20.6.2024 | Svátek má Květa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Samson 28.5.2024 20:00

Tak bez humoru a tak trochu osobne (v arabsko-izraelskom konlikte sa to neosobne a "neutrálne" ani nedá).

K inštitúcii ICC je treba mať asi taký rešpekt ako k OSN (najmä k jej Valnému zhromaždeniu). Žiaľ, nič lepšie po roku 1945 nikto nevymyslel. Takže ICC a VZ OSN existujú, aj keď nefungujú v súlade so svojím pôvodným poslaním.

Ale k tomu "osobnému" pohľadu. Raz som o polnoci ostal "visieť" pri prestupe na železničnej stanici v Drážďanoch (v noci vlaky v Nemecku nechodili, možno to je tak až dodnes, len dnes sa už lieta).

Keďže som mal k ďalšiemu odchodu do civilizácie viac ako šesť hodín, išiel som sa nadránom v mraze prejsť po "Prager Strasse" netušiac, že je 13. február (začiatok bombardovania Drážďan 1945). Výklady ukazovali zohavené ulice, trosky budov, hromady mŕtvych ako ako varovnú spomienku na tento tragický deň (a ten ďalší po ňom).

Nápisy pod týmito fotografiami nezneli "to nám urobili Američania a Briti", dokonca ani nie "tak toto nám spravil Hitler", ale "das haben wir uns selbst verursacht" (...to sme si urobili sami).

Bez odvážnej sebareflexie to ani v palestínsko-izraelskom konflikte nepôjde.

Ivo Samson

V. Pokorný 28.5.2024 14:53

Tak znovu. Chtěl jsem odpovědět paní Lukešové na její poznámky k mé osobě. Napsal jswm, podle mého slušnou formou moje stanovisko k tomu, že mě nazvala lidskou zrůdou. To se nedá nic dělat. Pak jsem jí napsal, proč jsem k mému stanovisku k Izraeli, Židům obecně a k Palestincům, Hamásu a genocidě, kterou provádí židovský Izraeldospěl. Snařivý cenzor z LN, nebo možná už AI, mě tu odpověď zatrhla.

Tak, paní Lukešová, postupuje ta vaše ideově spřízněná skupina morálních majáků a jediných strážců Pravdy k nesouhlasným názorům jiných. Jste mi jen k smíchu a lituju vás. Dodám jen, Fuj.

Mějte se jak chcete.

V. Pokorný 28.5.2024 14:56

Dodatek...omluva za překlepy, čéééést cenzore!

H. Lukešová 28.5.2024 15:21

Slušně? Označovat Židy jako Ž...dáky je antisemitská urážka, jako nazývat černocha n....gr či homosexuála b...zna. Je to znevažující urážející jazyk, to se nezlobte, ale velmi mě to pobouřilo.

Divím se, že vám Lidovky vůbec takový urážející příspěvek pustily, mně jeden příspěvek se slovem b...zna nepustily a podotýkám právem. Nikdo si nezaslouží být urážen a znevažován za to, kým je.

F. Navrátil 28.5.2024 16:42

Omluvte pana Pokorného. Nepochopil, že urážet se může jen jedním směrem. Například pojmy jako čobolové, russáci nebo kozomrdové cenzor neovažuje za urážku.

H. Hadravek 28.5.2024 17:43

Ten člověk nebyl buzna?

H. Hadravek 28.5.2024 17:09

Jo, jo, cenzura je zpátky.

I. Schlägel 28.5.2024 12:00

R^

A. Teplý 28.5.2024 10:50

Nejzajímavější je, že p. Stejskal v článku uznal existenci Palestinského státu:

"Hamas a jeho ozbrojené formace jsou vládním hnutím"

L. Stejskal 28.5.2024 17:24

Píšete nesmysly. Citovaná věta znamená, že Hamas je vládním hnutím na části teritoria Palestinskoarabské autonomie, nic jiného. To nemá s uznáním "Palestinského státu" absolutně nic společného. Vládne Hamas v Pásmu Gazy? Vládne. Je tedy vládním hnutím? Je. Tak o co Vám vlastně jde?

