14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

KALIFORNIE: Katastrofálně mokré sucho (a naopak)

Vědec z amerického geologického institutu uvedl, že bez celosvětového omezení emisí mohou stoupající teploty způsobit, že pohoří Sierra Nevada v Kalifornii ztratí 80 % sněhové pokrývky v zimě v průběhu 40 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.3.2024 14:47

Ano. Ale lze jí skrze zmíněné jevy účinně strašit.

M. Zasazabanovaný 14.3.2024 7:13

Veda sa mení na vieru, ktorá sa nekritizuje, lebo konsenzus. Francúzi už majú od roku 2024 "antiblasfemický" zákon, ktorý hovorí, že kritika "vedeckého konsenzu" je šarlatánstvo a hrozia za ňu až 3 roky väzenia.

A grantový vedci sú novodobí kňazi, slúžiaci vrchnosti (= deep state-u). Platí to pre "zlý, antropogénny" CO2, ktorým nás strašia grantoví klimakňazi. Videli sme to počas plandémie covidu u lekárov, ktorých "granty" boli v zarábaní vakcínami, v testovaní, v rúškach i v poplatkoch za každý očkovaný kus, pardon človeka, neotestovanou génovou imunoterapiou, premenovanou na vakcínu zmenou definície vakcíny WHO v 2015.

A hlásanie jedinej správnej viery znie z oligarchického mainstreamu unisono celým Západom, Ruskom i Čínou. Výnimka Ukrajiny (= deľba mocia a vplyvu vo vznikajúcom NWO) potvrdzuje pravdilo jedinej pravdy o zlom, antropogénnom CO2 i zlom covide a spásnych "vakcínach", spásnom CBDC a spásnom čínskom sociálnom kredite = EU sledovanie CO2 stopy v 15-min mestách.

M. Krátký 14.3.2024 6:16

Na tuhle vlnu nejlépe reagovala již před čase ČTelevize : a sice tak, že povodně hlásí jiný redaktor - redaktorka a katastrofální sucho zase někdo jinej a je vymalováno - vlk se nažral a koza zůstala celá - krásné ( deštivé i slunné ) dny všem lidem dobré vůle VVV

P. Dvořák 14.3.2024 6:01

Kočka leze dírou pes oknem, nebude-li . . . .

Já jediný mám pravdu a dosud si toho nikdo z těch na všechny strany pomýlených meteorologů nevšiml. Už mnoho let tvrdím:

"Počasí bude."

:-)

J. Jurax 14.3.2024 14:51

To je nebezpečné tvrzení, které je třeba důsledně potírat. Vždyť na takové tvrzení přece granty ani dotace nedostanete!

R. Holub 14.3.2024 2:33

Jako kanadsko-(a hlavne) americky vedec, 1966-ted, vas mohu ujistit ze hlavni motiv vedcu je dostat dalsi grant. Na zaklade mnozstvi ('peer reviewed') publikaci a citaci. Tech roste exponencialne, takze poctive reviewing (lektoring) je cim dal tim vic nemozne. Je to jeste horsi nez v tomto clanku. Ale, kdo chce kam pomozme mu tam.

J. Sinnreich 14.3.2024 1:42

Diky silene zelene politice. v Kalifornii plati zakaznik za elektrinu v prumeru dvakrat vice. nez v ostatnich statech Unie. Aby tomu nasadili korunu, pripravuji kalifornsti zeleni socialiste zakon, podle kterteho bude platit obcan za elektrinu pomerne, podle vyse sveho prijmu.

T. Kohout 14.3.2024 1:41

Pořád platí "nebude-li pršet, nezmoknem". Ale na tomto postřehu by se moc peněz vydělat nedalo. A proto nastoupila věda. A vida, co se děje. Miliony lidí mají náhle co dělat.

R. Langer 14.3.2024 5:55

Ne, někteří jednotlivci z toho milióny mají. Prodavači deště a podobní podvodníci. ;-)

Nejlepší na tom je, jak najednou začali tvrdit, že díky "globálnímu oteplování" klidně můžete mrznout. ;-)

J. Jurax 14.3.2024 14:57

... že díky "globálnímu oteplování" klidně můžete mrznout, pravíte.

Inu, my, co do nás na VŠ nalejvali marxismus-leninismus a vědecký komunismus víme, že jde o dialektickou jednotu protikladů. A hned to máte přímo vědecky vyfutrované!