24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

GAZA: Je načase skoncovat s džihádem UNRWA proti Izraeli

Když šéfové OSN tvrdili, že si zapojení zaměstnanců UNRWA do činnosti teroristických skupin nebyli vědomi, tak lhali. Ve skutečnosti to věděli, ale dělali vše, co bylo v jejich silách, aby si to s Hamásem nerozházeli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 23.2.2024 10:47

Pokud někdo postřílí sluníčkářské blby, můžeme je sice lidsky litovat, ale zavinili si to sami.

V. Petr 23.2.2024 10:44

Nakonec se po 23 letech sověti vrátili a okupovali i tu Plzeň. Nebýt blba Eisenhowera a domácích komunistických zrádců, osvobodili by Prahu Američané!

J. Kindl 23.2.2024 10:37

Ropu na syrských polích, která jsou chráněna americkou armádou, produkují místní úřady a výtěžek z jejího prodeje jde na rozvoj místních komunit.Na rozdíl od Iráku či Libye, kam v minulých letech spojenecké jednotky také zamířily, Sýrie žádná hodnotná naleziště nevlastní. S produkcí 0,4 milionu barelů ropy denně patří mezi malé hráče na ropném trhu. Zatímco například Irák zaopatřuje 3,8 procenta veškeré světové produkce a je druhým největším členem OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu), Sýrie má jen necelých půl procenta a do organizace ropných velmocí vůbec nepatří.

J. Kindl 23.2.2024 10:24

Palestina je geografický název území na kterém žijí Drúzové, Jordánci, Židé, Arabové a nacházejí se na něm dva státy Jordánsko, a Izrael. Do roku 131 našeho letopočtu se území nazývalo Země Izraelská hebrejsky Erec Jisrael.Slovo Palestina není ani arabského původu. Je to slovo, které vytvořili Římané kolem roku 135 n. l. podle mořského egejského národa, který se ve starověku usadil na pobřeží Kanaánu - Filištínů- nebo Pelištejců, který z historie zmizel ve 4 století před naším letopočtem. Arabové, co do Palestiny přišli po roce 1920 z Egypta se prohlásili za potomky Pelištejců- Palestinců ke kterým se hlásí. Důvod byl ten, že podle nich si jako potomkové národa Palestinců si mohou činit nárok na celou Palestinu. Stát Palestina neexistuje, Izrael nemůže okupovat území státu, který není. Palestina jako stát nebyla uznána Radou bezpečnosti OSN. Může být uznána pokud bude splněna podmínky Rady bezpečnosti OSN č. 242 z roku 1967. K tomu se tak zvaní Palestinci staví tak, že prohlašují žádné jednání s Izraelem, žádný mír se státem Izraelem, žádné uznání státu Izrael.

H. Lukešová 23.2.2024 10:18

Ať ICJ rozhodne jakkoliv, útok ze 7. října 2023 zůstane navždy teroristickým útokem, protože palestinští teroristé neútočili na Židy, žijících na sporných územích Judeje a Samaří, ale na ty poblíž Gazy, lidí, kteří žili v mezinárodně uznaném Izraeli z hranic 1967.

Tyto lidi nikdo nemůže nazývat "okupanty"... , neb nežili ani v Gaze, ani v Judsku a Samaří, na územích, o které se vede spor, byli naprosto mírumilovnými lidmi, sekulárními, volili sekulární levicové strany, tolik chtěli mír s tzv. Palestinci, na osadníky se mnozí z nich dívali jako na "škodnou" , a přesto pak byli jen kvůli své židovské národnosti palestinskými teroristy vyvražděni, protože tito Židé nebyli ani nábožensky založení, mnozí z nich na jeden z nejsvatějších židovských svátků Simchat Torah tančili na hudebním festivalu, místo aby navštívili bohoslužbu v synagoze a modlili se tam.

P. Vychodil 23.2.2024 9:30

Pokud ICJ potvrdí nelegálnost okupace palestinských území Izraelem, dočkáme se možná pro někoho překvapivých zvratů. Hamas nebude teroristická organizace ale osvobozenecké hnutí s právem ozbrojených akcí, útok 7.10. nebude terorismem, některé země začnou dodávat zbraně Palestincům...

