21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

JASNO: Dvě G a dvě pacifikace

V posledních desetiletích se ale tohle slovo stalo frekventovaným v souvislosti se dvěma G. Gaza a Groznyj. V obou případech se místní moci chopily extrémní islamistické síly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 9.12.2023 20:52

Čečeni si svůj islámistán dělali doma, Gazani (Hamas) zaútočili na Izrael.

Srovnání G je tudíž mimo.

Leda snad, že Rusáci prasili podobně jako Hamas.

V. Čermák 9.12.2023 23:51

No Putin si s Čečenskými Teroristy poradil bravurně. Předváděli se i v Moskevském divadle, kde si Putin s nimi také bravurně poradil. I mladý Bush mu zatleskal..

O. Buda 10.12.2023 14:56

Jojo, bravurně, jak to v Rusku umějí. Dne 23. října 2002, obsazení divadla na Dubrovce teroristy: V sále bylo při zásahu 912 rukojmích, z toho přibližně 100 dětí. Z různých důvodů z nich zemřelo celkem 130 lidí, z toho 10 dětí. Při zásahu bylo zabito 41 teroristů, z toho 19 sebevražedných atentátnic. Žádný terorista nebyl zajat živý. Takže poměr obětí je teroristé ku rukojmím 1:3. Ozbrojené síly bravurně otrávili všechny uvnitř najednou fentanylem, pobili teroristy, neřekli záchranářům, že rukojmí jsou otrávená fentanylem a pomřela spousta nevinných. Oficiální složky vydaly prohlášení, že všechny zúčastněné jednotky odvedly perfektní práci. Ve zprávě o průběhu akce se uvádí, že:"... Minimalizování počtu obětí nebylo prioritou operace. Úkolem nebyla záchrana otrávených rukojmích, ale zničení teroristů...“

P. Diviš 10.12.2023 16:43

Stačilo mít připravené antidotum, ale kdo by se o to v Rusku staral ....

Když si umí sami vyhodit do luftu baráky, aby byl důvod k válce.

R. Langer 10.12.2023 17:07

Jo jo, stejně jako si vyhlazují plynovody, co? ;-D

P. Diviš 10.12.2023 22:40

Vyhlazují, aby plyn lépe proudil. :-P

P. Diviš 10.12.2023 16:41

Škoda, že jste v tom divadle nebyl, multiSvědku. Zažil byste (i v Beslanu), jak Rusákům bravurně záleží na přežití rukojmích.

A bylo by tu o jednoho méně informovaného, více popleteného, méně.

V. Čermák 10.12.2023 18:27

Jen si Pindejte Docente...

RUSKÁ VOJSKA VČERA SEVERNĚ OD AVDIJIVKY PROLOMILA POSLEDNÍ OBRANNOU LINII UKRAJINSKÝCH VOJSK! Kyjev chystá ústup o desítky kilometrů a přiznal, že hrozí zhroucení celé fronty!

L. Kuča 11.12.2023 8:17

Bravurně? Buďto to musíte myslet ironicky, nebo úmyslně ve stylu přání je otcem myšlenky popíráte to, na čem stojí skutečná judeokřesťanská civilizace. Doufám, že u nás nikdy nikdo nebude nic zvládat podobně “bravurním” stylem.

P. Skřivan 9.12.2023 20:34

Nejsem si jist, zda je tu dobré vytahovat Groznyj za příklad. Od Jákla je to tedy odvaha nebo spíš drzost hodně velká, která dokládá orientaci jeho i jeho šéfa. Ta je profláknutá, akorát na to už zase všichni zapomněli. Groznyj je příklad krajně nevhodný, a to dobrá budoucnost pro Gazu není určitě. Cílem není, aby v Gaze jedna totalita nahradila druhou, ale to, aby to tam fungovalo normálně, Gaza přestala být trumfem v ruském rukávu a ti tam, co žádnou válku nechtějí, přestali být rukojmími gaunerů. A je jedno z které tajné služby.

V. Čermák 9.12.2023 23:54

Gaza není trumfem v ruském rukávu. Úplně stačí samotná Ukrajina a Putinova obliba v Africe a Arábii. Co bude s Gazou ještě není jasné...

P. Skřivan 10.12.2023 20:44

Pane Čermáku, Jásir Arafat už tu byl už za totáče pečenej, vařenej. Takže Gaza je trumfem v ruském rukávu a není to ani tajemství. Říká to i NATO. Náhoda, že útok na Izrael je zrovna teď, když Putin nutně potřebuje úspěch na Ukrajině, to fakt není. Jde o vázání sil protivníka, který není jen Ukrajina, ale celé NATO, které Ukrajinu podporuje a bez jehož pomoci nemají šanci. Nebo kde myslíte, že se dělají plány na ukrajinské ofenzívy a kde se zjišťují zpravodajské informace ? Nebo máte pocit, že Ukrajina má satelity a AVACS ?

P. Hák 11.12.2023 8:57

Arafat = Al-Fatah. Hamas je nepřítelem Al-Fatahu.

