24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

IZRAEL: Deep state proti Bibimu

Pojem „deep state“ se používá pro instituce a skupiny lidí hluboce vrostlé do struktury státu a usilující o zachování určité politiky nezávisle na demokratických volbách. Jde o stát ve státě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 27.11.2019 20:26

K totalitě vedou dvě cesty, rychlá a pozvolná.

Demokracie bez náhubku právního státu je ta rychlejší z nich, a navíc je to jednosměrka.... V zemích třetího světa (nebo po nějaké strašlivé krizi I jinde) je běžný právě tento rychlý sešup prvního typu: Afrika byla a je plná kdysi svobodně zvolených lidožroutů...

Ovšem i právní stát bez demokracie, to je vždy jen jakýsi mezistav, který dlouhodobě směřuje ke svobodě (Jižní Korea? Singapur?) nebo do hlubin otroctví, ve kterém ve finále vládne nějaký Velký Inkvizitor... V Eurotlantické civilizaci, kam Izrael bezesporu patří, je v poslední době příliš mnoho známek toho, že se "právní stát" stává až příliš deep a demokracie dostává na frak.

Bibi je na straně svého lidu, a lid je na straně Bibiho, myslím...

J. Zaorálek 27.11.2019 18:39

Dění kolem Izraele má, pane Štípku, celosvětový význam, i když Vám to tak možná nepřipadá. No a nazývat nějakého žida fašizoidním nackem je opravdu vtipné, to ano, takové nekorektní, že? Jako fór teda dobrý.

P. Staronový 27.11.2019 17:23

Snad kdybyste si zařídil vlastní web ....

Nemusel byste řešit co napsal či zvolil někdo jiný a mohl se plně věnovat hlavně domácím záležitostem.

J. Kouřil 27.11.2019 15:35

Deep state máme i u nás. Hlavně proto, že do vládních funkcí jsou dosazováni naprostí laici a neschopní politici, takže pro úředníky na ministerstvech nepředstavují vážné soupeře při prosazování vlastních zájmů.[>-]

I. Štípek 27.11.2019 15:28

Aha. Tohle je zajímavý příspěvek, milionkrát líp informovaný než ty stejskalovské blouzniviny. Je pro bibiho a je nesmiřitelný. Hm. Když to vemu kolem a kolem: proč na NP, který by se měl věnovat hlavně domácím záležitostem (jo, to nás zajímá!), pořád řešíme, proč toho fašizoidního nácka Bibiho dávno nezavřeli a DEMOKRATICKÝ Izrael si nezvolil vedení z židů co se pro blbost nehádají do krve, mají krapet velkorysosti v krvi a nesnaží se točit zeměkolí podle nějaké tři tisíce let staré poudačky?

M. Krčmář 27.11.2019 13:45

Plný souhlas,ale kde vzít ty nůžky a kdo je má držet při tom "ostříhání" státu. Ať dělám co můžu, nevidím jedinou demokratickou cestu. A ty nedemokratické vedou do pekel.

D. Polanský 27.11.2019 12:21

U nás zase pravicová elita není spokojena s výsledky voleb.

R. Brzák 27.11.2019 10:40

díky za opravu - nechám se unést a nesleduji, jak píšu...

M. Krátký 27.11.2019 10:28

rád s vámi souhlasím a podepisuji - jen malá poznámka - kádr je sice rodu mužského a muži jsou v kádrech v přesile ale přeci jen je kádr rodu neživotného - takže : aby se kádry měnily - hezký den R^R^R^

R. Brzák 27.11.2019 9:53

deep state je prostě průvodním jevem státu jako takového. Lidé, kteří jsou, ať už demokraticky, nebo zaměstnáním posazeni na státní moc, se dříve nebo později stávají odtrženějšími od reality, navíc, vlivem moci, kterou mají nad druhými lidmi, podléhají svému strachu (o tuto svou pozici především) a následkem toho se i stávají levicovějšími (vyžadují více státní moci nad občany, aby sebe i občany mohli ochraňovat před chybami, v posledku i jejich vlastními) a tudíž opouštějí svobodu ve prospěch etatismu.

Proto je v zastupitelské demokracii tak důležité, aby se kádry pravidelně měnili. A proto je přímá demokracie, s minimálním státem, tedy minimální mocí jedněch nad druhými, příslibem menší levicovosti.

P. Lenc 27.11.2019 9:30

JO!

T. Hraj 27.11.2019 9:10

Pokud si i Izrael, který je denně fackován realitou (existenčního ohrožení), zvolí vládu od reality odtrženou (obvyklý stav v zemích po celé EU), potom je opravdu asi amen s celou západní kulturou.

J. Schwarz 27.11.2019 8:52

Tak koukám, "deep state" je problémem každé bohaté společnosti s výjimkou Saúdské Arábie, Kataru a podobných naftových despocií. Není to tak, že by vzdělaná společnost zajistila prosperitu země, ale naopak bohatá společnost si může dovolit "vzdělávat" kdejakého blbce. No a právě tito lidé studují "sociální vědy", věnují se "avantgardnímu umění" atp., z těchto lidí se pak rekrutují státní úředníci + všelicí poraděnkové a vzniká "deep state". Tohle jsou ti praví paraziti, "dobyvatelé rent", "lišnye ljudi"...