18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

GAZA: A vítězem je — Hamás!

Co se stane, když Hamásu dovolíme vyhrát tuto válku? Když Hamásu dovolíme dosáhnout toho, čeho chtěl dosáhnout vražděním, únosy a znásilňováním?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zídek 5.3.2024 14:35

Dlouhodobá politika demokratů je vyhrát navždy volby, ať už pomocí korespondenčních i jiných podvodů a též pomocí otevřené jižní hranice, přes kterou se lůza, kriminálníci, teroristi a chudina celého světa snadno dostane do USA z vděčnosti bude volit demokraty. Konečně stejně kalkulují i v Bruseli s dovozem nelegálů a k výměně za původní Evropany.

M. Zasazabanovaný 5.3.2024 12:00

https://www.infovojna.bz/article/izraelska-psychicka-valka-je-neuprosna-zakerna-a-zamerna

Domníváme se, že izraelští váleční plánovači záměrně vytvořili podmínky potřebné k tomu, aby Palestincům žijícím v Gaze způsobili co největší psychickou újmu, píše vo svojom článku Mike Whitney.

Jednou z částí izraelské vojenské operace v Gaze, kterou mainstreamová média do značné míry ignorují, je mimořádně sofistikovaná psychologická válka, která je vedena proti palestinskému lidu. Pokud se pozorně podíváme na některé neobvyklé prvky izraelské strategie, uvidíme osnovu plánu, který je jasně zaměřen na způsobení maximálních psychologických škod svým obětem.

Vezměme si například opakovaný požadavek Izraele, aby civilisté v určený čas opustili určité město. Pokaždé, když byl tento požadavek vznesen, následovaly krátce poté letecké údery na prchající civilisty. Tuto nešťastnou akci bychom mohli snadno odmítnout jako operační chybu, kterou lze přičíst lidskému selhání, ale zdá se, že tomu tak není. Koneckonců k těmto leteckým útokům nedošlo jen jednou nebo dvakrát, ale stále dokola. To naznačuje, že se jedná o oficiální politiku. Totéž platí o zdánlivě náhodném zabíjení civilistů izraelskými odstřelovači (někteří z nich mávají bílými vlajkami) nebo o takzvaném „nerozlišujícím bombardování“ domů, nemocnic a uprchlických táborů, o hyperbojovných prohlášeních politických vůdců nebo o masovém vyvražďování civilistů pokojně shánějících potraviny u kamionů s humanitární pomocí. Chceme tím říci, že žádná z těchto věcí nemá zjevnou taktickou hodnotu, spíše lze jejich účinnost měřit pouze podle toho, jak pomáhají Izraeli dosáhnout jeho celkového strategického cíle, kterým je vyhnání veškerého arabského obyvatelstva.

M. Zasazabanovaný 5.3.2024 12:00

V tomto ohledu se zdá, že strategie funguje docela dobře, protože většina obyvatel je nyní přesvědčena, že „nikde není bezpečno“. To je vlastně základní kámen, na kterém Izrael vytvořil svůj psychologický bojový plán, jehož cílem je vymýtit jakýkoli pocit osobní bezpečnosti, což vyvolává pocity úzkosti, zmatku a beznaděje. Mějte na paměti, že tento způsob myšlení se neobjevil z ničeho nic. Toto smýšlení je výsledkem pečlivě promyšleného a důkladně promyšleného plánu, jak způsobit dvěma milionům lidí maximální psychickou újmu, aby je bylo snazší vyhnat z jejich historické vlasti. To je základní cíl izraelské operace, etnické čistky. A psychologický aspekt kampaně může být pro její úspěch rozhodující více než neúnavné letecké údery nebo začínající pozemní válka. Tento článek pochází z webu Save The Children:

V. Církva 5.3.2024 12:58

Tak nechutné nenávistné antisemitské lži, že se z toho slušnému člověku navaluje kufr. Takové fekálie tu nematlej! Jasný?!

P. Smetana 5.3.2024 13:19

Na tohoto zase zabanovaného "filosofa" nemá cenu reagovat. Ten tu šíří ty nejhnusnější žvásty, které vyšťourá na těch nejprofláknutějších dezinformačních webech. Odplivnou si a ignorovat.

H. Lukešová 5.3.2024 13:23

Hlavně z antisemitských propalestinských webů, jako jsou Aeronet, Michal a Peter, cz24news, Protiproud, Nová republika...

P. Smetana 5.3.2024 13:33

Jednoduše ho ignorovat. To je to jediné co na tenhle póvl platí.

P. Vychodil 5.3.2024 17:55

nic jiného neumíš, dcerko ? Jmenovat pár neškodných webů ? Tak já ti teď orecituji jeden anglofonní:

"V mnoha ohledech je Izrael parazitickou pijavicí, která prospívá a žije díky strategii udržování napětí v regionu..."

mám pokračovat ? raději ne, pro tebe by to znělo jako pohřební řeč...

H. Lukešová 5.3.2024 18:29

Jistěže se vám taková antisemitská vyjádření líbí, ale já se nesesypu kvůli každému zrůdnému antisemitovi, podporující palestinské teroristy a islámský globální džihád.

