweden-in-50-years/

D. Mach 27.4.2019 20:16

Dánsko má svá pravidla. To ale není překvapivé ...

Hned úvod příspěvku je dost zavádějící. Autor nechce, aby se na jeho zemi pohlíželo jako na zemi, která odmítá imigranty, a dá do článku odkaz na statistiku, podle které přijalo Švédsko 163 tis. imigrantů, Norsko a Finsko přes 60 tisíc a Dánsko okolo 7 tisíc. Ale to je přece volba Dánů a nikdo jim za to nenadává.

Jel jsem loni po zemi do Kodaně a na hranicích z autobusu vyhodili jednoho imigranta, který měl papíry na pobyt v Německu a ve Švédsku, ale ne na pobyt v Dánsku. Je obecně známo, že Dánové si schválili přísnější pravidla, a podle nich postupují. Kodaň je město, kde žije cizinců dost a můj hotel byl v těsné blízkosti sídliště, kde žili převážně imigranti. Takže věřím, že tam je imigrantů dost, že tam třeba s nimi mají i problémy, a že si zvolili svá pravidla pro jejich přijímání. V rámci EU to není ojedinělé. Ale o jakém kolapsu tu autor píše, to mi z článku není vůbec jasné.

R. Tichý 27.4.2019 16:01

Myslim, ze lze poslat etnickym Danum pozvanku do CR.

Snad si budou vazit druhe sance a nebudou volit multikulti blouznivce.

K. Salajka 27.4.2019 13:12

Byl jsem

v Dánsku dvakrát v 90 letech a přiznám se, že jsem tyhle problémy vůbec nepostřehl. Kodaň mi přišla příjemně kosmopolitní. Napadá mně jediné řešení - rozmnožovat euroatlantické etnikum.

Z. Lapil 27.4.2019 14:14

Re: Byl jsem

Já je nepostřehl ani v r. 2006(?). Jen pozor na geometrické řady (ta rozmnožovací k nim, tuším, patří). Máte na zahradě jezírko. Každý rok se zdvojnásobí počet leknínů na hladině. Ještě letos si docela slušně zaplavete - polovina hladiny je ještě volná.

Jo - a problémy se státním rozpočtem jako host (turista?) nejspíš nepostřehnete vůbec.

K. Salajka 27.4.2019 14:20

Re: Byl jsem

Napadá mně ještě další řešení. Sexuální revoluce jako byla ta v šedesátých létech. Jen nevím jako pro ni imigranty získat.

Z. Lapil 27.4.2019 14:54

Re: Byl jsem

Obávám se, že imigranty pro takovou věc získávat nepotřebujete. Stačí, aby se od nich děvčata nedržela na délku natažené paže :-).

K. Salajka 27.4.2019 15:59

Re: Byl jsem

Konečným důsledkem sexuální revoluce byla snížená porodnost prosazením antikoncepce, emancipace atd.

Z. Lapil 27.4.2019 18:03

Re: Byl jsem

Tak to jsem vás pochopil přesně naopak :-).

K. Salajka 27.4.2019 18:17

Re: Byl jsem

Já jsem se o tomhle výsledku sexuální revoluce dočetl nedávno - zdá se mi, že tu tahle překvapivá souvislost bude. O filosofii revoluce píše dobře David Lodge - Hostující profesoři a pak Svět je malý.

Z. Lapil 27.4.2019 18:47

Re: Byl jsem

Myslím, že kdyby se mě někdo zeptal, tak odpovím přesně takhle, ale v souvislosti s opakovaně probíranou nedostatečnou porodnost "bílých" mi přišlo, že cílem úvahy je tuto zvýšit.

J. Schwarz 27.4.2019 20:26

Re: Byl jsem

účastnit se na přelidněné Zemi závodů v porodnosti je mimořádně pitomý nápad. Podle mne je rozumnější zůstat na svém a nikoho z rychle se množících etnik na své území nebrat.

J. Kanioková 27.4.2019 20:51

Samozřejmě. Islám do Evropy nepatří !

K. Salajka 27.4.2019 22:51

Re: Byl jsem

Už v 19. stol. si Robert Malthus myslel, že je země přelidněná. Všiml jste si, jak klesla naše živočišná a rostlinná produkce v uplynulých 20ti letech ? Řešení vody je technický problém. Lidstvo by mělo prosperující oblasti rozšiřovat a ne šibovat s lidmi. Nepřijde vám zvláštní, že ještě stále financujeme vytváření pracovních míst a zároveň potřebujeme dovážet pracovníky?.

S migrací je to podobné - jde o prachy Pokud by pašování lidí nevynášelo, přestane migrace jako když utne. To by ale musel napřed přestat sociální stát"

J. Lepka 27.4.2019 12:21

Škoda, že se zcela určitě nedožiji toho,

zda bude mít na nové Dány větší vliv islám nebo tradice - pije jako Dán.