V. Petr 9.12.2023 20:11

Britské mandátní územíé Palestina, pro připomenutí

Toto nové uskupení vzniklo po první světové válce jako důsledek pádu Osmanské říše. Mezi hlavními cíli britského mandátu bylo napomoci při realizaci Balfourovy deklarace z 2. listopadu 1917, která měla zaručit „zřízení národní domoviny pro židovský národ“.[1] Na konferenci v San Remu (duben 1920) bylo dohodnuto, že se území mezi řekou Jordán a Středozemním mořem, včetně Jeruzaléma stane součástí židovské národní domoviny. Toto rozhodnutí bylo potvrzeno v roce 1922 Společností národů, přijato Kongresem Spojených států amerických a stvrzeno podepsáním mezinárodního Britského memoranda o Palestině (tzv. Bílé knihy) z roku 1925.

O. M. 9.12.2023 18:40

Demokrati jednak doufají ve voliče, jednak vědí, že US ekonomika (zejména těch jižních států) by bez těch přistěhovalců začala dosti drhnout.

P. Rychetsky 9.12.2023 17:46

Predstavim mi, ze by Jaklovo clanecek mel vyjit v agenture TASS, a pristal na stole Putinovo cenzorum a propagandistum.

Zbombardovali jsme islamisty. SCHVALENO. (Ze nejdriv akorat chteli nezavislost, to uz bohudik vsichni zapomeli. Rozdily mezi nasim kobercovym a izraelsky cilenym bombardovani nikdy vystouravat nebude)

Groznyj diky nasi citlive ruce ted prosperuje. SCHVALENO. Krasne receno, poslat autorovi vetsi bonus. (Mensi, nijak kriticke doporuceni autorovi - prosime pridat a vypichnout ze bombardovani Mariupolu ted delame ciste proto, aby to jednou bylo krasne prosperujici mesto)

Zapad je shnily a pokrytecky. SCHVALENO. (U nas je pravda a mluvime uprimne. Jsmne Zapadu inspiraci. Autore, prosim vypichnete znovu jak na shnnilem Zapade rejdi buzny)

Schvalovani pomoci pro Ukrajinu v US parlamente je travestie. SCHVALENO. (Ze to zrovna ted sice docasne blokuji Republikani v ramci standardnich politickych vymen je jedno, autor spravne opiskoval Demokraty, kteri to ted tlaci)

P. Rychetsky 9.12.2023 15:25

:-) Velice zabavne. Jakl konecne nasel novatorske srovnani, hlavne aby, jako vzdy a jako cely IVK, nejak pomohl rusakum. Srovnani nesedi, Ceceni utocili na ruske vojaky, kdezto hamas hlavne na izraelske civilisty. A Izrael bombarduje zabetovane hamasniky, a civilisty predem varuje at zmizi, kdezto rusove kdyz zpatlali regulerni utok, tak bombardovali kobercove. Rusove si delali co chteli, kdezto Izrael jede podle pravidel valky.

Levicaci Zapadu opravdu sileni jsou. Jenze ti uz dlouho dobu podrazeji Izraeli nohy kde muzou. Ze jaksi se obcas nyni daji na stranu Izrale, zpusobil ciste Hamas.

Co srovnani s Mariupolem ci Aleppem, pane Jakle?

Islamisti, hamas, rusaci, cinsky komousi. Sily zla funguji, vic a vic dohromady, a Jakl mudruje, jak rusacko z teto osy zla vyjmout. Choroso, tovarysci IVK. R^

J. Jurax 9.12.2023 16:49

Jo.

Jenže ruský způsob byl účinný. Jestli bude ten izraelský je otázka; Izrael si na rozdil od Ruska v Grozném nemůže dovolit ignorovat veřejné mínění na tzv. Západě, jež nezřídka fandí teroristům najmě v zemích přesmíru zamuslimených a lpí na humanismu v daném kontextu sebevražedném.

A taky Čečencům v Grozném neposkytovala EU desetiletí "humanitárni" pomoc, natož aby ji ještě třikráte navýšila, když konflikt vypukl.

P. Rychetsky 9.12.2023 17:52

Jo. Chovani EU a svetovych levicaku vuci Izraeli je dlouhodobe strasne ostudne. Halt marxismus tam stale vladne. Kdyz jsi slabsi, mas pravdu a pravo na sve strane. Ze jsi islamisticka terorizujici krysa je ve velkem schematu veci jedno. Izreal je silny, tedy kolonialista a uzurpovatel a zaslouzi si byt spravedlive terorizovan. Z Hamasu ja pak pres nekolik vykrutu a vymyku pritel americkeho LGBTQ, prestoze stoji proti uplne vsemu co je jim svate.

P. Diviš 9.12.2023 20:53

Účinný byl, ovšem v Rusáky vyvolaném konfliktu.

V. Petr 9.12.2023 8:57

Autor neuvádí, jak ve skutečnosti začala druhá Čečenská válka. Čečna existovala, ač za nelibosti Ruska, dokud se nerozhodla "vyvézt" "islámskou revoluci" na úzení sousedního Dagestánu. Rusko vojenský útok odrazilo a Čečnu dobylo. Ovšem vyhlášeným Putinovým cílem se pak stalo znovupřipojení Čečny k Rusku.

