Diskuse
GAZA: Je načase skoncovat s džihádem UNRWA proti Izraeli
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
O89. 58M97.
UNRWA nepotřebuje revizi, UNRWA potřebuje decimaci (nezávisle na tom, co její zaměstnanci prováděli), protože vyrostla v nenasytněho molocha.
Jinak to, že na vedení UNRWA chodily žádosti o uvolnění pracovníků na cvičení, není nic divného. A že tam pracovali členové Talibanu, taky ne - podobně, jako kdyby před půlstoletím v ČSSR byla nějaká mise OSN, tak by nepochybně zaměstnávala i členy KSČ. Chyba je, že jich zaměstnávala takové množství.
M43a31r42c57e12l 27Z84a27s70a37z40a75b75a40n35o67v76a35n98ý
Od 7. října izraelští piloti žádné takové stížnosti veřejně nepronesli. Poslední čtyři měsíce byli zapojeni do toho, co je ve vojenském argotu známé jako „střílení krocanů“: létání tisíců bojových letů nad Gazou bez protiletadlové opozice a s nulovou schopností rozlišit vojenské cíle od civilních. Bomby jsou primárně zodpovědné za zabití a zranění dnes téměř 100 000 Palestinců, z nich téměř polovina jsou děti. Není možné zjistit, kolik bojovníků Hamásu je zahrnuto do tohoto počtu
https://cz24.news/je-to-bibiho-valka-srovnal-fakta.../.
A právní poradce čínského ministerstva zahraničí Ma Sin-min totiž před soudem citoval z několika mezinárodních rezolucí, že boj Palestinců proti izraelské okupaci nelze z mezinárodního hlediska označovat za terorismus, ale za osvobozenecký boj palestinského národa v souladu s mezinárodním právem. Čínské ministerstvo zahraničí později upřesnilo, že čínský zástupce tím samozřejmě myslel osvobozenecký boj Palestinců na svých územích vymezených mezinárodními deklaracemi a podle hranic státu Palestina určených OSN a ustanovených při vyhlášení samostatnosti státu Palestina v roce 1988.
Právní poradce japonského ministerstva zahraničních věcí Tomohiro Mikanagi rovněž řekl ICJ, že jeho země věří, že “jedinou schůdnou cestou pro oba národy zůstává dvoustátní řešení, v němž Izrael a budoucí nezávislý palestinský stát žijí vedle sebe v míru a důstojnosti“.
https://cz24.news/velka-historicka-udalost-s-timto.../
Hmm, tak to aj Japonci a Číňania už sú antisemiti? Ale veď ich abrahámické náboženstvá (judaizmus, kresťanstvo, islam) nijako neoslvovujú, ich politiku nijako nevplyvňuje žiadni náboženský, alebo historický pohľad na Židov. Tak čo s týmto ázijským "antisemitizmom"?
P55a51v87e37l 70S82m44e35t88a94n28a
Jakých 100.000? Je jich už 1.000.000. Mám mnohem lepší dezinformace než vy
J52a85n 90Č97e90r60n28ý
Izrael se svou současnou politikou dlouho nepřežije bez Hamásu či s Hamásem .
V12a81ň26u30r31a 36P57e37t46r
Izrael může přežít jen se svou současnou politikou. Pokud se neubrání bude zničen, i kdyby byl sebehodnější!

J69i47ř69í 50K54i83n89d12l
Ropu na syrských polích, která jsou chráněna americkou armádou, produkují místní úřady a výtěžek z jejího prodeje jde na rozvoj místních komunit.Na rozdíl od Iráku či Libye, kam v minulých letech spojenecké jednotky také zamířily, Sýrie žádná hodnotná naleziště nevlastní. S produkcí 0,4 milionu barelů ropy denně patří mezi malé hráče na ropném trhu. Zatímco například Irák zaopatřuje 3,8 procenta veškeré světové produkce a je druhým největším členem OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu), Sýrie má jen necelých půl procenta a do organizace ropných velmocí vůbec nepatří.
P55r55o93k70o73p 66D91i94v31i51š
Máte pravdu, ale to propagátoři Ruska nikdy nepřipustí.
P83a54v84e76l 48V74y48c74h53o82d34i30l
Pokud ICJ potvrdí nelegálnost okupace palestinských území Izraelem, dočkáme se možná pro někoho překvapivých zvratů. Hamas nebude teroristická organizace ale osvobozenecké hnutí s právem ozbrojených akcí, útok 7.10. nebude terorismem, některé země začnou dodávat zbraně Palestincům...