K. Keinkopf 28.4.2019 12:42

Re: Škoda, že se zcela určitě nedožiji toho,

Dáni ovšem říkají: chlastá jako Švéd; tak myslím, že vyhraje islám.

J. Schwarz 27.4.2019 11:11

Nikdy jsem neměl

rád komunisty. Ovšem dnes musím uznat, že úplně všechno špatně nedělali. třeba akce sto tisíc úředníků do výroby. Zavřít dnešní novinářské fakulty a jejich osazenstvo včetně redakcí mainstreamových médií poslat na převýchovu do dolů by byl dobrý počin směřující k ozdravění evropských poměrů. Určitě lepší než Macronovy fantasmagorie.

Z. Lapil 27.4.2019 14:07

Re: Nikdy jsem neměl

Nosím brejle a absolvoval jsem VŠ. Mám se bát?

R. Vacek 27.4.2019 14:33

Re: Nikdy jsem neměl

A víte, že snad každému by prospělo opustit svou sociální bublinu a rozhlédnout se kolem?

Z. Lapil 27.4.2019 14:51

Re: Nikdy jsem neměl

Vono je to dost riskantní, Feri by mohl vyprávět.

Ale vážně - co si myslíte, že třeba zrovna tady dělám.

V. Církva 27.4.2019 19:00

Re: Nikdy jsem neměl

Co se týká brejlí a VŠ, kolega psal o úřednících a novinářích. Brejle s VŠ nejsou podmínky postačující pro úředníka či novináře a dokonce ani nutnoé.

Z. Lapil 27.4.2019 19:22

Re: Nikdy jsem neměl

Máte recht, ale vysvětlujte revolucionářům, že nejste pracující inteligence, notabene když jste pracující inteligence.

Znáte to: když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože nejsem Žid... Vlastně princip předběžné opatrnosti :-).

J. Schwarz 27.4.2019 20:23

Re: Nikdy jsem neměl

Ona většina "mainstreamových novinářů" pracují jako druhdy jejich kolegové pro Völkischer Beobachter. A funguje to následovně - na popud EK se do našeho právního řádu "implementují" nějaké gumové paragrafy o diskriminaci či proti šíření nenávisti. Evropa je taky háklivá na nacistickou minulost a tak je trestné cokoli, co by nacistickou symboliku jakkoli vzdáleně připomínalo, zatímco levičácké symboly jsou "cool". Pak jakékoli mainstreamu nepohodlné názory, strany či politická hnutí jsou úplatnými pisálky okamžitě napadány a označovány za nacistické a je snadné na shromáždění dostat provokatéra co si oholí hlavu a zvedne pravici. Zato levice se může chovat jako Rudé gardy neblahé paměti, dělat kravál, ničit majetek, komunistickými symboly na jejich oblečení se nikdo nezabývá neboť "nejsou nelegální" a názory, na jejichž realizaci doplatili životy víc lidí než na ty Hitlerovy jsou pořád "salónfähig" a přednáší se na zvlášť pokrokových západních univerzitách. Tedy na v KLDR, ale na západě. Tady najednou nevadí ani Gulagy, ani vraždy, protože Pokrok a Štěstí Lidstva. Závěrem tedy - většina mainstreamových novinářů slouží vědomně jako propagandistická složka extrémní levice a jako takoví jsou morálně na úrovni nájemných vrahů. Nemají nejmenší právo moralizovat a číst komukoli levity. Howgh.

Z. Lapil 27.4.2019 21:02

Re: Nikdy jsem neměl

Je to tak. Spíš ještě hůř: ti novináři a mnozí další to nedělají z úplatnosti byť nepřímé (Merkelová nejspíš nechodí po redakcích s šekovou knížkou v ruce, trousíc nápadně nenápadné poznámky "AfD špatný, EU dobrý"), ale z přesvědčení.

L. Novák 28.4.2019 10:07

Re: Nikdy jsem neměl

Z blbosti. Je to jejich byznys a navíc to vydělává víc peněz... Ulovit platícího čtenáře/diváka/posluchače je stále větší kumšt. Proč si kazit kšefty, když to vynáší?

Z. Lapil 28.4.2019 19:16

Re: Nikdy jsem neměl

Vždyť to říkám, z přesvědčení :-).

P. Pavel 27.4.2019 15:51

Re: Nikdy jsem neměl

... jako třeba na chvíli opustit hospodu a přestat si lhát do kapsy o tom, jak to komunisti dělali dobře.

Z. Lapil 27.4.2019 19:19

Re: Nikdy jsem neměl

Děkuji :-)

J. Schwarz 27.4.2019 20:37

Re: Nikdy jsem neměl

Napadáte ve svém plátku za úplatu na zakázku cizí lidi? Pak asi ano, bez ohledu na počet dioptrií a případných diplomů.