P. Vychodil 5.3.2024 18:51

nemohu za tvoji politickou naivitu.

a/ toto vyjádření není anti semitské, pouze reflektuje izraelskou politiku.

b/ líbí-nelíbí...chceš snad žít v izulízích ? které se brzy zhroutí ? hodně štěstí !

HDP - 20%

Neshody armády ohledně cílů v Gaze

Neshody v bidenově administrativě...

a je toho hodně, co by mělo izrael varovat, že možná podpora se chylí ke konci. Tak jako se stalo s UA.

P. Vychodil 5.3.2024 17:48

tvůj "demokratický" postoj k diskuzi plně vyjadřuje tvoje nevymáchaná tlama...

P. Smetana 5.3.2024 18:53

Pro tebe to platí dvojnásobně, strécu. Odplivnou si a ignorovat.

V. Kuhaj 5.3.2024 13:18

Pane Zasa...doporučuji vám orientovat se na Britské listy, Fórum 24 apod. Tam se svými příspěvky krásně zapadnete do davu. Tady jste s tím svým antisemitským fanatismem přece jen trochu směšný.

H. Lukešová 5.3.2024 13:21

Ne, nic není pravda, z toho, co píšete. Jedná se jen o antisemitské lži.

R. Tichý 5.3.2024 17:20

Uz aby byli Slovaci bez internetu a starali se jen o kvalitu bryndzy. Jsi hnuj.

V. Čermák 5.3.2024 10:36

Jak dopadne Hamás nevím, ale vím jistě, že Izrael utrpí Nevítězství..

V. Mokrý 5.3.2024 10:11

To se to vítězí, když je i finančně podporuje euroatlantický region - který je muslimům pro srandu !

V. Církva 5.3.2024 13:00

Ano západní levičáci dělají islámu užitečné idioty. Ti si jich ani za mák neváží a kdyby nad měli většinu, okamžitě se těch uchyláků zbaví! Nakonec tak to v arabských ze í h dělají.

Ś. Svobodová 5.3.2024 10:08

Včera byl na Psu článek, který dokumentoval myšlení dnešních "vůdců". Neřešíme minulost ani budoucnost, řešíme teď a tady.

A proto každá krize vyvolá spolehlivě další a větší krizi.

V. Čermák 5.3.2024 10:35

Nesmysl, Dnešní vůdci Krize neřeší, oni Krize Vyvolávají a pak na nich Profitují..:-/

Ś. Svobodová 5.3.2024 15:18

To se nevylučuje. Vyvolají krizi (ne vždy, existují i živelné pohroomy), tu řeší a přitom vytváří základ pro novou.

J. Novák 5.3.2024 9:01

Hammás a islámský terorismus, který šíří, vyhrává pouze u těch, kteří ho podporovali již dříve. Takže žádná změna.

J. Kalina 5.3.2024 8:44

1) Kdyby USA okatě podporovali Hamás, budou Rusové podporovat Izrael a Izrael bude rád.!

2. Izrael jen jednou prohraje a skončí jako stát a to nechci domýšlet co se stane s jeho občany než by tam někdo vlítnul a zastavil to vraždění. Palestinci mohou prohrávat opakovaně.

3. Většina Izraelců to ví resp ví, že tohle "bojování" s Palestinci bude v lepším případě na věky.

V. Církva 5.3.2024 13:06

Myslím že na to je Rusko příliš antisemitské, nakonec sionismus vyvolaly povromy v Rusku a na Ukrajině a v Ruskuse svět moc nepohnul.Rusko by si sice svého spojence líp hlídalo ale má dlouhodobě pěstovanou vzájemnou podporu s Araby a doma dost muslimů.

Proizraelské Rusko, to je oxymorón. Sorry jako.

J. Ptáček 5.3.2024 8:37

Hamás se může chytnout s Putinem a jeho kumpány za ruce, zajímá je jediný cíl: Vyhrát válku. Bezpečnost svých lidí, jejich životní úroveň, zdraví, vzdělání, spokojenost? NEZÁJEM. Dokonce záměrné potlačení úrovně "verbeže" nebo rusky "svoloče".

A další cíl? Další vyhraná válka, další získaná území a další mrtví.

V. Čermák 5.3.2024 10:38

A Izrael chce asi Válku prohrát...;-D

V. Církva 5.3.2024 13:10

Ano podobnost v znevažování lidského života tam je. Palestinci nenávidí Izrael víc než milují vlastní děti. Rusové zase pro slávu a velikost Ruska obětují svoji životní úroveň i ruské životy.

U Rusů to jse alespoň pochopit z jejich historie, smrtelně ohrožované východními hordami. U Arabů jde o islám.

F. Navrátil 5.3.2024 8:01

USA dělají jen to, co je pro ně výhodné. Pokud se ukáže, že to výhodné není, bez váhání změní postoj. To platí jak pro Ukrajinu, tak pro Izrael.

V. Mokrý 5.3.2024 10:09

R^!

Ś. Svobodová 5.3.2024 10:15

To je možná ta reálnější politika, než to co dělá EU. Když se ukáže že to výhodné není, dokonce že je to pro společnost likvidační, stejně se trvá na původním cíli.