H60a79n42a 46L73u86k28e54š73o67v94á
Ať ICJ rozhodne jakkoliv, útok ze 7. října 2023 zůstane navždy teroristickým útokem, protože palestinští teroristé neútočili na Židy, žijících na sporných územích Judeje a Samaří, ale na ty poblíž Gazy, lidí, kteří žili v mezinárodně uznaném Izraeli z hranic 1967.
Tyto lidi nikdo nemůže nazývat "okupanty"... , neb nežili ani v Gaze, ani v Judsku a Samaří, na územích, o které se vede spor, byli naprosto mírumilovnými lidmi, sekulárními, volili sekulární levicové strany, tolik chtěli mír s tzv. Palestinci, na osadníky se mnozí z nich dívali jako na "škodnou" , a přesto pak byli jen kvůli své židovské národnosti palestinskými teroristy vyvražděni, protože tito Židé nebyli ani nábožensky založení, mnozí z nich na jeden z nejsvatějších židovských svátků Simchat Torah tančili na hudebním festivalu, místo aby navštívili bohoslužbu v synagoze a modlili se tam.

L87u52b44o65m56í37r 24Ž33a35l98o84u72d82e61k
To opravdu Hamas posílá izraelskému ministerstvu školství žádosti o flexibilní uvolnění svých "bratrů" na vojenské cvičení?
R92a97d94e12k 79P40o16l77á34k
Teroristická organizace Hamas je na území i politickou organizací a na tomto území je "palestinská" vláda. Hamás to posílá palestinskému ministerstvu v Gaze.
F94r24a38n37t92i14š76e76k 77N25a58v95r33á13t18i90l
Útok Hamásu na Izrael vyvolal velkou odezvu. Řada států odsoudila džihádisty a podpořila Izrael. Útok Islámského státu a s ním spojených islamistických formací na Sýrii také vyvolal velkou odezvu. USA a řada dalších států podpořily džihádisty coby demokratickou opozici. USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. Mediální odezva minimální.
V46l39a59d98a30n 75K17u59č84e80r
USA dodnes okupují syrská ropná pole ve východní části země, těží a prodávají syrskou ropu. To je dobře nebo špatně?
O87r33a51n93i37t 87M20a27c49h51l28u10f
K Hansenovu vyjádření : Jestliže Hansen nepovažuje za problém fakt, že někteří zaměstnanci Úřadu pro palestinské uprchlíky, organizace spadající pod OSN, jsou členové teroristického hnutí Hamas, pak se samotné OSN stává spoluviníkem nejen otřesných událostí, ke kterým došlo sedmého října, ale je i jasným sponzorem terorismu. A snad i těm senilum by měl být jasný fakt, že podpora terorismu je trestným činem.
K31r28e57i32d16l 56A33.
Zajímavé je, že Maďarsko zablokovalo rezoluci Evropské unie proti Izraeli a česká média o tom téměř svorně mlčí, přičemž soudruh google navíc dnes schoval několik odkazů, které včera k tomuto tématu zobrazoval.
Čestnou výjimkou (jednou ze dvou) jsou Seznam zprávy, které jsou protimaďarské i protiizraelské, takže se jim to hodí do krámu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cesi...
P.S.: Byl tam původně výživnější titulek, ale ten dnes z vyhledávání (nebo i ze Seznamu?) nějak zmizel.
Z64d68e93n85ě20k 42K11o56u78t13e29c17k77ý
Nu, zdá se, že zejména američtí a britští představitelé začínají uvažovat o přesunu řešení celého problému Palestinského státu do oblasti diplomatické, takže džihád by už nebyl potřebný. Hamás se zaváže vrátit všechna izraelská rukojmí, USA a GB by pak uznaly virtuální Palestinský stát, podpořily by jeho přijetí do OSN a dalších mezinárodních organizací. Palestinci by tak mohli podat na Izrael žaloby za okupaci a genocidu. Izrael by musel případné rozsudky akcepovat nebo by na něj byly uvrženy sankce a embarga. Vše v poklidu a pod dohledem OSN.
O52r21a26n52i34t 83M87a69c84h16l63u66f
V této organizaci se žádná volovina nevylučuje.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz