22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

GAZA: Je načase skoncovat s džihádem UNRWA proti Izraeli

Když šéfové OSN tvrdili, že si zapojení zaměstnanců UNRWA do činnosti teroristických skupin nebyli vědomi, tak lhali. Ve skutečnosti to věděli, ale dělali vše, co bylo v jejich silách, aby si to s Hamásem nerozházeli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 23.2.2024 7:53

Útok Hamásu na Izrael vyvolal velkou odezvu. Řada států odsoudila džihádisty a podpořila Izrael. Útok Islámského státu a s ním spojených islamistických formací na Sýrii také vyvolal velkou odezvu. USA a řada dalších států podpořily džihádisty coby demokratickou opozici. USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. Mediální odezva minimální.

V. Kučer 23.2.2024 8:13

USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. To je dobře nebo špatně?

F. Navrátil 23.2.2024 8:27

Území i ropa patří Sýrii. Tak co myslíte?

L. Žaloudek 23.2.2024 8:40

A souhlasí "Sýrie" s tou těžbou? Má z toho něco?

V. Petr 23.2.2024 10:54

Jde o to, co si pod pojmem Sýrie představujete. Ropu těží Kurdové a ti k Sýrii patřit nechtějí! Peníze jdou jim, nikoliv Američanům!

J. Černý 23.2.2024 11:15

Obyvatelé Krymu, Donbasu, prostě východní Ukrajiny také nechtějí patřit k banderovské Ukrajině.

V. Petr 23.2.2024 11:31

Obyvatelé Krymu určitě ne. V dalších oblastech to bude promíchané.

I. Mentlík 23.2.2024 8:58

Ó, jak bych byl býval rád, kdyby Američané okupovali Plzeň po konci druhé světové války a nikdy odsud neodešli.

K. A. 23.2.2024 9:03

Kdyby neodešli Američané z Plzně, tak by neodešli Rusové z Prahy a vůbec ze zbytku státu.

V. Petr 23.2.2024 10:44

Nakonec se po 23 letech sověti vrátili a okupovali i tu Plzeň. Nebýt blba Eisenhowera a domácích komunistických zrádců, osvobodili by Prahu Američané!

J. Kindl 23.2.2024 10:52

.Eisenhower na dotaz sovětského velení oznámení, že americké jednotky budou postupovat směrem k linii, která je ohraničena Vltavou a Labem. Sovětské velení žádá generála Eisenhowera, aby spojenecké síly nenechal proniknout na uvedenou linii z důvodu, že sovětské velení zahájilo přípravu na osvobození Prahy. Dne 06. května se Eisenhower rozhodne vyhovět sovětskému velení a zastavuje americké jednotky na linii České Budějovice, Plzeň, K. Vary. Dne 05. 05. 1945 začíná v Praze povstání. Americký generál Omar Bradley se obrací na maršála Koněva, zda by nebylo možné provést osvobození Československa společně. Koněv, zná Stalina a ví, co vy následovalo, kdyby tento návrh přijal, a odmítne jej.. Armáda USA pošle delegaci do ČNR, zda si ČNR rada přeje, aby armáda USA pomohla v povstání v Praze. Jak v radiu uvedl Smrkovský v roce 1968 a na opakovaném záznamu v květnu 2016, byl návrh odmítnut, protože podle Smrkovského bylo politické neúnosné, aby Prahu osvobodila armáda USA. Praze se bojuje a Praha žádá o pomoc. Sovětská armáda se nehýbe, neposkytne Praze ani leteckou pomoc a Naši letci RAF nabídnou, že dopraví letecky pomoc do Prahy sovětské velení to odmítá. V Belgii na letišti stojí letadla naložená pomocí na žádost sovětského velení nevzletí.

V. Chrastina 23.2.2024 12:08

Vážený K. A. paradoxní na tom je krutý fakt, že SSSR se nechovala k Praze a ostatním naším územím jako osvoboditelé, nýbrž jako okupanti a na dlouhých čtyřicet let zavedli u nás nekompromisní režim komunistického teroru řízeného z Moskvy. Okupovali tímto způsobem dokonce i část území republiky osvobozenou armádou USA. Tak se věci mají!!Rv 8-o

P. Diviš 23.2.2024 10:50

To je hlavně úplně jinak.

V. Petr 23.2.2024 10:51

S tou Syrií je to trochu jinak. Západní "demokraté" prohlásili sekulárního, navíc proruského diktátora Asáda za zločince a tím pádem jeho protivníky za ty správné.

Oni si vůbec neuvědomují, že pokud dají muslimům "svobodu," zvolí krvelačný islám, viz Irán.

O. Machluf 23.2.2024 7:19

K Hansenovu vyjádření : Jestliže Hansen nepovažuje za problém fakt, že někteří zaměstnanci Úřadu pro palestinské uprchlíky, organizace spadající pod OSN, jsou členové teroristického hnutí Hamas, pak se samotné OSN stává spoluviníkem nejen otřesných událostí, ke kterým došlo sedmého října, ale je i jasným sponzorem terorismu. A snad i těm senilum by měl být jasný fakt, že podpora terorismu je trestným činem.

K. A. 23.2.2024 7:05

Zajímavé je, že Maďarsko zablokovalo rezoluci Evropské unie proti Izraeli a česká média o tom téměř svorně mlčí, přičemž soudruh google navíc dnes schoval několik odkazů, které včera k tomuto tématu zobrazoval.

Čestnou výjimkou (jednou ze dvou) jsou Seznam zprávy, které jsou protimaďarské i protiizraelské, takže se jim to hodí do krámu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cesi-v-hlavnim-proudu-osadnicke-sankce-blokuje-uz-jen-orban-246312

P.S.: Byl tam původně výživnější titulek, ale ten dnes z vyhledávání (nebo i ze Seznamu?) nějak zmizel.

Z. Koutecký 23.2.2024 1:33

Nu, zdá se, že zejména američtí a britští představitelé začínají uvažovat o přesunu řešení celého problému Palestinského státu do oblasti diplomatické, takže džihád by už nebyl potřebný. Hamás se zaváže vrátit všechna izraelská rukojmí, USA a GB by pak uznaly virtuální Palestinský stát, podpořily by jeho přijetí do OSN a dalších mezinárodních organizací. Palestinci by tak mohli podat na Izrael žaloby za okupaci a genocidu. Izrael by musel případné rozsudky akcepovat nebo by na něj byly uvrženy sankce a embarga. Vše v poklidu a pod dohledem OSN.

O. Machluf 23.2.2024 7:21

V této organizaci se žádná volovina nevylučuje.

J. Kindl 23.2.2024 7:49

USA a GB by pak uznaly virtuální teroristický Palestinský stát, tím by podpořily arabský terorismus, který by to považoval za velké vítězství a další krok o ovládnutí Evropy. Každý ústupek tak zvaným Palestincům, byl z jejich strany považován za slabost Evropy a Izraele a nutnost zvýšit terorismus v Palestině a krok ke konečnému cíli, vyhnání Židů z Palestiny.

V. Kučer 23.2.2024 8:19

Následovalo by vyhnání Evropanů z Evropy ale to už tady nebudem.