18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

GLOSA: Měl jsem sen...

Islámský stát vydal jakýsi manuál pro své bojovníky, jak mají zacházet se zajatkyněmi. Mimo jiné je doporučováno bití nemuslimek, jejich znásilňování, prodej či jejich rozdělení imánem coby válečné kořisti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 15.12.2014 13:06

Re: Korán je horší než Mein Kampf, hlavně proto,

Protože zatím se to ještě nesmí říkat veřejně moc nahlas.

R. Langer 15.12.2014 13:04

Re: poznámka

Uvidíme, jak dlouho ještě Turecko v NATO vydrží. Moc optimisticky to nevidím...

R. Langer 15.12.2014 13:02

Bohorodička

nemá v mešitě co dělat. Stejně jako Putin v pravoslavném chrámu. :-P

I. Schlägel 15.12.2014 11:45

Tak to se načekáte.

A my s Vámi.

L. David 15.12.2014 10:24

A pro Šabatovou bychom mohli vypravit letecký specál

do Syrie či Iráku, aby tamní muslimské zvěři mohla konat osvětové přednášky o demokracii.

J. Urban 15.12.2014 9:50

Re: poznámka

O soudruhu Erdoganovi by se v této souvislosti dalo napsat lecos, proč je tak "motivován" nebojovat proti IS. A tohle je v NATO a chtělo by to do EU!

J. Urban 15.12.2014 9:48

Korán je horší než Mein Kampf, hlavně proto,

že má mnohem víc stoupenců a aktivních vykonavatelů. Proč tedy není islám a jeho hlásání v ČR dosud stíháno?

P. Lenc 15.12.2014 9:29

Re: Jakej muslim je umírněnej ?

Přesné, jenom bych ještě přidal "lidskoprávní" organizace a politiky.

J. Dvořák 15.12.2014 9:12

Jakej muslim je umírněnej ?

Přeci ten co už je pod drnem a čuchá ke kytkám zespodu !

P. Fryš 15.12.2014 9:07

Perfektní "genetický" rozbor :)

Škoda, že se nenašel Štěchovický archiv a nebyla vrácena část odvezena v roce 1946 Američany. Počíst si o "genetice", třeba pražských rodin za Protektorátu, by bylo výživné, zejména ve vztahu k židovským majetkům. Autor má v něčem pravdu. Přesto si myslím, že vyrovnat se minulostí lze i jinak viz Španělsko.

Z. Švrček 15.12.2014 8:54

Ouha, pane!

Chápu, že vaše očekávání jsou míněna směrem k islámské mlčící většině (kdo vi??) spíše ironicky. Ovšem jen naše politicky korektní euroatlantická civilizace se zatím chová tak pitomě, že si pod sebou řeže větev a řekl bych, že je již minimálně v polovině průměru oné větve.

Islám si žije podle svého práva a svých tradicí a norem a dlužno říci, že z jejich pohledu je to velmi zdravý a zejména dravý způsob života, což jim zaručuje budoucnost. Naopak my jsme odsouzeni k zániku, neboť chráníme práva nejhorších škůdců vlastní cicvilizace více, než práva jejich oběti a stáváme se tak místo nich sami sobě největšími škůdci.

Teroristé nejsou žádná pravidelná armáda, nevstahuje se na ně tudíž naše milovaná Ženevská konvence a tak by správná reakce zdravé civilizace měla být: kdo je přistižen se zbraní v ruce, či výbušninou při sobě a je vysoká pravděpodobnost, že  náleží k teroristům, pak nechť je na místě zastřelen. Jen tak jsme schopni se před nimi ochránit,  aniž by nám ovšem tento postup zaručil plnou míru bezpečí. My je místo toho živíme, šatíme, opečovávám jejich práva a svoláváme demonstrace na jejich podporu. Oni to berou jako slabost a posiluje je to v jejich agresivním a nemilosrdném boji. Kdo je tu tedy ten slabší??

J. Šimek 15.12.2014 8:43

Pardon, Pussinky ale prošly lágrem.

J. Babička 15.12.2014 4:56

poznámka

Jste naivní. Oni ti turci chtěli izraelce vyprovokovat za každou cenu. Kdyby chtéli  palestincum pomoci pslali to legálními kanály jako se posílala ostaní pomoc a přes egypské hranice. Dále turci jsou ti, kteří brání dovozu zbraní kurdům kteří bojují proti IS. Dále by jste chtěl poslat vojáky aby tam umírali proti islámistům, ale kteým je jich moc druhů. A odkud ty vojáky vezmete? Evropané to neudělají  a amerika doufám nebude tak  hloupá, aby tam poslala armádu a pokrokoví lide na celem světě by ji za to mohli kritisovat. A armáda islámských muslimských fanatiků, která je ochotná bojovat a rozšířit svůj vliv až k středozemnímu moři, je to nejhorší řešení.

J. Vintr 15.12.2014 1:30

Muslimové se nikdy nevzdaji

nadřazenosti mužů nad ženami. Je to asi zcela zásadní důvod. proč jsou vlastně muslimy. Zrovna tak se líbí desítkám milionů nadržených mladých muslimů představa, že se taky jednou dočkají toho, co si už dnes užívají jejich souvěrci v IS. Totiž toho, že Islám ovládne země nevěřících a jejich ženy jim budou vydáni na miliost a nemilost.

P. Sulc 15.12.2014 0:47

Samozrejme, ''kdyz nejde o hubu".

Pripomina mi to , kdyz John Lennon brojil proti zbrojeni a chtel jednostranne odzbrojeni. Ale ne v Moskve, pouze v USA, v Rusku by slo o tu hubu. S temi neziskovkami a humanisty je to to same. zademonstrovat si na Zapade a pak hupky hupky do limusiny.