Izrael by si mohl vzít z Putina příklad. Na vojenský útok odpověděl válkou, která vedla k úplné kapitulaci útočníka!

P. Hák 9.12.2023 8:50

Jinak se mi líbí, že výzva, aby si čtenář vyhledal informace, už byla označena za putinovskou propagandu :-)

Ale čemu se divím... "Nevědomí je síla!", říká přece Velký Bratr. Kdo je moc zvědavý, je zrádce!

P. Hák 9.12.2023 8:46

Ta poznámka o fotkách Grozného a googlení - jo, dobrý. Kolik lidí by asi napadlo to naťukat? Pana Jakla ano. Za mne R^

Co se týká té západoevropské levice, nemyslím, že má jasno. Sice musí sledovat, kam zámořský prst ukáže, ale ideově v tom má bordel. Jasno mají české mediální elity - "Co A činí, dobře činí. Co B činí, špatně činí." Ušetří se tak hodně námahy s hledáním informací, s pozorováním reality a s přemýšlením.

P. Diviš 10.12.2023 22:43

Pozorovatelné nejvíce u obhájců Ruska a jeho řádění.

Protože, marná sláva, ten útok Ruska na Ukrajinu se okecat nedá. Další stylové poznatky až potom.

P. Hák 11.12.2023 8:55

Pane Diviši, jsem rád, že jste se ozval.

Víte, ono tady jde o otázku klapek na očích, ideologické zaťatosti a posuzování věcí podle otázky "kdo", nikoli "co". Dotyčný vidí jen to, co se mu hodí. Je na jedno oko slepý.

Je tu Země Dobra a Velký Satan - a je jedno, že tím Velkým Satanem je pro někoho Rusko a pro jiného USA. Podstatné je, že nemá smysl pokoušet se o jakoukoli racionální diskuzi, protože to je otázka víry, "otázka náboženská", jak by řekl Popper. Rozum stojí v koutě.

Pro mne je takový redaktor Šafr zcela ekvivalentní iránskému ajjatolláhovi, sice má opačně nastavený kompas, ale myslí stejně.

Je mi jasné, že Vy to takhle nevidíte. Proto jste se ozval.

K. Machala 9.12.2023 3:52

Souhlas ohledně západoevropské levice a Gazy. Groznyj bylo něco jiného, nechtěli cizí území od řeky k moři, jen si mysleli, že rozchod SSSR platí i pro ně. Islamisté tam ani náhodou nepřevládali, Kadyrov je větší islamista, jenže poslouchá Putina. Teprve po ruském obsazení druhé vlny a zabití prvních dvou prezidentů se radikalizovali. Aslan Maschadov, natožpak před ním Dudajev nebyli islamisté. Spíš nacionalisté usilující o národní sebeurčení. Tj to o Grozném je v článku jen putinsky ohnutá verze reálu.

V. Církva 9.12.2023 8:07

R^

P. Diviš 9.12.2023 20:54

Přibližně tak.

J. Kočvar 9.12.2023 0:23

Nesmysl.

1) Čečenci vyhlásili nezávislost v době, kdy tak učinily všechny svazové republiky SSSR. Nešlo jim o chalífát, ale o nezávislost na Rusech, kteří je po staletí vraždili a utlačovali.

Dudajev po několik let v Čečensku nezávisle vládl, aniž by jakkoli Rusko napadal. Naopak Rusové se s odtržením Čečenska nikdy nesmířili, soustavně podporovali opozici proti Dudajevovi, posilovali chaos, jaký se v Čečensku rozvíjel, ale pořád se jim nepodařilo Dudajeva svrhnout, tak nakonec koncem roku 1994 do Čečenska otevřeně vpadli, aniž je jakkoli ohrožovalo.

Džihádisté se do Čečenska nastěhovali až v důsledku této ruské agrese, do té doby ani nevěděli, že nějaké Čečensko existuje. To, že se tam po první válce v Čečensku uchytili, je důsledek tohoto ruského zločinu.

Počet čečenských obětí ruských vpádů do Čečenska se odhaduje na dvakrát padesát tisíc, z populace o velikosti jeden milion. Nelze proto hovořit pouze o "tisících civilních obětí".

2) Financování amerických přátel, kteří se ocitli ve válce, zatrhli republikáni, ne demokrati. Pokus obviňovat z toho demokraty je proto mimořádně svérázný. Jsou to v prvé řadě republikáni, kdož "dávají v sázku priority americké světové mocenské politiky".

J. Sinnreich 9.12.2023 0:52

Otevrena hranice a 5 milionu ilegalu z celeho sveta, za dva roky Bidenovy vlady znamenaji pro USA strategicke nebezpeci. (infiltrace terorizmu). Proto Republikani trvaji na reciprocnim reseni. Bezpecna, chranena hranice je podminkou k zahranicni vojenske pomoci.