14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

IZRAEL: Vláda přišla o jednoho ministra

Deriho jmenování ministrem je podle Nejvyššího soudu vzhledem k jeho „vleklé a soustavné kriminální minulosti během výkonu státních funkcí nanejvýš nepřiměřené“. Nejvyšší státní zástupkyně Gali Baharav-Miara proto Netanjahuovi nařídila, aby ho z vlády odvolal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 26.1.2023 9:24

Odvolání Arje Deriho ukazuje, že jsou reformy soudnictví v Izraeli nutné. Téměř 400 tisíc Izraelců volilo stranu Shas se vším všady, i s jejím vedoucím předákem Derim a pak deset nikým nevolení izraelští levicoví soudci usmyslí, že odvolají Deriho, aby škodili této nové pravicově pronárodní vládě.

Ano, 10 nikým nevolených lidí si dovolí zvrátit rozhodnutí téměř 400 tisíc Izraelců. Izrael je ve stávajícím stavu juristokracií, tj. diktaturou levicového Nejvyššího soudu. Je třeba ozdravit izraelskou demokracií a vrátit hlavní suverenitu izraelskému lidu.

O. Machluf 26.1.2023 14:27

Člověk jako Deri nemá ve vládě co dělat. A na podobné zalezizosti se mělo myslet dřív, aby nedošlo k takovému lapsu. Mimochodem tento pán nazývá sám sebe ortodoxním, tedy věřícím? Asi neumí nazpaměť Desatero. Ale můžeme být klidní : Ve straně Shas se jistě najde někdo, kdo ho plně nahradí. Hezký den z Izraele.

H. Lukešová 26.1.2023 14:34

O to nejde, jistěže ho někdo nehradí, ale ten diktát levicových soudců nemá nic společného s demokracií.

Jinak dík, také Vás zdravím.

O. Machluf 26.1.2023 21:12

Diktát ultraortodoxních také ne. Jinak jen pro ujasnění, já jsem pravičák jako poleno a volila jsem ortodoxní sionisty.

H. Lukešová 26.1.2023 22:23

To je dobře. Z Vašich názorů je to znát.

O. Machluf 26.1.2023 21:15

Plně nahradí ve všech směrech.

J. Farda 26.1.2023 18:06

"... Deri je recidivista, a navíc v podmínce. Před čtyřmi lety byl obžalován z neplacení daní a praní špinavých peněz, ale začátkem loňského roku uzavřel se soudem dohodu, v které slíbil, že výměnou za podmíněný trest zaplatí pokutu a odejde z politiky. Bez tohoto slibu by byl jeho čin prohlášen za „morálně opovrženíhodný“ a Deri by se nesměl vrátit do politiky sedm let. Svůj slib ale nedodržel. ..."

Sorryjako, kopretinová Haničko, tohle mi připomíná jiného člověka, co (zkráceno) vždycky prohlašoval, že a) nikdy nechce do politiky, za b) nikdy nechce do žvanírny parlamentu, a za c) že nikdy nechce kandidovat na prezidenta, bo ve všech třech uvedených případech není politik, a politika se mu vlastně ekluje. No vida, člověk takto lhoucí kandiduje do třetice - a tím ho, prolhaného hysterika a psychopatického žvanila, srovnávám se lhářem Derim. Izraeli nadále držím palce, ale pochybuji, že s takovým lhářem by mu kynuly světlé zítřky - Bibi se holt musí poohlédnout po lepším pretedentovi. Přeji Vám pevné zdraví, dobrou mysl do dnů dalších, a vůbec se mějte! :-)

H. Lukešová 26.1.2023 18:15

Děkuji, pane Fardo. Také Vám přeji hodně zdraví a vše dobré.