A. Teplý 28.5.2024 23:05

Jedna věc je vláda - spojená se státem.

Druhá věc je samospráva - spojená se subjektem bez mezinárodní kompetence.

Když správu Gazy už nepovažujete za samosprávu - ale za vládu - uznáváte tím Palestinský stát.

R. Kielbergerová 29.5.2024 18:40

Naznačit vám, že jste diletant. Nechcete si skutečně zadat do prostého internetového vyhledávače, co to je pojem vláda a co se říká pojmem vládní? Vy budete jako čučkař operovat s metaforickým slovem vládne? Ve Stínadlech vládlo...Zavládlo ticho...Vládne tady tomu defakto ruka trhu...a vy z toho učiníte pojem? To území se dejme tomu bohužel musí podrobit hnutí Hamás...vy z toho uděláte Vládní hnutí? Zavládlo ve mně podezření že jste buď manipulant těžce zahnaný do kouta anebo neznalý blb. To první bude pravdou...

M. Zasazabanovaný 28.5.2024 10:13

https://www.teraz.sk/zahranicie/borrell-zopakoval-svoje-stanovisko-ze/777385-clanok.html -Borrell zopakoval svoje stanovisko, že Izrael pomohol vzniku Hamasu.

Najvyšší diplomat EÚ obvinil Izrael z financovania Hamasu - Josep Borrell vo svojom prejave na Univerzite vo Valladolide v Španielsku uviedol, že Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. https://elpais.com/internacional/2024-01-19/borrell-acusa-a-israel-de-haber-financiado-a-hamas-para-debilitar-a-palestina.html?event_log=oklogin

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/ --- https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html

Rôzne vlády na čele s Benjaminom Netanjahuom roky zaujali prístup, ktorý rozdeľoval moc medzi pásmo Gazy a Západný breh Jordánu – zrazil prezidenta Palestínskej samosprávy Mahmúda Abbása na kolená a zároveň podnikol kroky, ktoré podporili teroristickú skupinu Hamas. Cieľom bolo zabrániť Abbásovi – alebo komukoľvek inému vo vláde palestínskej samosprávy na Západnom brehu – v napredovaní smerom k vytvoreniu palestínskeho štátu. Tak, uprostred tejto snahy poškodiť Abbása, bol Hamas povýšený z obyčajnej teroristickej skupiny na organizáciu, s ktorou Izrael viedol nepriame rokovania cez Egypt, a ktorá mohla prijímať infúzie hotovosti zo zahraničia. https://www.timesofisrael.com/for-years-netanyahu-propped-up-hamas-now-its-blown-up-in-our-faces/

Takže Izrael je priamo zodpovedný za teror Hamasu. ako píše aj Time of Israel. Vedome podporovali Hamas, lebo upierajú Palestíncom právo na samostatný štát. Izrael podporuje terorizmus aby dosiahol svoj politicko-mocenský cieľ.

H. Lukešová 28.5.2024 10:32

Tento svůj příspěvek pastujete dokolečka, dokola u každého tématu týkající se Izraele, nepřipadá vám to hloupé?

Ne, za zvěrstva Hamásu je zodpovědný jedině Hamás, to jeho bojovníci vraždili tím nejhorší způsobem židovské civilisty, včetně žen a dětí, znásilnili a umučili bezpočet židovských žen.

Dávat vinu samotném Izraelcům za masakr, který na nich teroristé spáchali je nesmyslné, je to stejné jako tvrdit, že za znásilnění si může žena sama, neb měla přiléhavé oblečení a pána násilníka sváděla.

Nebo další příklad byl, když nacisté, zejména kulhavý Goebbels tvrdil, že si Židé za pogrom- Křišťálovou noc můžou sami a tudíž museli nahradit a zaplatit všechny škody, které nacistický dav způsobil.