R. Polák 23.2.2024 9:28

Teroristická organizace Hamas je na území i politickou organizací a na tomto území je "palestinská" vláda. Hamás to posílá palestinskému ministerstvu v Gaze.

K. A. 23.2.2024 9:03

Kdyby neodešli Američané z Plzně, tak by neodešli Rusové z Prahy a vůbec ze zbytku státu.

I. Mentlík 23.2.2024 8:58

Ó, jak bych byl býval rád, kdyby Američané okupovali Plzeň po konci druhé světové války a nikdy odsud neodešli.

L. Žaloudek 23.2.2024 8:40

A souhlasí "Sýrie" s tou těžbou? Má z toho něco?

L. Žaloudek 23.2.2024 8:36

To opravdu Hamas posílá izraelskému ministerstvu školství žádosti o flexibilní uvolnění svých "bratrů" na vojenské cvičení?

F. Navrátil 23.2.2024 8:27

Území i ropa patří Sýrii. Tak co myslíte?

V. Kučer 23.2.2024 8:19

Následovalo by vyhnání Evropanů z Evropy ale to už tady nebudem.

V. Kučer 23.2.2024 8:13

USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. To je dobře nebo špatně?

F. Navrátil 23.2.2024 7:53

Útok Hamásu na Izrael vyvolal velkou odezvu. Řada států odsoudila džihádisty a podpořila Izrael. Útok Islámského státu a s ním spojených islamistických formací na Sýrii také vyvolal velkou odezvu. USA a řada dalších států podpořily džihádisty coby demokratickou opozici. USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. Mediální odezva minimální.

J. Kindl 23.2.2024 7:49

USA a GB by pak uznaly virtuální teroristický Palestinský stát, tím by podpořily arabský terorismus, který by to považoval za velké vítězství a další krok o ovládnutí Evropy. Každý ústupek tak zvaným Palestincům, byl z jejich strany považován za slabost Evropy a Izraele a nutnost zvýšit terorismus v Palestině a krok ke konečnému cíli, vyhnání Židů z Palestiny.

O. Machluf 23.2.2024 7:21

V této organizaci se žádná volovina nevylučuje.

O. Machluf 23.2.2024 7:19

K Hansenovu vyjádření : Jestliže Hansen nepovažuje za problém fakt, že někteří zaměstnanci Úřadu pro palestinské uprchlíky, organizace spadající pod OSN, jsou členové teroristického hnutí Hamas, pak se samotné OSN stává spoluviníkem nejen otřesných událostí, ke kterým došlo sedmého října, ale je i jasným sponzorem terorismu. A snad i těm senilum by měl být jasný fakt, že podpora terorismu je trestným činem.

K. A. 23.2.2024 7:05

Zajímavé je, že Maďarsko zablokovalo rezoluci Evropské unie proti Izraeli a česká média o tom téměř svorně mlčí, přičemž soudruh google navíc dnes schoval několik odkazů, které včera k tomuto tématu zobrazoval.

Čestnou výjimkou (jednou ze dvou) jsou Seznam zprávy, které jsou protimaďarské i protiizraelské, takže se jim to hodí do krámu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cesi-v-hlavnim-proudu-osadnicke-sankce-blokuje-uz-jen-orban-246312

P.S.: Byl tam původně výživnější titulek, ale ten dnes z vyhledávání (nebo i ze Seznamu?) nějak zmizel.

Z. Koutecký 23.2.2024 1:33

Nu, zdá se, že zejména američtí a britští představitelé začínají uvažovat o přesunu řešení celého problému Palestinského státu do oblasti diplomatické, takže džihád by už nebyl potřebný. Hamás se zaváže vrátit všechna izraelská rukojmí, USA a GB by pak uznaly virtuální Palestinský stát, podpořily by jeho přijetí do OSN a dalších mezinárodních organizací. Palestinci by tak mohli podat na Izrael žaloby za okupaci a genocidu. Izrael by musel případné rozsudky akcepovat nebo by na něj byly uvrženy sankce a embarga. Vše v poklidu a pod dohledem OSN.