21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GAZA: A vítězem je — Hamás!

Co se stane, když Hamásu dovolíme vyhrát tuto válku? Když Hamásu dovolíme dosáhnout toho, čeho chtěl dosáhnout vražděním, únosy a znásilňováním?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zasazabanovaný 5.3.2024 12:00

https://www.infovojna.bz/article/izraelska-psychicka-valka-je-neuprosna-zakerna-a-zamerna

Domníváme se, že izraelští váleční plánovači záměrně vytvořili podmínky potřebné k tomu, aby Palestincům žijícím v Gaze způsobili co největší psychickou újmu, píše vo svojom článku Mike Whitney.

Jednou z částí izraelské vojenské operace v Gaze, kterou mainstreamová média do značné míry ignorují, je mimořádně sofistikovaná psychologická válka, která je vedena proti palestinskému lidu. Pokud se pozorně podíváme na některé neobvyklé prvky izraelské strategie, uvidíme osnovu plánu, který je jasně zaměřen na způsobení maximálních psychologických škod svým obětem.

Vezměme si například opakovaný požadavek Izraele, aby civilisté v určený čas opustili určité město. Pokaždé, když byl tento požadavek vznesen, následovaly krátce poté letecké údery na prchající civilisty. Tuto nešťastnou akci bychom mohli snadno odmítnout jako operační chybu, kterou lze přičíst lidskému selhání, ale zdá se, že tomu tak není. Koneckonců k těmto leteckým útokům nedošlo jen jednou nebo dvakrát, ale stále dokola. To naznačuje, že se jedná o oficiální politiku. Totéž platí o zdánlivě náhodném zabíjení civilistů izraelskými odstřelovači (někteří z nich mávají bílými vlajkami) nebo o takzvaném „nerozlišujícím bombardování“ domů, nemocnic a uprchlických táborů, o hyperbojovných prohlášeních politických vůdců nebo o masovém vyvražďování civilistů pokojně shánějících potraviny u kamionů s humanitární pomocí. Chceme tím říci, že žádná z těchto věcí nemá zjevnou taktickou hodnotu, spíše lze jejich účinnost měřit pouze podle toho, jak pomáhají Izraeli dosáhnout jeho celkového strategického cíle, kterým je vyhnání veškerého arabského obyvatelstva.

M. Zasazabanovaný 5.3.2024 12:00

V tomto ohledu se zdá, že strategie funguje docela dobře, protože většina obyvatel je nyní přesvědčena, že „nikde není bezpečno“. To je vlastně základní kámen, na kterém Izrael vytvořil svůj psychologický bojový plán, jehož cílem je vymýtit jakýkoli pocit osobní bezpečnosti, což vyvolává pocity úzkosti, zmatku a beznaděje. Mějte na paměti, že tento způsob myšlení se neobjevil z ničeho nic. Toto smýšlení je výsledkem pečlivě promyšleného a důkladně promyšleného plánu, jak způsobit dvěma milionům lidí maximální psychickou újmu, aby je bylo snazší vyhnat z jejich historické vlasti. To je základní cíl izraelské operace, etnické čistky. A psychologický aspekt kampaně může být pro její úspěch rozhodující více než neúnavné letecké údery nebo začínající pozemní válka. Tento článek pochází z webu Save The Children:

V. Církva 5.3.2024 12:58

Tak nechutné nenávistné antisemitské lži, že se z toho slušnému člověku navaluje kufr. Takové fekálie tu nematlej! Jasný?!

P. Smetana 5.3.2024 13:19

Na tohoto zase zabanovaného "filosofa" nemá cenu reagovat. Ten tu šíří ty nejhnusnější žvásty, které vyšťourá na těch nejprofláknutějších dezinformačních webech. Odplivnou si a ignorovat.

H. Lukešová 5.3.2024 13:23

Hlavně z antisemitských propalestinských webů, jako jsou Aeronet, Michal a Peter, cz24news, Protiproud, Nová republika...

P. Smetana 5.3.2024 13:33

Jednoduše ho ignorovat. To je to jediné co na tenhle póvl platí.

P. Vychodil 5.3.2024 17:55

nic jiného neumíš, dcerko ? Jmenovat pár neškodných webů ? Tak já ti teď orecituji jeden anglofonní:

"V mnoha ohledech je Izrael parazitickou pijavicí, která prospívá a žije díky strategii udržování napětí v regionu..."

mám pokračovat ? raději ne, pro tebe by to znělo jako pohřební řeč...

H. Lukešová 5.3.2024 18:29

Jistěže se vám taková antisemitská vyjádření líbí, ale já se nesesypu kvůli každému zrůdnému antisemitovi, podporující palestinské teroristy a islámský globální džihád.

P. Vychodil 5.3.2024 18:51

nemohu za tvoji politickou naivitu.

a/ toto vyjádření není anti semitské, pouze reflektuje izraelskou politiku.

b/ líbí-nelíbí...chceš snad žít v izulízích ? které se brzy zhroutí ? hodně štěstí !

HDP - 20%

Neshody armády ohledně cílů v Gaze

Neshody v bidenově administrativě...

a je toho hodně, co by mělo izrael varovat, že možná podpora se chylí ke konci. Tak jako se stalo s UA.

P. Vychodil 5.3.2024 17:48

tvůj "demokratický" postoj k diskuzi plně vyjadřuje tvoje nevymáchaná tlama...

P. Smetana 5.3.2024 18:53

Pro tebe to platí dvojnásobně, strécu. Odplivnou si a ignorovat.

V. Kuhaj 5.3.2024 13:18

Pane Zasa...doporučuji vám orientovat se na Britské listy, Fórum 24 apod. Tam se svými příspěvky krásně zapadnete do davu. Tady jste s tím svým antisemitským fanatismem přece jen trochu směšný.

H. Lukešová 5.3.2024 13:21

Ne, nic není pravda, z toho, co píšete. Jedná se jen o antisemitské lži.

R. Tichý 5.3.2024 17:20

Uz aby byli Slovaci bez internetu a starali se jen o kvalitu bryndzy. Jsi hnuj.