Viníci jsou vždy vrazi, násilníci, ne zavražděné oběti a znásilněné ženy.

M. Zasazabanovaný 28.5.2024 10:36

Pretože je to stále pravda. Izrael je štát podporujúci terorizmus. Vinu nedávam Izraelcom, ale izraelskej vláde, silovým zložkám, Mosadu etc. - už to pochopte.

Bojovať proti Hamasu a súčasne podporovať Izrael je chucpe. :-)

Terorista ako terorista.

H. Lukešová 28.5.2024 11:04

V tomto se neshodneme. Já podporuji Izrael a odsuzuji Hamás.

M. Zasazabanovaný 28.5.2024 11:29

A Izrael, keď to bude potrebovať, opäť stvorí, či spolustvorí ďaľšie "Hamásy" - chucpe. :-)

M. Zasazabanovaný 28.5.2024 13:11

A vy ďaľších, Izraelom stvorených či podporovaných teroristov, budete opäť ohnivo odsudzovať.

Smiešne, alebo smutné?

H. Hadravek 28.5.2024 17:17

Proč pak saido Lukešová pracujete pro Hamás a zesmešňujete tu izraelské argumenty?

H. Lukešová 28.5.2024 18:05

Pro Hamás nacisty pracujete vy. Rozšiřujete antisemitismus na NP. Když vidím, jací lidé hájí palestinské nacisty, tak si říkám, že jsem na dobré straně historie.

H. Hadravek 28.5.2024 17:15

Přesně toto řiká řada mých židovských přátel. Asi to budou antisemité.

H. Hadravek 28.5.2024 17:13

Nevím, jestli je lidsky vhodné připomínat Křišťalovou noc. Zahynulo při ní pouhých 91 osob, což ve srovnání se zločiny, které Židé páchají v Palestině je téměř nic.

H. Lukešová 28.5.2024 18:03

Jediní, kdo páchají zločiny, jsou palestinští Arabové. Ti terorizovali Židy od dvacátých let minulého století. Spáchali pogromy v Hebronu, Safedu, Jeruzalémě, při kterých zabili stovky lidí, další masakry Židů spáchali v průběhu velké arabské vzpoury z let 1936-1939 a pak v čtyřicátých letech až po vznik Izraele a dále a dále. Židé se vždy bránili. Zločiny palestinských Arabů jsou s nacisty srovnatelné.

M. Krčmář 28.5.2024 13:21

Borrell a celá ta banda tupých hlav v Bruselu jsou především nepřátelé nás Evropanů, stejně tak všichni muslimové,jim totiž nejde o stát, jakýkoliv,jde jim o muslimskou světovládu,a každý kdo je podporuje, kolaboruje s nepřítelem.

J. Spilka 28.5.2024 8:31

Dobrý den, děkuji autorovi za pěkný článek. Přirovnání se mi zdá správné a logické. Děkuji.

F. Navrátil 28.5.2024 8:26

Nejde o omyly ICC. Jde o úmysl. Tak jako například v případě ICTY byly souzeny výhradně zločiny Srbů, ale přehlíženy mnohem závažnější zločiny např. chorvatského generála Gotoviny, bosensko-hercegovinského Nasera Oriče nebo patalogických kosovskoalbánských vrahů Thaciho a Haradinaje.

P. Pepax 28.5.2024 8:45

R^ trefné.

A. Teplý 28.5.2024 11:49

No ale teď je nejvíc kritizováno, že "jedním tahem" požádal o zatykač jak na velitele Hamásu, tak na izraelské politiky - uváděnou selekci teď nevidím.

F. Navrátil 28.5.2024 16:46

Selekci vidím v tom, že se jedná o politické rozhodnutí, které klade rovnítko mezi teroristy z Hamásu a obránce z Izraele.

A. Teplý 28.5.2024 23:07

Jinými slovy - dvojí metr (dřívější) - není dobře.

Rovný přístup k oběma stranám - taky špatně.